Jump to content

Moto Zajednica

Yamasaki Lark 125

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Svaka roba ima svog kupca. Da sam na tvom mestu ne bih se mnogo zurio sa kupovinom jer je vec kraj sezone a pocetkom sledece mozda padnu cene ili izadju novi modeli ili pak naletis na neki polovan skoro nov po osrednjoj ceni. Jeste da je ovaj tvoj 50ccm ali je i dvotaktni tako da ide dosta dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja bih trazio 700, 800e :), jer je stvarno odlican, e sad, znam da po toj ceni nece niko da kupi, a dao bih ga i za 600, jer mi je stvarno hitno da uzmem neki veci. Sta mislis, jel mogu bar 600 da uzmem?

koje je god motor? mozes sigurno da uzmes 600 al ne verujem da ce moci vise od 650-700e. najbolje prodaj motor ove sezone i kupi novi tek sledece posto ce doci novi modeli a oni stari mozda pojeftiniti + sto ces ove sezone dobiti vise za sprinta! mozda skupis i koji euro vise ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Svaka roba ima svog kupca. Da sam na tvom mestu ne bih se mnogo zurio sa kupovinom jer je vec kraj sezone a pocetkom sledece mozda padnu cene ili izadju novi modeli ili pak naletis na neki polovan skoro nov po osrednjoj ceni. Jeste da je ovaj tvoj 50ccm ali je i dvotaktni tako da ide dosta dobro.

 

Pa i ne ide nesto posebno, jeste da po njegovom satu ide 75, ali sad imaju i ovi peda skuteri koji mnogo bolje ubrzavaju od ovog mog, a isto su 50ccm. Meni sezona traje tokom cele godine, ja vozim i zimi, samo da nema snega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Ja bih trazio 700, 800e :), jer je stvarno odlican, e sad, znam da po toj ceni nece niko da kupi, a dao bih ga i za 600, jer mi je stvarno hitno da uzmem neki veci. Sta mislis, jel mogu bar 600 da uzmem?

koje je god motor? mozes sigurno da uzmes 600 al ne verujem da ce moci vise od 650-700e. najbolje prodaj motor ove sezone i kupi novi tek sledece posto ce doci novi modeli a oni stari mozda pojeftiniti + sto ces ove sezone dobiti vise za sprinta! mozda skupis i koji euro vise ;)

 

Prosle godine sam ga kupio. Prodao bih ga ja ove sezone, ali sta cu do sledece da vozim? Razmisljam da ipak ovaj moj prodam sledece sezone, jer ionako ove mogu da dobijem max 100 evra vise nego sledece, pa tek onda da uzmem neki novi, ko zna koje ce modele do tada da naprave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja bih trazio 700, 800e :), jer je stvarno odlican, e sad, znam da po toj ceni nece niko da kupi, a dao bih ga i za 600, jer mi je stvarno hitno da uzmem neki veci. Sta mislis, jel mogu bar 600 da uzmem?

koje je god motor? mozes sigurno da uzmes 600 al ne verujem da ce moci vise od 650-700e. najbolje prodaj motor ove sezone i kupi novi tek sledece posto ce doci novi modeli a oni stari mozda pojeftiniti + sto ces ove sezone dobiti vise za sprinta! mozda skupis i koji euro vise ;)

 

Prosle godine sam ga kupio. Prodao bih ga ja ove sezone, ali sta cu do sledece da vozim? Razmisljam da ipak ovaj moj prodam sledece sezone, jer ionako ove mogu da dobijem max 100 evra vise nego sledece, pa tek onda da uzmem neki novi, ko zna koje ce modele do tada da naprave

pa do kraja ove imas 2 meseca,sad kolko ce ti to znaciti ja neznam a moze da se desi da ti bas tih 100e razlike zafali... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ajde malo da ofujem  ;D. Kako se je pokazao Exalty koliko je potrosnja, grad, otvoreno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Ja bih trazio 700, 800e :), jer je stvarno odlican, e sad, znam da po toj ceni nece niko da kupi, a dao bih ga i za 600, jer mi je stvarno hitno da uzmem neki veci. Sta mislis, jel mogu bar 600 da uzmem?

koje je god motor? mozes sigurno da uzmes 600 al ne verujem da ce moci vise od 650-700e. najbolje prodaj motor ove sezone i kupi novi tek sledece posto ce doci novi modeli a oni stari mozda pojeftiniti + sto ces ove sezone dobiti vise za sprinta! mozda skupis i koji euro vise ;)

 

Prosle godine sam ga kupio. Prodao bih ga ja ove sezone, ali sta cu do sledece da vozim? Razmisljam da ipak ovaj moj prodam sledece sezone, jer ionako ove mogu da dobijem max 100 evra vise nego sledece, pa tek onda da uzmem neki novi, ko zna koje ce modele do tada da naprave

pa do kraja ove imas 2 meseca,sad kolko ce ti to znaciti ja neznam a moze da se desi da ti bas tih 100e razlike zafali... ;)

 

Ma tih 100e nisu problem, bolje i da dodam 100e sledece sezone nego do kraja ove da ne vozim nista :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Ajde malo da ofujem  ;D. Kako se je pokazao Exalty koliko je potrosnja, grad, otvoreno?

 

Ovako, u pocetku me je zezao, stalno mu je nesto falilo, elektronika 2-3 puta, sajla za gas posle nekih 2000km otisla, auspuh takodje posle 2000 zaribao pa su nesto u servisu sekli, varili, bem li ga i od tad sve ok sto se toga tice. Posle toga 2 puta mi je karburator pravio probleme zbog naseg cistog goriva ali otkad sam stavio bolji filter sve ok. Potrosnja je u pocetku bila malo veca, oko 3l ali stelovanjem karburatora doslo se do cifre od 2,5l, maximum i to po gradu, znaci samo po gasu kad se bije. A na otvorenom oko 2,2l. Sve u svemu, stvarno sam zadovoljan skuterom, ali sad bih nesto jace, sto moze bez problema da ide 80

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nisam verovao da je tako mali potrosac. Zato i malo slabije ubrzava od drugih 2T skutera jer oni vole da posrcu i 4 litra. Moj Max moze da potrosi u gradu i do 3L mada je prosecno oko 2.5 a van grada oko 2.2L. Ipak su ovi 2T motori bolji jer su daleko jednostavniji, jeftinji za odrzavanje a i ne trose mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Verovatno tako malo trosi zato sto je karb dobro nastelovan, a poznajem neke ljude koji isto imaju exactly, njima zna i do 3, 3,5 a nekima cak i 4 da potrosi. Ja ovaj moj motor stvarno dobro cepam, ali to je ta potrosnja. A sta mislite da uzmem da nabudzim ovaj moj motor za tih 300, 400 evra, kako bi onda isao i jel bi isao kao serijski 4T 125cc skuter i najbitnije pitanje, koliko to budzenje steti masini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ne bih ti preporucio nikakvo budzenje. Prav tjuning ume dosta da kosta a i kao sto si sam rakao nece bas dugo izdrzati a potrosnja ce ti biti 5-6 litra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Budzenje 4t se lako izvodi i nije preterano veliko opterecenje za masinu.

 

Sa 2t se tuningom dobija vece povecanje snage, ali je tuning skuplji i masina, koja je u startu manje trajna od 4t, je dodatno opterecena i manje ce trajati, a ume i da pravi ceste probleme, opet u zavisnosti od stepena tuninga. Cak i da nema problema, racunaj na potrosnju od minimum 5l.

 

Za ozbiljniji tuning kojim bi dostigao donekle 125ccm 4t, problemi su zagarantovani, puno kosta i ne bi bilo nista cudno da trosi i 8-9l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Budzenje 4t se lako izvodi i nije preterano veliko opterecenje za masinu.

 

Sa 2t se tuningom dobija vece povecanje snage, ali je tuning skuplji i masina, koja je u startu manje trajna od 4t, je dodatno opterecena i manje ce trajati, a ume i da pravi ceste probleme, opet u zavisnosti od stepena tuninga. Cak i da nema problema, racunaj na potrosnju od minimum 5l.

 

Za ozbiljniji tuning kojim bi dostigao donekle 125ccm 4t, problemi su zagarantovani, puno kosta i ne bi bilo nista cudno da trosi i 8-9l.

 

:-[ Pa 9 l ne trosi ni R1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Cuo sam da tunirani 50cc, valjda ako se stavi kit na 70cc ide mnogo bolje od 125-ice. Da pitam jos nesto, koji motor ide bolje 2T koji ima, lupam 5KW ili 4T koji isto ima 5KW. Takodje sam cuo da 2T bolje ide od 4T iako imaju isto KW, ali mi je to malo nelogicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Od 5KW 2t i 4T bolje ide onaj koji ima veci obrtni momenat ( u prevodu 4t). Naravno uslov je da je sve ostalo identicno podeseno.

 

Da bi 50ccm 2t isao kao 125ccm 4t treba ti, osim povecanja kubikaze:

 

Veci karburator, opruge kvacila, sportsko kvacilo, variomat sa odgovoarajucim rolnicama, pecurka filter, sportski auspuh, mozda sportski CDI, iridijumska svecica (pretpostavljam).

 

I sve to kosta koliko i 4t 125ccm skuter, i trosice verovatno 9l ako se agresivnije vozi, a trajace jedno 10000km, uz puno majstorisanja u medjuvremenu.

 

A na kraju krajeva nebezbedno je voziti 50ccm skuter tim brzinama.

 

Lepo prodaj tvoj skuter i dodaj tih 300-400e za 125ccm, manje ce te kostati i para i zivaca, a i voznja ce biti sigurnija.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Malo pre sam bio u gradu i video ovog lika koji je kupio od mene Max-a kako se trka sa Sprint Phantomom 50ccm 2T. U startu Max je bolje ubrzao a posle ga je ovaj prestigao. Ja sam se odusevio, mislio sam da Max ne moze u opste da parira cvajama a pogotovu sto je ovaj Max extraaa izvozen i presao preko 17000km a ovaj Phantom svega par hiljada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Malo pre sam bio u gradu i video ovog lika koji je kupio od mene Max-a kako se trka sa Sprint Phantomom 50ccm 2T. U startu Max je bolje ubrzao a posle ga je ovaj prestigao. Ja sam se odusevio, mislio sam da Max ne moze u opste da parira cvajama a pogotovu sto je ovaj Max extraaa izvozen i presao preko 17000km a ovaj Phantom svega par hiljada.

ja sam se trkao sa maxx-om i keeway matrixom i sa matrixom sam do jednom 55km/h bio isti a onda mi je polako odmakao...maxx me je dobio za duzinu mozda malo manje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Malo pre sam bio u gradu i video ovog lika koji je kupio od mene Max-a kako se trka sa Sprint Phantomom 50ccm 2T. U startu Max je bolje ubrzao a posle ga je ovaj prestigao. Ja sam se odusevio, mislio sam da Max ne moze u opste da parira cvajama a pogotovu sto je ovaj Max extraaa izvozen i presao preko 17000km a ovaj Phantom svega par hiljada.

 

Koliko si uzeo za maxa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja