Jump to content

Moto Zajednica

Potreban farbar za motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd - Resnik

Pozdrav svima!

Evo ovako, trazim farbara koji moze da mi ofarba motor u plavo belu boju, kao fabricku. Bio sam kod nekih ljudi koji traze nenormalne cifre uz izgovor bice kao fabricki i tako dalje... a neki su mi trazili cak i nalepnice za one linije na motoru. Ne kazem ja mozda su stvarno sve to po originalu nalepnice ali covek koji mi ih je radio kaze da nemoze da uradi te linije jer su krivudave itd... Evo i slika nalepnica i motora kakav je bio, uradjene su plastike tj. iskrpljene i nesto je zagitovano. Znaci farbaru ostaje priprema i farbanje. Bilo bi dobro da je farbar iz BG ili okoline.

post-4018-12879040985076_thumb.jpg

post-4018-12879040986609_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ako nije tajna koliko su ti trazili za farbanje?

 

da je u jednoj boji rekao bih oko 200 e

 

ali ako hoces ovako plavo belo mislim da onda mora dvaput da ga farba i sigurno bi bilo vise...

 

i zavisi koju boju hoces da li obicnu za kola ili sa sljokicama za motore...

 

ja sam odradio prednju masku, rep, vizir, rezervoar i blatobran za 120e u jednoj boji.... (bez stranica) i sam sam ih skinuo sa motora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Pusti bas koliko su ti trzili za farbanje molim te....jer sam imao slican problem i ja pa sam ga na kraju sam odradio i prezadovoljan sam ...sto savetujem i tebi ako iole znas oko toga i imas kompresor... Jer znas kako ako ti majstor zasere i ne uradi kako si hteo a treba da mu platis ufff to je lose a  ako sam zaseres mnogo ti bude lakse a i ne trebas sebi da platis ;) ;)...

A nalepnice radi covek imam njegov broj...moram da nadjem a evo ti mail pusti mu pa vidi nalepnice@yahoo.com u principu sve moze da uradi ako mu lepo slikas motor da vidi i metar pored motora...mislim dogovori se vec sa njim sve sto se nalepnica tice  ;)

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd - Resnik

Hvala na brzim odgovorima! Kada je dosao red na farbanje motora, posto sam imao jos nekih mehanickih radova ja odem kod jednog lika koga su nahvalili na forumu (ne bih da ga imenujem) i on kad je video motor krene da mi slaze pricu treba ti ovo ono fali ti ovde sraf ovaj ko ti je radio plastike taj nema pojma, ja bih opet sve morao ponovo da radim itd... Ja kazem dobro i kolko bi to izaslo kod tebe a on kaze pa oko 800e minimum  :o ja u soku! Zatim odem kod drugog lika preko preporuke i on mi kaze uff to je perla boja (inace na motoru je bela perla boja, tako sam ga kupio) ona je paprena, tipa 1l je 200e. Ja kazem ok ajde neka bude obicna bela i plava, on zagleda motor pa kaze au pa ovo su ti sve nalepnice, ja se tu kiselo nasmejem jer vidim dokle ce da dogura... kaze moras da mi doneses nalepnice pa ja onda da ofarbam. Rece mi ide prvo jedna boja pa druga pa lakiranje onda nalepnice pa opet lakiranje ako sam ga dobro razumeo, inace on mi je trazio minimum 450e. Da ne ispadne sad da sam ja shkrt na parama i tako to, ja ocu da platim ali brate motor je vredan 2000e ako ja ulozim u njega jos 2000e a na dobrom sam putu  :) onda bolje da ga prodam, dodam jos toliko i uzmem nesto novije zar ne? Inace razmisljao sam i sam da ga ofarbam ali to je poslednja solucija, morao sam prvo da postujem na forumu pre nego sto se odlucim sta i kako da uradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

E to sam imao bukvalno isto i ja....istu situaciju.... i kazem ti uradio sam ga sam samcat u garazi koja nije predvidjena za farbanje...imao sam i ja zajebanciju sa vise boja bla bla bla...nikakav bauk....

Ako si razmisljao o tome sam da ga odradis uradi to slobodno prvo sto se neces smarati sa majstorima a drugo kakav god da ispadne odusevices se jer si ga sam pravio... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Ja ovih dana teram moj motor na farbanje,perla bela i perla plava a na njemu ima bas puno plastika i felne su bas gadne za rad i to me kosta 250 e sa nalepnicama po zelji,pa mislim ta prica o 800 e nije normalna,sta misle ti ljudi da pare padaju sa neba ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

stvarno bi mogao da zbog dobrobiti nasih novcanika imenujes

te koji su hteli da te oderu...cisto da znamo koga da obilazimo.

poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

ja nisam negativan lik iz price jer ne radim farbanje musterijama. Da bi motor dobro ispao, treba za jednu boju i felne najmanje 40-50 radnih sati. To je da bude dobar, da ne skoci odma neko sa pricom da treba manje. To je po zidarskoj satnici 200-250 e + materijal i nalepnice izadje na 350 i vise. To je satnica za starije motore koji su vise puta farbani i lupani, gde treba vecinu varova jos jednom proci...

Za neko ozbiljnije farbanje treba stotinak radnih sati,  a to je opet zidarskih 500 e za ruke i puno vise od 100 e za materijal. Za motor koji sada radim farba je 500e/kg. To je samo jedan sloj na normalno farbanje tako da u zbiru izadje na 650e/kg.

Istovremeno zamena semeringa na prednjoj viljusci je 100e. Kada se odbiju semerinzi i ulje, sat majstorea je 20 e, ili 4X vise nego farbarski.

Za moj nivo znanja i umeca ponizavajuce je da budem placen 5e/sat pa uvek radije idem na baustel za iste pare.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Zamena semeringa na prednjoj viljusci ovde u provinciji bude max 50 e. i jel  moze neko da mi kaze ako je farbanje motora toliko skupo koliko iznosi farbanje nekog auta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova

Moj cale je pre desetak dana farbao delove nekog harlija koji je goreo bez rezervara obostrano i naplatio je 200e, rad u fulu, moralo je cak i peskiranje nekih delova, i u komori naravno i reko bi da 450e mozda i nije mnogo ipak tu ide zajebancija sa vise boja, mada niko za cenu ne moze da ti kaze da je mnogo ili malo posto ne verujem da je neko ovde sa foruma video kako motor trenutno izgleda. Inace ako se ne varam radio je i dosta plastika od X9-ke mislim da ih je radio po 180e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

farbach ovde je prica o obicnom farbanju ne neka perverzija.

 

ja stvarno ne znam zasto bi iko potrosio 50 sati da ofarba motor.

 

ej pa to je 10 dana po 5 sati pa i pauza za rucak izadje skoro ceo standardni radni dan

 

pa ko radi motor 10 celih dana, meni su za dva dana ofarbali skoro ceo motor i dobro je ispao.

a od dva dana jedan je viska tad su odmarali i sl.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

ovo govorim kao farbar a i sigiran sam da ce me kolege podrzati.

za dva dana moze da se ofarba motor ali...cime i kako???

ako hoces da stvarno bude kako treba posle gitovanja treba vreme da se osusi da ispari sva vlaga,isto vazi i za spric git i to ti je odmah dva dana samo pripreme,gde je farbanje jedne boje,zastitia i priprema za trugu,priprema svega pre lakiranaj da ne bi bilo prelaza izmedju boja,lakiranje,ne daj boze necega ako ttreba nesto i malo ispolirati...pa samo susenje laka traje par dana da bi bio suv kako treba (ako nije u komori radjeno onda je nesto brze) svo ovo susenje moze da se ubrza u komori ali onda to opet utice i na cenu jer ta komora necim treba da se zagreje...

bilo bi super kada bi moglo da se sedne,radi efektivno 5 sati bez prestanka ali ne susi se sve i ne ide sve tako gleatko jos pogotovo ako su upitanju plastike koje su nekoliko puta vec farbane...mada 800e za takvo nesto stvarno mislim da je malo...ali opet farbanje auta i motora nije isto,tj priprema nije ista...ne moze sve tako dobro da se uradi masinama  i slicnim pomocnim alatima kao kod auta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Za vreme dok ofarbam jedan motor, kolega ofarba 2 auta. isprobano vise puta, posto smo blizu i pratimo ko sta radi. Opet, pricamo o farbanju i farbanju. Ja moje naplatim 1000 e i niko se ne zali da je puno. Mislim ne zale se moje musterije, puno je ovima kojima ionako ne farbam. Rad u toj klasi u Nemackoj kosta do 2500 e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Mare,najbolje bi bilo da ubacis slike motora,kakve su plastike sada na njemu,tako ti ja mogu reci koja bi bila cena da se takav motor odradi kod mene u servisu,takodje i ostale kolege ce ti reci svoje cene,pa ces znati na cemu si.Mada za mene cifra od 800€ za farbanje motora je astronomska,,ja sam 700€  uzeo za farbanje Mercedesa A klase,zelena perla,Mada,ako  su tebi toliko polomljene,i pojebane plastike,mozda bi ti bila najeftinija varijanta da nadjes druge plastkie u boji motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd - Resnik

Svaka tebi cast farbach ali ja nisam spreman da izdvojim toliko novca za farbanje motora makar on bio i fabricki posle tog farbanja. A nije mi jasno kako ti na pamet pada da poredis Nemacku i farbanje tamo od 2500e kad je srbija 1000 svetlosnih godina iza nje po pitanju svega. Evo i kako motor sad izgleda, znaci pukla su samo ona krilca iznad retrovizora i to je zavareno, sve ostale plastike su citave mada su krpljene i pre ali samo na bokovima. Znaci nema odlomljenih delova, niti su plastike pucale na vise delova. A majstor kod koga sam bio je Marko sa Karaburme koga su nahvalili na forumu da je odlican majstor i da radi plastike super, samo nisu naveli da marko uzima 200e za sredjivanje plastika na motoru i 600e za farbanje kako mi je on rekao. Ne zalim se, ne bunim se, to je njegova cena i ja postujem to. Kako on rece "ovaj motor moze da izadje iz moje radionice samo u fabrickom stanju jer nebih da kvarim moj renome".

Evo malo boljih slika koje sam malo pre slikao.

post-4018-12879041155004_thumb.jpg

post-4018-12879041156555_thumb.jpg

post-4018-12879041157518_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Lako mi padne na pamet, posto samo njima i radim. Nemam ni zaostatka od 1000 svetlosnih godina, jer mi je motor koji sam farbao, pre dve nedelje  osvojio prvo mesto U Kelnu, kao najbolje ofarban motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Sto se tice Suzukija, 200 e je jaka cena za plastiku. Za 50 e sam krpio puno komplikovanije slucajeve. Imenjakov rad nisam video uzivo, pa ne mogu da komentarisem cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

iskreno moje nijedno krpljenje plastika,tj varenje nije do sada preslo 50e i to kada sam dobio r6 u dve kese :) :),malo je 200e...pa novi oklopi su skoro toliko ali sto farbach kaze nisam video i ne mogu da komentarisem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5272 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ja bih ti to ofarabao  za:

30eura.Imam nekih boja od ograde bas plave i bjelel od radijatora bez ikakvih priprema

60eura 1k filer kojeg je 1kg 3eura i susi se za pola sata i otpada za po godine ,sa istim bojama

100eura ista priprema i neki jeftini auto lakovi

...

....

1000eura sa najboljim bojama i materijalima ,dodatim detaljima na plastikama (nekog lika ,recimo tvoja glava iz profila na bocnim plastikama ili sta ti vec kazes)

Tako da mislim da je bzv komentarisati cjene necega  sto nije vidjeno ili cak sta vise pogledano uzivo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja