Jump to content

Moto Zajednica

MURIJA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Litija, Slovenija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ( Crn k'o midnajt)

Koliko vas cesto zaustavlja murija, mislim kad imate kacigu, tablicu na motoru i sve to sto treba na prvi pogled?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Jednom da te zaustavi, a ti si bez dozvole ili bez papira za motor je sasvim dovoljno...Tako da je pitanje malo neumesno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

nas ne zaustavaljaju bar ne po pg jer se svi znamo i imamo ciujelih 4 motora shto voze po gradu hehehehe a van garada kad odemo to je vec posebna prica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Slažem se sa Pekijem, ali moram da odgovorim na ovo pitanje:

 

Dok sam kao klinac vozio bez dozvole neregistrovan motor, nekad sam imao kacigu, nekad ne, upaljen far isto tako... Ali zato me je SVAKI pandur koji je bio u okolini zaustavio i napisao kaznu. Kao vrhunac, desilo se to da mi napišu prijavu za neregistrovan bajk i vožnju bez dozvole ispred prodavnice u mojoj ulici, gde nikada pre toga, a i nikada posle toga nisam video pandure, pritom 10 metara od stana.

U prvo vreme nisam obraæao pažnju u stilu "Lako æemo...", ali kada su poèeli da stižu pozivi prestalo je da bude zabavno. Sledeæe dve godine plaæao sam kazne i bog zna koliko novca sam do sada dao na te kazne. Ne treba da napominjem da je to bio period Miloševiæa, kada su kazne bile minorne u odnosu na danas...

 

Od kako sam, pre nekoliko godina, postao potpuno legalan, zaustavili su me ukupno dva puta, a pošto sam u meðuvremenu kupovao novi motor, pa nisam imao strpljenja da èekam da ga registrujem, odmah sam popušio prijavu. Potpuno neverovatno, nikada me do sada nisu omašili, kao da imaju šesto èulo za nelegalce...

 

Naravouèenije: Zaj.bi nelegalnu vožnju, samo jedna prijava može da ti upropasti sezonu, a kamoli više njih. Samo zamisli koliko bi guma, ploèica, ulja ili benzina mogao da kupiš za te pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

3-4 puta u sezoni.

 

Kod sajma noæu kad idem kasno iz grada, par puta kod hipodroma danju - redovna kontrola saobraæaja. Marsovac me nikada nije zaustavio do sada.

Jesenas sam upoznao glavnog marsovca iz Ljermontove. Kad ne vozi motor radi kao pomoænik komandira za pratnju... Radili reportažu za Autobild o novim radarima pro laser sa kamerom, i bog zna kako se isprièali o problemima motorista na putu itd, nesreæama uzrocima, bla, bla...... kafa, kisela i zezanje na karting stazi autokomerca, cepanje pandurskih pežoa pod ruènom, na dva toèka itd...

 

E da, pre par mesesci zvoni mi mob. Ja vozim. Ja na trgu negde oko 23-24h i na brzaka se penjem na trotoar iz leve trake, skidam kacigu i sa crnom fantomkom iz koje mi samo viri surla prièam mobilnim, a sve to ispred belog Pajera interventne jedinice MUP-a. Nisam ih baš mnogo isekao ali bilo je munjevito penjaje na trotoar...

Prodjoše lepo oni pored mene i stadoše da drkaju neke indijance sa tarzankama u Kineskim kožnim jaknama u nekom raspalom kecu kod pekare Toma...

8)8)8)

 

I još da napomenem svima!!! Kad vidite u novinama ili tv.... da je neko napravio neki karambol u saobraæaju gde ima mrtvih i povrednjenih na teritoriji Srbije, spremite se narednih dana na pojaèane kontrole u saobraæaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest SNAKESBIKER

konkretno ,mene su zaustavili cetiri puta za 40 000 km!!!!dobar prosek!!!!(dva puta sam morao da ih podmazem,a dva puta sam se izvukao!)

medjutim,kada sednem u auto......e to je vec druga prica......u poslednjih mesec dana 3 puta sam morao da ih castim da mi ne pisu prijavu ......prekoracenje,crveno itd.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Na motoru su me 4 puta zaustavili [bez dozvole ] i 4 puta pustili bez ikakve kazne ili podmazivanja....

 

A kolima me skoro svako veche zaustavljaju i to pred samom kutjom bukvalno i duvala sam u ono balonche u zadnja 2 meseca pa bar jedno 10 puta [ja inache ne pijem] .... e sad zadnjih nedelju dana me nisu zaustavljali, valjda su me zapamtili :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600
ni ja ne pijem xaxaxa :twisted:

 

:shock: ...ni ja ne pijem...mame mi... :shock:

 

Vi lochete! :drinkers: :partyman: :finger:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Vozim svoj motor, redovno, godinu dana. Za to vreme zaustavili su me dva puta, i to oba puta marsovac, i to isti. S' obzirom da sam sa istim gospodinom provodio dane po kafanama, nije mi ni trazio dokumenta naravno. :D

Inace, ove druge uopste ne gledam, i prestrojim se u najdalju traku, pa me i ne cimaju, mada bi stao kada bi bas krenuli da drame, jer ne vozim pijan NIKAD i skroz sam legalan sto se papira tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Po gradu jako retko ... zimi skoro nikad .. na otworenom putu uglawnom .. proshle god. su mi pisali u istom danu 3 prijawe za neregistrowan bajk .. seljaci .. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
proshle god. su mi pisali u istom danu 3 prijawe za neregistrowan bajk .. seljaci ..

:shock: ...ZAMISLI... :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

mene su ove godine zaustavili 5-6 puta, onako, reda radi. prosle godine me samo marsovac zaustavio kod sajma 10-ak puta. i cesto kada idem do Ade, nekad na 40 stepeni sa kacigom na laktu, jer zivim odmah na Brdu. Inace uvek vozim sa kacigom i sa ok papirima. Imao sam jednu prijavu 2001 jer nisam tada imao A kategoriju. Inace cesto vozim brze od dozvoljenog i kod sajma skoro uvek zutom trakom. Cuo sam kad si siguran da imas vise alkohola od dozvoljenog, da odmah kazes da nemas dozvolu, odmah ti pise za to prijavu i ne tera te da duvas, a kad odes kod sudije uredno pokazes dozvolu i platis sto je nisi imao kod sebe. Da li je neko bio u takvoj situaciji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Cuo sam kad si siguran da imas vise alkohola od dozvoljenog' date=' da odmah kazes da nemas dozvolu, odmah ti pise za to prijavu i ne tera te da duvas, a kad odes kod sudije uredno pokazes dozvolu i platis sto je nisi imao kod sebe. Da li je neko bio u takvoj situaciji?[/quote'] I ondak te proveru na lap-topu i ako te tamo nadjeju da imaš dozvolu, a praviš se Toša... :twisted: veselo veèe, domaæine! Ljudi probudite se, neko vas uvek gleda... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
....Cuo sam kad si siguran da imas vise alkohola od dozvoljenog' date=' da odmah kazes da nemas dozvolu, odmah ti pise za to prijavu i ne tera te da duvas, a kad odes kod sudije uredno pokazes dozvolu i platis sto je nisi imao kod sebe. Da li je neko bio u takvoj situaciji?[/quote']

 

Xe, xe, xe.... èak i da nije tako, svidja mi se postavka, 5 za ideju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

15-20 puta u sezoni......obièno kontrola papira,mali chat i to je to.....

osim prošle godine, kada sam se vraèao iz Grèke oderali me braèa hrvati za 50 evriæa, pošto mi nije radilo zadnje poziciono svetlo (pre toga sam èetri dana vozio po kiši i pljuskovima, pa je sijalica izgubila spoj....malo kuckanje po svetlu i tesla proradio.....mada se policajci nisu dali i lepo me odrali za 50 evra)....od tada u hrvatskoj više ne stajem policajcima.....

When in doubt,hit the gas.....

PS: koga god su zaustavili taj dan ,odrali ga za 50 evrièa....nezavisno od prekršaja....pa makar mu falila prva pomoè....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Kako se ponasa murija po ostalim gradovima po Srbiji povodom motorasa ? Kako reaguju ako im ne stanes ? Za inostranstvo sam jako dobro upoznat i tamo mora jako dobro da se pazi sve.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: zzr600

lelele ja bi o tome pricao memoare imam 2 prijave u zivotu prva ja u smederevu prisao panduru i pitao ga kako se izlazi iz smedereva zalutao ja jurio neke cice pa neznam da kako za bgd,on kaze lepo i pita imam li dozvolu ja fala bogu ne motor reg kaciga uredna a motoric bio mz.a druga panduri u civilu ka putu kaludjerica grocka ispred mene stadose i ko akcionim filmovima!!!!!!!to je normalno bilo jer sam bezao i jurcao se po kaludjerici sa njima znao sam svaku precicu i slepu ulicu u kaludjerici i samo tako su me navatali,bezao sam nisam stajao jurili su me samo sa kolima a kad bi pandur dosao sa bmw to se znalo samo tako jos smo mi njemu ispustali gume dok su gospoda ruckale,uvek sam imao dva mz iste boje jednom su me pojurili iz vince i ja precicama udri kuci odmah 8) uparkiram u garazu motoric a drugi hladan isteram!!!panduri dodju na kucnu adresu i sa ulaza pocnu da seru !ja kazem nisam oni da da ajd u stanicu a cale moj pita u cemu je problem,komsiluk se skupio,oni objasne ,i pene,a ja kazem pipni bre agregat,vidis da je hladan aoni kad pipnu i vide hladan,samo pocrvene i polako odu!dok iz garaze picketa cilinder i auspuh koliko sam ga terao,i tako to a sad sam uredan i nezaustavlja me ama niko!!!!!ima jos puno cudesnih prica to zna cela kaludjerica!!!!!pre si mogao i da bezis a sad su i oni namunjeni ima pametnih marsovaca!!!! i nebi nikom preporucio da se juri sa njima!pozdrav by joxa :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Slovakia
Kako se ponasa murija po ostalim gradovima po Srbiji povodom motorasa ? Kako reaguju ako im ne stanes ? Za inostranstvo sam jako dobro upoznat i tamo mora jako dobro da se pazi sve.

Zavisi na koje drzave mislis pod "inostranstvom" .ovde kod mene u slovackoj murca malo gde ima. imam druga koji je vozio ninju jednu sezonu bez papira i tablice i nisu ga capili ni jednom. taktika mu je da uvek neko od drugara ide ispred i iza njega i tako se provuce. a opet jedan lik je napravio tablice na kompu i zalepio na motor i nisu ga provalili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5369 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
Kako se ponasa murija po ostalim gradovima po Srbiji povodom motorasa ? Kako reaguju ako im ne stanes ? Za inostranstvo sam jako dobro upoznat i tamo mora jako dobro da se pazi sve.

Zavisi na koje drzave mislis pod "inostranstvom" .ovde kod mene u slovackoj murca malo gde ima. imam druga koji je vozio ninju jednu sezonu bez papira i tablice i nisu ga capili ni jednom. taktika mu je da uvek neko od drugara ide ispred i iza njega i tako se provuce. a opet jedan lik je napravio tablice na kompu i zalepio na motor i nisu ga provalili.

 

Slovakia zemljo obecana!!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer
i cesto kada idem do Ade' date=' nekad na 40 stepeni sa kacigom na laktu, jer zivim odmah na Brdu.[/quote']

 

Pa da. Posto zivis na Brdu a ides samo do Ade ne moze nista da ti se desi, pa ti kaciga ne treba. Da bi ti se nesto desilo i da bi stavio kacigu gde treba da se ide i na kojim to deonicama moze da se dozivi nezgoda? Ajde, budi drug, pa podeli to sa nama koji uvek nosimo kacigu, jer smatramo da djavo ne spava i da uvek moras da se cuvas. Ko se cuva i Bog ga cuva...

 

Mene je prosle sezone, a presao sam 6000 km (Beo)gradske voznje, samo jednom zaustavio marsovac i to kod DIF-a u Kosutnjaku. Kad je video kako uredno drzim dokumenta i cuo da koristim mnogima strane reci "izvolite", "hvala", "molim" - pozeleo mi je sve najbolje. Uvek kulturno sa njima. Pamet bi trebalo da je na nasoj strani, pa to "oruzje" uvek treba koristiti! Meni do sada nije zatajilo! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5369 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
i cesto kada idem do Ade' date=' nekad na 40 stepeni sa kacigom na laktu, jer zivim odmah na Brdu.[/quote']

 

Pa da. Posto zivis na Brdu a ides samo do Ade ne moze nista da ti se desi, pa ti kaciga ne treba. Da bi ti se nesto desilo i da bi stavio kacigu gde treba da se ide i na kojim to deonicama moze da se dozivi nezgoda? Ajde, budi drug, pa podeli to sa nama koji uvek nosimo kacigu, jer smatramo da djavo ne spava i da uvek moras da se cuvas. Ko se cuva i Bog ga cuva...

 

Mene je prosle sezone, a presao sam 6000 km (Beo)gradske voznje, samo jednom zaustavio marsovac i to kod DIF-a u Kosutnjaku. Kad je video kako uredno drzim dokumenta i cuo da koristim mnogima strane reci "izvolite", "hvala", "molim" - pozeleo mi je sve najbolje. Uvek kulturno sa njima. Pamet bi trebalo da je na nasoj strani, pa to "oruzje" uvek treba koristiti! Meni do sada nije zatajilo! :D

 

U potpunosti se slazem sa tobom SpaVe,do sada nisam imao problema kad god bi me zaustavili,cak i kada su me uhvatili jedan put da sam napravio prekrsaj,kaze:"Vidim citav si mi regularan,od motora do opreme" i prosao sam sa minimalnom kaznom!Nije tesko biti fin! Doduse kod nas je stvarno raritet da neko stavi kacigu,pa mozda i zato!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

mene i veceg radar 180 u naseljenom mjestu pusti, jer smo imali sve zivo od glave do pete i plus rijeci policajca : momci dobro ste pred kamerom izgledali hehehehehehe obozavam likoe , zivjeli plavci

 

:partyman:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja