Jump to content

Moto Zajednica

Kocnica

Recommended Posts

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pozdrav,

Kolege forumasi, da li ima neko malo dobre volje da okaci sliku prednjeg kocionog sklopa nakon yamene onog cuda koje predstavlja ABS koji uz to i ne radi a samo smeta kocenju, naime imam problem vec jedno mesec danana mom keeway cruiseru koji se manifestuje rebrastim i talasastim kocenjem dakle stisnem kocinu i krece zurka koci jaca pa slabije jace pa slabie i jedva stanem, razmisljam da mi nije mozda i disk iskrivljen (jer pokazuje otprilike slicne simptome) ali nesto se ne secam da sam ga igde mogao iskriviti. Zato bih isprobo malo opciju skidanja *ABS* sa tocka da vidi ima li boljitka a ako nema onda mi ne gine i novi disk.

PS interesuje me samo kako je nabaceno crevo na kandzu, dali direktno tj da se samo skine onaj valjak abs-a ili se jos nesto grunfuje i budzi?

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Tri puta sam proitao ovo šta si napisao i ne verujem svojim očima pa mi molim te odgovori: da li ti na svom kinezu imaš ABS? Nekako mi nelogično da ABS i kinez idu u istu rečenicu, ali sve je moguće

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Komšo, čak i neki kineski skuteri kao što je Baotian imaju to hovno na prednjem točku, mali cilindar u koji ulazi crevo kočnice pa iz njega na čeljusti  i sve to izigrava neki "abs"...uglavnom užas, prednja ne hvata odmah nego u nekim prekidima.

Komšija je to čudo skinuo odavno i odmah rekao da tek sad ima osećaj za doziranje prednje i da mu motor mnogo bolje koči i ima kraći zaustavni put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Dr. Bane

Ma to je neko sranje koje nicemu ne sluzi a uz to i ne radi, stisnes kocnicu ona koci, sledeci put stisnes prste ces da polomis one ni da pipne tako drzis i onda zakoci i nabije vile do kraja amortizera, to govno skidam samo da vidim resenje nekoga ko je to uradio cisto da znam sta mi treba od delova (dobro je ako bude visak, ne volim da grunfujem a imam manjak delova)

Arakis

Ssamo da vidim neku slicku ili opis posla, da li onaj holender sto ide kroz crevo na valjak za ABS moze da se direktno napakuje na kociona kljesta ili treba nea dorada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tu ne mogu da ti pomognem, drugar je skuterče davno prodao ali znam da je sve oko skidanja te sprave završio za najviše sat vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Banjaluka

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=39918.0

 

Ne znam jesi gledao temu, imas sliku prednjeg tocka.

Nemam kruzer, ali imam supersedow koji fabricki nema te skalamerije na prednjoj kocnici.

 

Kod malog_zmaja sam prvo otkacio crjevo, imas saraf na donjem trokutu, njega odvrnuo, i otkacio sa nosaca tocka, onda odvrnuo crjevo sa te skalamerije, pa skinuo cudnu napravu, zarotirao crjevo da koljeno bude okrenuto prema gore i zavrnuo u kociona kljesta. S tim da smo od ranije imali zamjenjene podloske. Fabricki dolaze celicne sa gumenim prstenom, a ja sam stavio bakarne.

Mali_zmaj kaze da je kocnica sad odlicna, nema vise skripanja i zapinjanja na rucici, i da se lakse dozira.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=39918.0

 

Ne znam jesi gledao temu, imas sliku prednjeg tocka.

Nemam kruzer, ali imam supersedow koji fabricki nema te skalamerije na prednjoj kocnici.

 

Kod malog_zmaja sam prvo otkacio crjevo, imas saraf na donjem trokutu, njega odvrnuo, i otkacio sa nosaca tocka, onda odvrnuo crjevo sa te skalamerije, pa skinuo cudnu napravu, zarotirao crjevo da koljeno bude okrenuto prema gore i zavrnuo u kociona kljesta. S tim da smo od ranije imali zamjenjene podloske. Fabricki dolaze celicne sa gumenim prstenom, a ja sam stavio bakarne.

Mali_zmaj kaze da je kocnica sad odlicna, nema vise skripanja i zapinjanja na rucici, i da se lakse dozira.

 

 

E, to sam zeleo da cujem, dakle holender se samo nabaci na kociona kljesta, naravno bakarne sajbnice su obavezne, skidam to cudo u subotu i javljam rezultate,

hvla puno na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja