Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc,savet,diskusija..Sprint Raptor

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Kragujevac (okolina)
  • Motocikl: Scarabeo 150

Pozdrav svim ljubiteljima ovakvih motora..

 

Kao sto vidite rec je Sprint Raptor modelu.Posto mi je on nekako najlepsi u klasi takvih motora, interesuje me da li postoji nesto slicno po izgledu na

Raptor 125 a da je malo kvalitetnije uradjen i jace kubikaze.?? Mislim ja Yamahu,Suzuki,Hondu...

 

Da li postoji mogucnost malog "budzenja" ( mozda ubacivanje jaceg) motora, gde bi se dobila malo veca krstareca brzina sa dve persone..znaci da opusteno ide 80-90, ali i da na auto putu na koristim zaustavnu traku  ;D???

 

 

Hvala unapred svima na odgovorima...

 

p.s. http://www.sprintscooters.com/Raptor.html

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

nepostoji nishta slichno u fabrichkoj izvedbi , ako mislish na dugu viljushku , ja sam razmishljao o tom motoru ali ipak nisam mogao mnogo da biram jer sam pravio kompenzaciju , ali koliko vidim od ljudi koji su ga kupili niko se ne zali , ja lichno bi ubacio VFR-ov motor (oko 300e sam ja nashao pre dva meseca  ) ili neki drugi V od japanskih kruzera (virago , intruder itd ) po mogucstvu ne bih ga upisao u saobracajnu :) zbog haracha

 

koliko sam primetio ram je odradjen dovoljno dobro da primi takvu mashinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

I ja takodje razmisljam o kupovini Regal Raptor Spyder-a ... i ubacivanju jace masine . Gledao sam malo po netu i vidim da je to sasvim izvodljivo i da su ljudi vec radili tako nesto . Najradije bih ubacio masinu od Kawe W650 (kopija Triumph Bonneville) ... a realnija varijanta (zbog mogucnosti nabavke i troskova) bi mozda bio agregat od Kawe EN500 .

 

A evo i jedan klip , gde je stavljen agregat od Honde CB750 :

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Kragujevac (okolina)
  • Motocikl: Scarabeo 150

Pa fino znaci ima zainteresovanih..

 

Citam malo da ih u zemljama u okruzenju ima u varijanti od 125/250/350...

Mislite da ubacivanjem drugog agregata nece doci do pomeranja balansa tezine motora..i raspodele opterecenja na ram i celo motor mislim na viljuske amortizere...Da li je taj ram uopste moze da izdrzi nesto od 400-650ccm???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7124 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pa nije onda jednostavnije bataliti to kinesko smece i odma kupiti Kawasaki EN 500, veruj mi , to je bolja solucija 100%,  za skoro iste pare ga mozes kupiti, ja bi radije uzeo Kawu, i posle nema da brines, na na auto-putu ni u gradu..a registracija mu ja samo par hiljada veca nego za taj 125ccm Raptor..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Raptor je jedan od najkvalitetnijih kineza. Kvalitet dosta dobar, zavrsna obrad extra, sadasnja cena vise nego dobra tj 150000 za razliku od proslogodisnjih 2300e. Jedino sto je malo slabiji. Mozda se pojavi sledece sezone model sa jacim agregatom ali nije sigurno, ja nisam cuo za to. Koliko sam cuo valjda za 2010-u se planira sa proizvodnjom model od 800ccm. Ovo sam samo negde cuo, nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

pa nije onda jednostavnije bataliti to kinesko smece i odma kupiti Kawasaki EN 500 , veruj mi , to je bolja solucija 100%,  za skoro iste pare ga mozes kupiti, ja bi radije uzeo Kawu, i posle nema da brines, na na auto-putu ni u gradu..a registracija mu ja samo par hiljada veca nego za taj 125ccm Raptor..

 

genijalna ideja , kako li se ranije nisam toga setio ...  ::)  ;D  ;D

 

No , salu na stranu , za razliku od ostalih kineskih uradaka (tragi)komicnog dizajna , ovde je Johnny Pag uradio odlican posao ... model Raptor Spyder izgleda bas po mom ukusu , uz malo dodatne kastomizacije i jaci agregat , ja tu vise nista ne bih dir'o ...  :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

..da nije kinez sigurno bi se prodavao kao alva..mada i ovako kupuju ljudi...

 

Da nije kinez ne bi kostao 1500e vec bi kostao 3500e. Nije sad da branim kineske motore. Kina je samo jedno veliko trziste, sa motorima od"5 do 500 dolara". Znaci ima i stvarno nekih krseva a ima i dosta dobrih motora. Raptor je jedan od najkvalitetnijih tako da ozbiljnih problema neces imati, to sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Meni se taj motor dopada , to sto je "made in China" mi nije problem , problem je mala kubikaza . Ako se zaista pojavi u verziji od 800ccm sigurno sam potencijalni kupac . Uostalom , to sam vec jednom izjavio ovde na forumu , jos prosle godine kad sam ga prvi put video i odusevio se ... :

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=19469.0

 

A ako ne bude verzije Spyder 800 , moracu da budzim jacu masinu u 125-icu , nema mi druge ...  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Meni se taj motor dopada , to sto je "made in China" mi nije problem , problem je mala kubikaza . Ako se zaista pojavi u verziji od 800ccm sigurno sam potencijalni kupac . Uostalom , to sam vec jednom izjavio ovde na forumu , jos prosle godine kad sam ga prvi put video i odusevio se ... :

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=19469.0

 

A ako ne bude verzije Spyder 800 , moracu da budzim jacu masinu u 125-icu , nema mi druge ...  :D

 

 

slobodno, samo nemoj preko 300 kuba stavljati na taj ram. inace ima verzija od 300 kuba, i od 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

slobodno, samo nemoj preko 300 kuba stavljati na taj ram. inace ima verzija od 300 kuba, i od 250.

 

Zasto ?! ...  Poenta je u tome sto je taj ram u startu projektovan i za model od 800ccm . Barem se tako prica , otkud znam ?!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pa postoji i verzija od 350ccm (300ccm sam provozao).

 

Da li postoje neka ojacanja i izmene na ramu za 800ccm, to cemo tek saznati, mada i ovako motor deluje dosta robusno, lepo se ponasa u voznji, ukljucujuci i krivine, i odlicno koci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Pa postoji i verzija od 350ccm (300ccm sam provozao).

 

Da li postoje neka ojacanja i izmene na ramu za 800ccm, to cemo tek saznati, mada i ovako motor deluje dosta robusno, lepo se ponasa u voznji, ukljucujuci i krivine, i odlicno koci.

 

Ma kolko sam ja skontao , u pitanju je jedan agregat od 320ccm , samo se negde prodaje kao Spyder300 a negde kao Spyder350 ...  jbg , kinezi i njihova poslovna politika ...  ;D

A za ovaj od 800ccm se jos nista ne zna osim nezvanicnih prica , a sta ce od toga biti ... to cemo tek saznati ...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja