Jump to content

Moto Zajednica

enduro u klasi 125 cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Raska

evo ovako,gledam da kupim neki enduro od 125 cc,stranac...gledao sam par modela:Aprilia RX 125,Aprilia Pegaso 125,Kawasaki KDX/KMX 125,Suzuki DR 125,i Honda CR 125...koji od ovih modela je najbolji izbor,koliko trose ove 2t masine i da li znate nekog od koga bih mogao da kupim neki od navedenih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Mala ispravka - Suzuki DR 125 ja 4t masina a TS 125 ti je varjanta koju bih preporucio za hard enduro. KMX  i  DT su mekse varjante - vise za asvalt i laksi  off road , a CR je vec full kross varjanta koja mnogo trosi i zahteva jednom ili dvaput godisnje generalnu opravku motora. Postoji i varjanta CRM isto enduro za preporuku, ali se tesko nalazi, malo ih ima i bezobrazno su skupi .  TS , KMX , DT  trose od 2,5 do 4 lit .  Aprilije isto zaboravi, jesu jake ali ne traju dugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

I moja preporoka za hardenduro TS125, a za putni yamaha TDR125 definitivno najbolja i najudobnija, a i dosta je jaka za svoju kubikazu(npr mnogo udobnija od pegasa 125). al dvotaktni trose od 4l pa nagore, i krace traju od cetvorotaktnih, al zato poooovlace:-)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Raska

hvala vam svima,puno ste mi pomogli,iz ovoga sam izvukao zakljucak da je za ono sto ja trazim najbolji Suzuki TS,a samo da vas pitam da li zna neko gde imaju ti kroseri bez papira...stranac mi treba jer put nece da vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Treba da znas 2 razlike izmedju cross i enduro motora:

1.Cross motori imaju tvrdju suspenziju nego enduro verzije;

2.Enduro motori imaju ravnomerniju isporuku snage(dobro potezu od niskih obrtaja);

Ovo oko ravnomerne isporuke snage pogotovu dolazi do izrazaja kada su u pitanju 2t i 4 t masine...2t moras stalno drzati u visim obrtajima(nema snage i onda odjednom djipi),dok 4t mozes voziti opusteno jer ima snage i na nizim obrtajima-sto u praksi znaci manje saltanja brzina i bezbriznija upotreba gasa...

Cross motor se moze modifikovati za enduro voznju ali bi te to skupo izaslo a i cisto sumnjam da bi to kod nas imao gde da odradis kvalitetno-ja barem nisam cuo za nekog ko to radi...

Ako ti motor treba za amatersku voznju po prirodi,ucini sebi uslugu...

Kupi 4t enduro. ;)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Treba da znas 2 razlike izmedju cross i enduro motora:

1.Cross motori imaju tvrdju suspenziju nego enduro verzije;

2.Enduro motori imaju ravnomerniju isporuku snage(dobro potezu od niskih obrtaja);

Ovo oko ravnomerne isporuke snage pogotovu dolazi do izrazaja kada su u pitanju 2t i 4 t masine...2t moras stalno drzati u visim obrtajima(nema snage i onda odjednom djipi),dok 4t mozes voziti opusteno jer ima snage i na nizim obrtajima-sto u praksi znaci manje saltanja brzina i bezbriznija upotreba gasa...

Cross motor se moze modifikovati za enduro voznju ali bi te to skupo izaslo a i cisto sumnjam da bi to kod nas imao gde da odradis kvalitetno-ja barem nisam cuo za nekog ko to radi...

Ako ti motor treba za amatersku voznju po prirodi,ucini sebi uslugu...

Kupi 4t enduro. ;)

 

Potpuno se slazem sa gore navedenim i sam vozim 4t ali od 600ccm. 4t od 125 je mnogo lenj, nema nijedan ( obratio sam paznju na to sta zanima PASTRANU- godista i otprilike kolko para )  vise od 12ks. Normalno da bi preporucio 4t ali od min 350 ccm ali tu mora da racuna na 50kg vise sto nije malo za pocetak bavljenja off roadom.  Od 600 - 1000 evrova kolko predpstavljam da bi dao za stranca, nece naci nijedan 4t da valja. A ti Ivane X bar dobro znas da se ti koji se amaterski bave off roadom  najvise zaglavljuju i padaju po raznim kanalcicima ( vodio si sigurno i neke pocetnike u prirodu) i mnogo je lakse dici i izgurati motor od 100 - 110 kg nego 140-150kg ( to je po meni kao 2t i dzak cementa )

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

 

Sve što ste rekli ivanx i TT600  stoji !

 

Ja sam skoro kupio 4t hondu od 125 , koja ima jedva oko 100 kg, tako da ide lepo iako ima samo 13ks ... Ne kao 2t, sigurno, ali brate i manje smrdi  ;D

 

Ja za razliku od tebe ne volem cvaje, jer imaju zvuk kao motorne testere ... a ako te od 4t odvraća to što su tihi ,ne sekiraj se , kad mu naviješ gas do daske ,draće se ko jarac iako je samo 4t  ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Raska

e pa bas zvuk motorne testere meni odg. sto imaju 2t cvajcuge... :D hocu da bude ekplozivan i brz,god. mi nije preterano bitno,jer kontam Suzuki TS se najcesce nalazi polovan stariji od 95-og,pa sam se pomirio s tim,znaci god. nije bitno....e i da kesa dajem maksimalno 1000 eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

TS najbolje resenje, al za te pare mozes naci samo neku krsinu, ili ako ti se posreci naleteti na dobar... Cena im se krece oko 1200/1300/1400 eva... Prema mom misljenu, bolje u  startu dati pare i uzeti bolje, jer delovi za motore uopste su skupi, tako da jbg.... Npr imaces ulaganje lanac, lancanici plocice klip neke sitnice cirka 300evra, pa ti vidi.. Pzdrav i sve najblje u kupovini! I jos nesto, stranca ne uzimaj ni u kom slucaju, moze ti se desiti da policija zapleni i odose pare, iako ces voziti po sumama, naleteces ti na njih, a da ga carinis ispadne opet ko da si kupio registrovan, samo ima da se namucis i nacekas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja