Jump to content

Moto Zajednica

Šta posle Afrike Twin???

Recommended Posts

Guest Velimlje

Inace se slazem sa nekim ko je pre pomenuo da bi mozda ovo mesto bilo dobro da uporedimo motore za Jagerov izbor , i za bilo koga drugog koji gleda u tom pravcu .

E sad ja vam nazalost tu necu moci puno pomoci , jer sa obzirom na dazbine u Srbiji , motore koje sam ja gledao i uporedivao vecina kod nas ne posmatra kao izbor . Nazalost . Moj uzi izbor je bio PanEuropean , FJR , 1200 RT i 1200 GS , sve motori preko tih magicnih 1100 ccm .

Mada , kako neki posmatraju na ovom forumu , zaboravio sam Afriku ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Ne radi se ovde dali ju je napluvao R-vozac

Jesi li video godinu ? 1995 ? Neki ovde na forumu , noviji clanovi su tad igrali klikere , a vi Afrikanci hocete da kazete kako ne samo sto ovaj R-vozac/tester nema pojma , nego da je Afrika neprevazidena , a BMW , oni mora da su totalne budale , kad su unapredivali motor koji je tako lako pregazio Afriku . A svako zna da je ogromna razlika izmedu 1100 i 1150 pa posle jos 1200

Rekao je to ovde vec neko , prevazidena tehnologija ... Africa  ;D ;D

 

Ok, BMW ima vecu putnu brzinu, udobnije sedishte, i nema zezanja sa lancem... ali je meni prilichno ruzhan.. onaj kljun ne mogu da svarim... tek sa 1200 su zaposlili industrijske dizajnere koji znaju da naprave neshto shto ne izaziva muchninu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ne radi se ovde dali ju je napluvao R-vozac

Jesi li video godinu ? 1995 ? Neki ovde na forumu , noviji clanovi su tad igrali klikere , a vi Afrikanci hocete da kazete kako ne samo sto ovaj R-vozac/tester nema pojma , nego da je Afrika neprevazidena , a BMW , oni mora da su totalne budale , kad su unapredivali motor koji je tako lako pregazio Afriku . A svako zna da je ogromna razlika izmedu 1100 i 1150 pa posle jos 1200

Rekao je to ovde vec neko , prevazidena tehnologija ... Africa  ;D ;D

 

Ok, BMW ima vecu putnu brzinu, udobnije sedishte, i nema zezanja sa lancem... ali je meni prilichno ruzhan.. onaj kljun ne mogu da svarim... tek sa 1200 su zaposlili industrijske dizajnere koji znaju da naprave neshto shto ne izaziva muchninu :)

 

Ima rezona. Zamisli da si nab'o Gos'n Rajkovica kljunom od BMW....ipak je bolja Africa, jos bolji Transalp. Barem seto se tiche penzionera.

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Moj uzi izbor je bio PanEuropean , FJR , 1200 RT i 1200 GS , sve motori preko tih magicnih 1100 ccm .

Mada , kako neki posmatraju na ovom forumu , zaboravio sam Afriku ... 

 

Upravo tako, Africa ne spada u tu grupu gore navedenu, jer je ona enduro, za razliku od gore pomenutih asfaltnih motora ..   ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Ima rezona. Zamisli da si nab'o Gos'n Rajkovica kljunom od BMW....ipak je bolja Africa, jos bolji Transalp. Barem seto se tiche penzionera.

;D ;D ;D

 

proburazio bih choveka ;D

 

zato gledam KTM ADV i novu Teneru.. kao pokretni zid su od napred.... ;D ;D ;D nama shta da ubode lokalne kamikaze...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Moj uzi izbor je bio PanEuropean , FJR , 1200 RT i 1200 GS , sve motori preko tih magicnih 1100 ccm .

Mada , kako neki posmatraju na ovom forumu , zaboravio sam Afriku ... 

 

Upravo tako, Africa ne spada u tu grupu gore navedenu, jer je ona enduro, za razliku od gore pomenutih asfaltnih motora ..   ;D ;)

 

Ta Afrika je kameleon , cim joj drustvo ne odgovara , ona nije to , ona je enduro ? Cini mi se mnogi su rekli , moze se sa njom na put u Evropu . Ma da moze i sa mojom starom Jawom , neznam gde je sad ...

 

Plus Afrika enduro , a sta je R 1200 GS ? Autobus ??

Garantujem , sa soferom koji zna da vozi off road , GS ce da stigne gde i Afrika .. ili ti tvrdis suprotno ??

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Garantujem , sa soferom koji zna da vozi off road , GS ce da stigne gde i Afrika .. ili ti tvrdis suprotno ??

 

Ako se uzmu u obzir tehnicke karakteristike oba motora i isti vozac, da apsolutno tvrdim suprotno  ;D  ;)

 

Da li si vozio oba gore pomenuta modela u raznim uslovima (on/off)  ?

 

Ne pokusavam da se ubedjujem, razmishljam samo u pravcu teme, gde je moje misljenje koje bi Jageru moglo da pomogne, po meni GS 80/20% asfalt/teren, Africa 60/40%, dok recimo KTM 990 30/70% .. i tako dalje ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Sačekajmo da se Jager oprosti od Afrike, samo na par nedelja dok bude trajala neka mečava a ona ušuškana čekala na bolje dane...

Za tri dana pun mesec kako moju nisam video. Sneli me jutros na kontrolu i kada sam je video, onako tužnu, kako čeka mene i bolje dane, rekoh joj ja: 'Krmačo moja, ma ne dam te ni za kakve Blembe ni 'talijanske kurve (putane) a kamoli za yamahinu transvestitu i nanđarastu spodobu, tek će mo se mi ćerati po gudurama Yuge...'. Ma znate li koji je kez napravila  ;D ;D

Vi, matori jedni...pa što žene ne menjate za novije...a, jok more, znte šta valja, šta je provereno, šta pruža mnogo a malo troši..nećete novije cice, na oko lepše, koje bi vas izdale na prvoj krivini sa nekim sponzorom...jok, jok  ;D ;D Samo vas 'slušam'... :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Ne , nisam licno vozio Afriku , niti imam planova  ;D , plus toga off me ne interesuje . Ali gledajuci internetom nisam nasao ni jedno mesto gde je Afrika bila , a da GS nije bio ...

 

A glavno je ovo . 99 posto ljudi na ovom forumu voli da vidi putopis iz neke nedodije , ali nikad tamo otici nece .

Za puteve koje ce prosecan clan ovog foruma da obide u sledece 2-3 godine ili vise , koliko vecina nas drzimo motor , bolje bi posluzio i Varadero , i Storm i GS i mali milion motora pre Afrike .

I sve te price o osobinama za koje se tvrdi da je Afrika neprevazidena , kao maltene ne kvari se ( supermen od motora , samo su malo pogrsili farbu i nisu mu dali kapuljacu i kaput  ;D ;D ) Pa u Ulan Batoru ima BMW servis ? Jedino da planira neko put u jos vecu nedodiju , onda mozda Afrika dolazi u prvi plan , jer nju pigmejci sa zardalim kasikama mogu da poprave.

Svaki motor se kvari , pa i Afrika . I svaki motor treba odrzavanje i gorivo , neki vise a neki manje od Afrike .

A sto je najvaznije , mnogo volim da vas palim !! To jest , da vas obrazujem , Afrika must die !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

AuH kuda ode ova prica. Ali dobro je. Poredite Africu od 650 i 750ccm sa hiljadarkama, sto iskreno godi.  ;)

 

Elem, prijatelje Jager-u, malo su te ponela neka trenutna desavanja, ovde medju nama, pa ti bez razloga

proradio taj crvic. Ja nisam vozio nijedan od prethodno predlozenih motora, ali, uzevsi u obzir sve relevantne

komentare, dosao sam do zakljucka da ti Africa pruza i previse, kada se sve sabere, i oduzme.

Ako ti je mozda bitan dizajn, predji na RD07...  sta ces bolje, a da uopsteno ne zahteva vise kinte?

Pa ima ona dovoljno snage i sa 60 konja u optimalnim obratajima. Neka veca putna brzina ti i nije potrebna.

Siguran sam da Gogu neces voziti 160 i vise na bilo kom motoru i na bilo kojem autoputu.

 

ps. Zbog Gremlina cu da okacim moju na mobile.de za 8000e i iskljucivo za njega.  ::)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ne , nisam licno vozio Afriku , niti imam planova  ;D , plus toga off me ne interesuje . Ali gledajuci internetom nisam nasao ni jedno mesto gde je Afrika bila , a da GS nije bio ...

...

A sto je najvaznije , mnogo volim da vas palim !! To jest , da vas obrazujem , Afrika must die !!

 

:D :D Da se priča o nekoj devojci, pomislio bih da si je muvao pa te odbila,ai sad je ogovaraš gde stigneš :D - kiselo grožđe fazon :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

A glavno je ovo . 99 posto ljudi na ovom forumu voli da vidi putopis iz neke nedodije , ali nikad tamo otici nece .

Za puteve koje ce prosecan clan ovog foruma da obide u sledece 2-3 godine ili vise , koliko vecina nas drzimo motor , bolje bi posluzio i Varadero , i Storm i GS i mali milion motora pre Afrike .

 

Hvala na razumevanju, ako pogledash upravo to sam i sugerisao Jageru u drugom postu ove teme .. Daleko od toga da ja licno mislim da je Africa supermotor, ali za moje potrebe i moj dzep je za sada meni najbolja  ;)

 

Da me obrazujesh na subjektivan nacin po pitanju bmw motora nema potrebe, hvala! Sva sreca imao sam priliku i imam i dalje da se sam licno "obrazujem" i na tu temu ..  ;)

 

U svakom slucaju hvala za razmenu mishljenja koja ce mozda Jageru na bilo koji nacin "otvoriti oci" u odredjenom pravcu ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Da me obrazujesh na subjektivan nacin po pitanju bmw motora nema potrebe, hvala! Sva sreca imao sam priliku i imam i dalje da se sam licno "obrazujem" i na tu temu ..  ;)

Daleko bilo , ako si me tako shvatio , izvinjavam se . Znas mnogo vise od mene o motorima generalno , tu sam se ili pogresno izrazio , ili si me pogresno shvatio .

:D :D Da se priča o nekoj devojci, pomislio bih da si je muvao pa te odbila,ai sad je ogovaraš gde stigneš :D - kiselo grožđe fazon :D :D

Kiselo grozde ?? Ima toga priznat cu . Dosao sam na ovaj forum sa molbom , oko koje mi niko pomogao nije , onda sam vecinoma bio u Putopisima , tamo vise ne zalazim , a sad i ovde na motorima , gde god se okrenem i hocu nesto da kazem , eto Afrikanaca . Ne kazem , mozda ja nista neznam ili malo znam , verovatnije , ali ovde ljudi preteruju sa Afrikom

Shvatio sam , vremenom , zasto je kod nas toliko popularna , i razumem rezonovanje i sve to , ali mislim da ipak Afrikanci dave .

A posto  sam , ima nedelju dve poslao molbu administratorima ovog foruma , da me sa njega skinu rekoh cekajuci na taj dan da se ne druzim vise sa vama , malo da vas palim ( Afrikance )

Mozda da neko urgira kod Dextera , pa da me vise skinu , bice lakse i meni i Afrikancima ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Plus toga , da sad sam prepoznao onu sliku ...

 

Uporedivati Afriku , 1100 GS i novi KTM ADV nije bas fer , jeli ??? Ubaci onda i 1150 , 1200 i naravno VStrom ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8245 postova

Vi, matori jedni...pa što žene ne menjate za novije...a, jok more, znte šta valja, šta je provereno, šta pruža mnogo a malo troši..nećete novije cice, na oko lepše, koje bi vas izdale na prvoj krivini sa nekim sponzorom...jok, jok  ;D ;D Samo vas 'slušam'... :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

 

Vidi, kada ovako postavis stvar... zamisli se covek :D :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

R100GS-100breitjpg1.jpg

 

Da budemo ravnopravni, na dve Bembe jedna 'frika!! Kažeš i godište da upoređujemo...dobro!

Daj, Velimije, pa svi se ovde dobro zabavljamo...(niko ne da na svoje magare) Evo ja prvi put čujem Sekta Afrikano iiiihajj!!

Pa kakav je to motor gde ne možeš ni nogavicu da zamastiš??

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne radi se ovde dali ju je napluvao R-vozac

Jesi li video godinu ? 1995 ? Neki ovde na forumu , noviji clanovi su tad igrali klikere , a vi Afrikanci hocete da kazete kako ne samo sto ovaj R-vozac/tester nema pojma , nego da je Afrika neprevazidena

Upravo se o tome radi, glavni akcenat testa je bio usmeren na performanse motora, sto se kod enduro motora stavlja u drugi plan. Prvo je napljuvao zbog toga, pa se posle cudi kako nije bmw-om mogao da joj odmakne :) Niko ovde nije rekao da je Afrika neprevazidjen motor, vec da najvise daje za ulozeno. Tu naravno iskljucujem novija godista 2000+ jer su nenormalno na ceni, ja te pare ne bi dao. 90% Afrika na forumu je placena do 3500-4000e, a za te pare nema mnogo cega pametnijeg da se pazari a da bude tako izdrzljivo i pouzdano.

 

 

A posto  sam , ima nedelju dve poslao molbu administratorima ovog foruma , da me sa njega skinu rekoh cekajuci na taj dan da se ne druzim vise sa vama , malo da vas palim ( Afrikance )

Mozda da neko urgira kod Dextera , pa da me vise skinu , bice lakse i meni i Afrikancima ...

Jednostavno prestanes da dolazis, niko ne mora i treba da te skida sa foruma ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Auuu bre narode gde ode ova tema pa covek tek sad nezna sta bi pogledao a kamoli kupio.

Neko ti je vec napisao da se "Motor kupuje srcem" to je tacno 100% Ako si ljubitelj endura i zelis i dalje da ostanes na toj liniji kupi V-Stroma 650 i da te bog blagoslovi.

Svi bi mi da imamo dobre i pouzdane motore ali...... Koliko para toliko i muzike  ;)

citat:

Trazi se motor za duge ture, udoban i konforan, jak, pouzdan, da moze da povuce 50-60 kg prtljaga i suvozaca sa lakocom, i da je u klasi endura

Moj tip je V-Strom 650 

A jedan koji nije u klasi endura ali mi se jako svidja,za sad sam samo pohvale cuo o njemu.Dobar je za duga putovanja i kao stvoren za bracni par i udobnu dugu voznju i nije skup motor.

Honda NT 650 V  Deuville

Pokusao sam nesto da nadjem na ovom forumu o ovoj hondi ali nisma nista nasao cak ni u temi vozili smo.

post-8406-12879053863867_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Auuu bre narode gde ode ova tema pa covek tek sad nezna sta bi pogledao a kamoli kupio.

Neko ti je vec napisao da se "Motor kupuje srcem" to je tacno 100% Ako si ljubitelj endura i zelis i dalje da ostanes na toj liniji kupi V-Stroma 650 i da te bog blagoslovi.

Svi bi mi da imamo dobre i pouzdane motore ali...... Koliko para toliko i muzike  ;)

citat:

Trazi se motor za duge ture, udoban i konforan, jak, pouzdan, da moze da povuce 50-60 kg prtljaga i suvozaca sa lakocom, i da je u klasi endura

Moj tip je V-Strom 650 

A jedan koji nije u klasi endura ali mi se jako svidja,za sad sam samo pohvale cuo o njemu.Dobar je za duga putovanja i kao stvoren za bracni par i udobnu dugu voznju i nije skup motor.

Honda NT 650 V  Deuville

Pokusao sam nesto da nadjem na ovom forumu o ovoj hondi ali nisma nista nasao cak ni u temi vozili smo.

 

9.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ne znam kako se za motor od 650cc može reći da je idealan za *dugačka* putovanja sa *suvozačicom* i *prtljagom*.  Za solo putovanja, da.

 

V-Strom 650 je zakon u odnosu cena/šta se dobije.... al' nije ono što Jager traži....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja