Jump to content

Moto Zajednica

Kako preraditi auspuh radi jaceg zvuka na motoru QM125-2D?

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

U naslovu je pitanje :) Znaci voleo bi da se motor malo jace "dere".

Da li se ovo postize otvaranjem auspuha na kraju (isecanjem onog malog repica gde se zavrsava auspuh)?

Ima li nekih drugih nacina da se postigne glasniji zvuk motora? Ako je to promena citavog auspuha, sta preporucujete za QM125-2D?

 

Mozda bi se neko pitao zasto mi to treba, a ja jednostavno na osnovu zvuka prebacujem brzine i ne gledam mnogo u komandu tablu. Obzirom da je ovaj motor previse tih, saobracaj glasan i plus kaciga koju nosim zagusuje buku, nekada totalno ne cujem rad motora i tripujem se da se ugasio (jer sam vec prezivljavao takve traume u sred tunela) :) Tako da bi voleo da cujem neke savete kako naciniti motor malo glasnijim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Naj bolje za pocetak da ga vise otvoris od pozadi  ;D. Tad se dobija bas dubok zvuk. Mada ja ne bih nista cackao dok je u garanciji jer ona prestaje bilo kakvom preradom motora i izduvnog sistema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Стави сијалицу на инструмент - табли која ради док ради и мотор.  Знаћеш да мотор ради, а комшије те неће мрзети.

 

Ако баш хођеш да дајеш паре, дај их чики из Аде за леп ауспух.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Стави сијалицу на инструмент - табли која ради док ради и мотор.  Знаћеш да мотор ради, а комшије те неће мрзети.

 

Ако баш хођеш да дајеш паре, дај их чики из Аде за леп ауспух.

Ma kakve komsije :) Meni je do osecaja vise, mada ti taj predlog za sijalicu uopste nije los. Jos kad bi znao kako to da namestim :) Za sta treba da bude povezana ta sijalica? Verovatno ne postoje strujni izlazi za tako nesto jer bi proizvodjac sam ugradio takvu sijalicu vec na istrument tablu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Naj bolje za pocetak da ga vise otvoris od pozadi  ;D. Tad se dobija bas dubok zvuk. Mada ja ne bih nista cackao dok je u garanciji jer ona prestaje bilo kakvom preradom motora i izduvnog sistema.

Da tako nesto sam i mislio da malo secnem nazad auspuh, bas gde je onaj kraj a i lepse bi izgledao. Koliko bi trebalo napraviti veliki otvor (precnik u cm)?

 

Samo to ne planiram pre nego garancija istekne i ovako me nesto zeza motor. Video sam auspuhe koje radi cika iz Ade samo verovatno postoji i neko jeftinije resenje za kineski motor (neka prerada auspuha, kako rece blackbite tako bi se moglo dobiti i na snazi motora jer se gusi na vecim brzinama) :) 

 

Malo mi je glupo da kupujem auspuh od 150 evra za kineski motor :) Ali toliko volim jaci zvuk da se mozda i drznem da kupim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pretrazi malo teme o auspusima, pisasmo o tome. Za pocetak iseci na kraju "poklopac" da ga tako nazovem, kompletno, pa onda vidi kako ce da se cuje, a saznaces i sta postoji unutra i kakva ce biti razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pretrazi malo teme o auspusima, pisasmo o tome. Za pocetak iseci na kraju "poklopac" da ga tako nazovem, kompletno, pa onda vidi kako ce da se cuje, a saznaces i sta postoji unutra i kakva ce biti razlika.

Bas na taj poklopac ruzni sam i mislio da isecem :) Jedva cekam da istekne garancija pa da cujem kako zvuci tako otvorenije :) Nadam se da urla malo jace :D

Da li se time povecava potrosnja ili menja nesto na snazi motora? Ajd potrazicu po forumu, mora da ima i o tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Najlepsi zvuk je kad ostavis samo granu iz cilindra  :)

 

Hah to sam cuo na onom prethodniku qm125-2D modela. :) Stvarno se dobro cuje tako jedino sto zvuk nije bas dubok. Za dubinu ipak mora postojati neka deblja cevcuga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Sve je to OK ali time se kvari zvuk i nepotrebno se dere mashina kao blesava.

Evo kako treba odraditi, da ti se motor cuje jasnije (ali ne mnogo glasnije) i da ne morash stelovati karburator, a trebace ti svega 5 minuta vremena.

Na kraju krajeva, ako ti se ne svidja, iseches nove oplate i prichvrstish pop-nitnama.

5M8LA_lildevil.jpg

 

Evo kako je zvucao pre bushenja:

http://www.youtube.com/watch?v=yDMgyManxQA&feature=channel_page

 

A evo kako zvuci sada:

http://www.youtube.com/watch?v=WilaXKqLb_M&feature=channel_page

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pa mnogo lepse zvuci posle busenja, ne toliko kada radi u leru koliko kada se doda gas. Pri jacem gasu zvuk je neuporedivo lepsi (bar po mom ukusu). Ja sam pllanirao da probusim jednu rupu, ali ta ideja sa 4 male rupe oko centralne uopste nije losa ideja i mnogo je lakse probusiti vise malih nego jednu veliku rupu jer se moze koristi obicna busilica :) Hvala na savetu El Muerte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam izbusio 8 rupa i pre par dana sam sastavio rupe i izvadio onu cevcicu. Zvuk je malo glasniji ali ne previse, taman po mom ukusu. Mozes obicnom busilicom ali uzmi kvalitetnije burgije. Ja sam istopio 5-6 komada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Crna gora - Podgorica
  • Motocikl: Salcano Volf 125

Imam i ja 125 ccm al Volf-a ' Salcano '

 

Prije busenja 1jee1.gif post-29025-0-74208500-1367141675_thumb.jpg

 

 

I posle masakra 1lud.gifpost-29025-0-06089300-1367141780_thumb.jpg

 

 

Zvuk je zvek,kao KTM covjek bi rekao po zvuku minimum 250 ccm1lol.gif + izbaca plamen kad se nagari do daske1moto3.gif a za eksplozije nemam rijeci,pucao ko' na svadbi

post-29025-0-74208500-1367141675_thumb.jpg

post-29025-0-06089300-1367141780_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja