Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

 

 

 

Nista od toga normalno nije sto se zveckanja tice, treba otvoriti i proveriti stapove da ne manjka nesto delova, inace u stapove od 4tx verzije ide 515ml po stapu 10w gradacije...

Koliko sam razumeo, on nije sipao tih 15ml po stapu. Kaze da je otisla cela litra ulja... Da ide 501ml ja bih sipao 501... To su stvari koje me uzasno nerviraju. Kolika je verovatnoca da to malo sto fali devojacku srecu kvari?
I tih 15 ml sto fali da li moze da utice na rad stapova???
naravno da utice,probaj prvo da samo zamenis ulje.. caure su skupe, prodaju ih u platneru ,prave ih strugari,verovatno ih ima u louisu..

 

Zveckanje u štapovima je posledica potrošenosti čaura ,mislim da bi trebalo da ih zameniš jer sada teleskop ima više zazora i samim tim će i semerinzi brže da stradaju.Nisu jeftine ali moj ti je savet da ih nikako ne praviš jer ja imam radnju za obradu metala pa sam ih ipak poručio ,imam i sinter bronzu ali one su originalno presvučene slojem teflona zbog toga da manja ne bi trošila teleskop a veća kućište jer je ionako od aluminijuma ,a pored svega što su rasečene da bi mogle da se namontiraju ovo kažem za viljušku od TDM 900 a mislim da je konstrukcija i za 850 ista .Veoma je bitna i tačna količina ulja ako u uputstvu stoji 515 ml onda sipaj toliko jer može da pravi problem ali svakako se štap mora rastaviti ceo u delove i staro ulje i opiljci od čaura se moraju ukloniti .Ja sam moje obe rasturao u delove i odmašćivačem očistio da se sija unutra kao iz fabrike pa tek onda sve novo ugradio i spakovao .Možeš da pogledaš na e-bay _u prodaju se celi setovi za reparaciju (osim ulja) i mislim da nije strahota od cene ja sam tako poručivao pošto u Platneru nisu imali sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

 

Kad smo kod kafica i vrata,evo nekih ljutih TDM-ova na Pesteru i Divcibarima  :moto3:

Marko 4522 - zlatni sa bocnim koferima,

Bruno 68 - zuti sa svima poznatom Bruno tablicom (inace sjajna ideja)

Astral - crni

Bio je jos jedan zlatni ali ne poznajem vlasnika,neka se javi ako je drug clan  :)

 

Taj sam  :zdravo:, neg da vam se mozda nije desavalo da se po pljusku (nekad i posle pranja na pumpi) gasi masina? Kad predje 4k obrtaja ne gasi se ali kao da nema snage skroz se slabo pomjera. Nakon 10ak minuta sve radi po psu, kontao sam mozda mi ulazi voda u jednu svecicu pa ne radi taj cilindar (cuje se cudno, kao da nesto lupa u masini), ali rekose mu u servisu da su svecice dobro zadihtane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

kablovi

A mogu biti i one lule sto idu na svecice da dobije neka kratak spoj pa ti ne radi taj cilinar..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

vrlo moguce, rastrese se sve vremenom. mislim da moze u njih malo na vrhu da se stavi barsil, onda je 100zasticeno, ali da se ne maze nikako unitra do kraja, samo ivice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Za pranje sam siguran 100% da voda udje kroz rupicu na levom cilindru pa pokvasi svecicu,ja sam napravio mali plasticni cepic pa kada perem zacepim rupicu i posle pali i radi bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Fabricko sediste na TDMu neudobno nakon vise od 100 km krene da zulja guzu nazad..loše sediste, loše doope ili kod svakog tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Fabricko sediste na TDMu neudobno nakon vise od 100 km krene da zulja guzu nazad..loše sediste, loše doope ili kod svakog tako?

Moje sediste je presvlaceno nekim tvrdjim materijalom od fabrickog i nije bilo toliko neudobno,vozio sam preko 500km dnevno i normalno da je malkice zuljalo,sada sam dosao do fabrickog sedista (original u dve boje) meksi materijal,sundjer nije upresovan,msm da bi vise izdrzala guza od ruku.

Tako da je fabricko extra ali godine koristenja ucine svoje,odradi sediste kod Bobana i resices problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1860 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Kroz rupu izađe voda koja se nakupi oko svećice prilikom pranja ili kiše (zna da bude i začepljena).

 

Ja sam i primetio da mi TDM, ako prenoći na kiši radi nepravilno.

Izgleda da nekako voda dospe do rezervoara pa u karburatore.

To rešim tako što ispustim gorivo iz lončića ili ga malo žešće provozam - a možda i nešto tripujem :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Kako je lep beli tdm O.O

Није само што је бели, има ту још нешто. Загледам мало, па приметим предње виле, нема задњи блатобран, то седиште.

Мотор прва лига. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 

Kako je lep beli tdm O.O

Није само што је бели, има ту још нешто. Загледам мало, па приметим предње виле, нема задњи блатобран, то седиште.

Мотор прва лига. :)

 

...stopaljka,fuzasteri,zadnja viljuska,amortizer... kakav li je za voznju,ciklistika skroz promenjena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Da da, kao bombona je. @ivan sediste bi valjalo mjenjati, koga god sam pitao da ima ne fabricko kaze da je puno bolje nakon prelaska na to. Mozda bi valjalo i ono jastuce sto se duva cuo sam dosta pohvala i za to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Zasto mineralno?! Pa nije to traktor, sipaj polusintetiku, ja teram ipone r4000rs 20w50 i ulje je fenomenalno, a menjac mekan kao dusa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

 

koje ulje 20-50 sipas da ga preskocim :)

Silkolene 20w-50. Mozda i nije lose ulje, ali nije za ovaj motor.

Zasto mineralno?! Pa nije to traktor, sipaj polusintetiku, ja teram ipone r4000rs 20w50 i ulje je fenomenalno, a menjac mekan kao dusa...

Izgledalo je kao odlicna ideja u tom trenutku :D

E bre, a ja hteo da predjem na to ulje posto ovim bardalom nisam zadovoljan.. Znaci obojca cemo na ipone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A razmisljao sam i o onom silkolene V tvin djunta kaze da je ko stvoreno za agregate velike zapremine malog broja cilindara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja