Jump to content

Moto Zajednica

Potrebne zbice za kineza

Recommended Posts

  • ,, 1032 postova

Pozdrav!

 

Kao sto naslov kaze potrebne su mi zbice za kineza. Duzine su 20,5 cm i hvali 15 komada. Takodje mi je potrebna jedna zbica duzine 23 cm isto za kineza. Marku motora ne znam, posto su mi doneli samo tocak. Sto se kupovine zbica tice, dolazi u obzir i ceo tocak sa ostecenom felnom ili glavcinom, a moze i nov. Jedino mi je vazno da su zbice odgovarajuce duzine. U Novom Sadu nemaju nista od gore navedenog. Svaka informacija je dobrodosla!  :) Slike:

 

post-2306-12879047465892_thumb.jpg

post-2306-12879047468353_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Citao sam po forumu da se zice jako lako prave, cak je spominjan neki cikica iz zemuna koji to radi, nabavis zicu odgovarajuce debljine, ugrejes brenerom i napravis jedan kraj, a na drugi se samo nareze navoj. Moze i prohromska zica i nece nikada da propadne. Drugar koji plete tockove na motorima (inace bicikl servis) mi je rekao da se zice nabavljaju u Subotici kod Saghmeistera, nazalost nema kontakt telefon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Po mom nekom skromnom iskustvu rekao bih da je ovo "Bandas" od nekog endurca od 50ccm-a

 

 

 

 

Petere, sta bi , jesi uspeo?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Dalibor nema, pitao sam ga. Gabora iz Subotice jos nisam uspeo da uhvatim, ali ga vijam.  :D

 

Sto se pravljenja zbica tice, to ne prestavlja problem ukoliko je navoj na njoj i u fabrici narezan. Medjutim, u novije vreme u fabrici se navoj presuje na toplu zbicu i tako je ona nekih pola milimetara deblja kod navolja u odnosu na ostali deo. Narezati navoj u nastavku takodje nije problem , ali nemam adekvatnu maticu. Jedino da se naprave i one na strugu, ali retko koji majstor bi da se prihvati tog posla. Mnogo se trose alati, a posao ne moze da se naplati - kazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ja sam imao slican problem, otpale mi dve sa zadnjeg tocka iz cista mira, valjda bile nedovoljno stegnute.

 

Problem sam resio tako sto sam kupio komplet (zbice i matice) od Tomosa u prodavnici, 40ak komada oko 1200 din, samo bile 15mm duze pa sam ih skracivao, nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Znam da skracivanje zbica nije problem, ali kada ima od cega da se skrati.  Odradio sam to za jednog Shadow-a bez problema. :) Medjutim, najduza Tomosova zbica je oko 19 cm, a za ovaj tocak meni trebju zbice od 20,5.

 

Drugari, hvala na informacijama i trudu! Svaka dalja informacija je dobrodosla!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

E ljudi dajte neke kontakte gde da u Beogradu odnesem tochak , fali mi jedna zbica i da se balansira ;) hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Usce, mali krug, servis bicikala, covek radi i balansiranje za motorcikle (meni radio pre dva meseca, prednji tocak - 600din)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vidiš, toga se nisam setio...Petre pitam prvom prilikom ove na Ušću pošto sam često tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Pazi 'vako: duzina tu nije jedini problem, problem je i nejednaka debljina (na mestu gde je navoj precnik je 4mm, a samo telo je 3,7mm). Resenje je: seci zicu na pola, od druge seci komad koji je dovoljne duzine da postignes neophodnu dimenziju i to parce ubaci i zavari na dva mesta, Seci pri polovini da bi mogao da tako spojenu zbicu ubacis u futer busilice i obradis visak koji se neminovno javlja pri varenju, tj, da doteras sve na isti ili bar priblizni precnik koji omogucava da tako okrpljenu zbicu proturis kroz glavcinu tocka.

 

Nemoj da mislis da ce takvom intervencijom zbica oslabiti, naprotiv, mnogi smatraju da var, ako je dobro uradjen, ima vecu "snagu" nego sam materijal koji se vari.

 

Jos jedna opaska: pri stavljanju zbice u busilicu obmotaj necim navoj (izolir traka, selotejp...) da se ne osteti pri stezanju, OK?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja