Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko Benq-a

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Na moru mi je ispao fotoaparat. Klasican Benq digitalni. Mislim da je oko 8 megapixela. I posto je bio ukljucen kako je ispao tako se objektiv (mislim da se tako zove, ono okruglo sto izlazi kada se aparat ukljuc, nisam strucan za toi) zaglavio. I kada hocu da ga ukljucim on samo zasvetli i ugasi se odmah. Da li je neko imao slicnih problema sa ovom ili nekom drugom markom i da li vredi popravljati ga?  U servisu u Zrenjaninu rekli su mi  da je 1000 dinara samo dijagnostikovanje kvara i da se kvarovi koji nisu skuplji od 4000 otklanjaju, ali mi svakako ne gine da dam 1000 dinara a bas mi se ne bacaju pare tek tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Jel' pao pravo na objektiv ili prvo na telo ? Da li se ogulila plastika između prstena na objektivu ? Da ga slikaš nečim pa da postaviš sliku ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

isti problem sam imao sa moim samsungom a posto su mi rekli da je popravka nekih stotinak eu bacio sam ga u ladicu i otisao kupiti novi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Moguće je da tvom samsungu nije bilo spasa, ali u većini slučajeva se radi o trivijalnim kvarovima, pa opravka nije komplikovana ...

 

Radim u foto radnji ,i Kroz ruke mi prođe puno takvih "pacijenata", i kod mnogih pomaže i "manuelni" tretman  ;D

 

Ili treba dati u pravi servis, a ne tamo nekim kokošarima koji gledaju da poštenom svetu iz džepa izbiju zadnji dinar !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Meni se isto desilo, ali mi je pao na parket i nije bilo fizickog ostecenja (traga pada), pa su  mi zamenili foto aparat (u garanciji).

Posto su ga zamenili pretpostavljam da je popravka nemoguca ili barem neisplativa.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Evo slike. Nema vecih ostecenja. Malo je na uglovima skinuta boja samo ali to je sitno. Ne znam na sta je apo posto je ispao nekom mentolu a ne meni.

post-4146-12879053208097_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Nemam rešenje za popravku, ali imam savet:

 

Ne ići kod lika koji radi u staklencu, preko puta one foto radnje... Neša ili Deki se zove, znaće ga ljudi koji se bave fotografijom (lik je bivši neki specijalac ili nešto slično).

 

Popravljao je sličan kvar na mom aparatu, pa je zeznuo nešto oko sastavljanja i slika pozeleni kad se stisne okidač....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mozda nije zaglavljen , mozda su ti baterije oslabile. Stavi nove il napuni ove. Nemoj stavljati obicne, uzmi alkalne ili punjive veceg kapaciteta .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Stavio 2100 GP plus koje koristim na drugom aparatu i nece. Upali se i na ekranu se pojuavi BENQ logo i odmah se ugasi uz 3 pisteca  tona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Na moru mi je ispao fotoaparat. Klasican Benq digitalni. Mislim da je oko 8 megapixela. I posto je bio ukljucen kako je ispao tako se objektiv (mislim da se tako zove, ono okruglo sto izlazi kada se aparat ukljuc, nisam strucan za toi) zaglavio. I kada hocu da ga ukljucim on samo zasvetli i ugasi se odmah. Da li je neko imao slicnih problema sa ovom ili nekom drugom markom i da li vredi popravljati ga?   U servisu u Zrenjaninu rekli su mi  da je 1000 dinara samo dijagnostikovanje kvara i da se kvarovi koji nisu skuplji od 4000 otklanjaju, ali mi svakako ne gine da dam 1000 dinara a bas mi se ne bacaju pare tek tako.

 

Mozes ga poslati kod mene u firmu (ali o svom trosku posto ovi moji nece da placaju troskove)

LIST COMPUTERS

Nemanjina 32

11000 Beograd

n/r Ostrovski Andrej-u  tj meni......

Ja cu ga poslati kod mene u servis, oni su takve kvarove otklanjali za oko 1000 i 2000 din.....sve zavisi da li socivo zaglavljeno ili se nesto u elektronici zeznulo....

 

U svakom slucaju konstatacija kvara je DZABA>>>>> ja te nazoovem kada mi jave koliko kosta i kazes hoces neces i posaljem ti ga nazad o TVOM TROSKU!!! he he!!!

 

Samo mi napisi svoje podatke i kontakt telefon i sta se tacno desilo sa aparatom.....

 

Ili mozes licno da ga doneses kod mene u radnju pa kada ga zavrse ja ti posljem nazad kuci!!!

javi mi se na PP ili kako god!!!

 

UH UH UH

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Evo slike. Nema vecih ostecenja. Malo je na uglovima skinuta boja samo ali to je sitno. Ne znam na sta je apo posto je ispao nekom mentolu a ne meni.

 

 

nemoj da se ljutish da mislish da palim vatru. ja sam kupio BASH OVAJ foroaparat i razocharao sam se performansama vec prvog dana i vratio sam ga u radnju i zaeni za SAMO 2000 dinara skuplji CANON i prezadovoljan sam. Probaj malo da "pomognesh" sochivu da se vrati na mesto. Svaki ima neku automatsku zashtitu da se gasi kada mu je sochivo zaglavljeno. Evo na primer par puta sam upalio CANON sluchajno dok je u futrolici bio i on krene da izbacuje sochivo, ukapira da ne moze i onda isto tako nekako zapishti vrati sochivo nazad i ugasi se. Znachi problem je u mehanozmu koji izbacuje sochivo?

 

PS: Ono konpche koje se dobije uz svaki digitalac je strava stvar, meni je spasla aparat vishe puta!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Meni je bio  dobar dok je radio. SAda imam neki Sony  i zadovoljan sam. A ovaj bih da popravim da ne moram da delim sa bratom i sestrom  Sony pa cu ga njima uvaliti.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Na moru mi je ispao fotoaparat. Klasican Benq digitalni. Mislim da je oko 8 megapixela. I posto je bio ukljucen kako je ispao tako se objektiv (mislim da se tako zove, ono okruglo sto izlazi kada se aparat ukljuc, nisam strucan za toi) zaglavio. I kada hocu da ga ukljucim on samo zasvetli i ugasi se odmah. Da li je neko imao slicnih problema sa ovom ili nekom drugom markom i da li vredi popravljati ga?   U servisu u Zrenjaninu rekli su mi  da je 1000 dinara samo dijagnostikovanje kvara i da se kvarovi koji nisu skuplji od 4000 otklanjaju, ali mi svakako ne gine da dam 1000 dinara a bas mi se ne bacaju pare tek tako.

 

Mozes ga poslati kod mene u firmu (ali o svom trosku posto ovi moji nece da placaju troskove)

LIST COMPUTERS

Nemanjina 32

11000 Beograd

n/r Ostrovski Andrej-u   tj meni......

Ja cu ga poslati kod mene u servis, oni su takve kvarove otklanjali za oko 1000 i 2000 din.....sve zavisi da li socivo zaglavljeno ili se nesto u elektronici zeznulo....

 

U svakom slucaju konstatacija kvara je DZABA>>>>> ja te nazoovem kada mi jave koliko kosta i kazes hoces neces i posaljem ti ga nazad o TVOM TROSKU!!! he he!!!

 

Samo mi napisi svoje podatke i kontakt telefon i sta se tacno desilo sa aparatom.....

 

Ili mozes licno da ga doneses kod mene u radnju pa kada ga zavrse ja ti posljem nazad kuci!!!

javi mi se na PP ili kako god!!!

 

UH UH UH

 

Posto sam nekad radio u tom servisu, poslacu ti na pp kontakt od majstora, a oni se nalaze na izlasku iz Zemuna ka Batajnici, a mozes ga dzaba poslati po vozacu bilo koje novosadske racunarske firme koja radi sa List computersom, tj dosta njih... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Lazic hvala na informaciji. Ostao mi je aparat u Zrenjaninu i zaboravio sam na njega. Kad skupim pare poslacu ga vec nekoj firmi koja mi se ucini pristupacnijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja