Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Karburator preliva??? Sta da radim?  ??? u voznji ide normalno, radi, ubrzava, sve je ok. kada stanem isto ok. posle pola sata pocinje da curka na oba polozaja slavinice, stim sto na on curi ko blesavo ??? pomagajte ::)

Па зави славиницу када угасиш мотор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

 

@Zorge

 

Curiu mu i na off i na on.

 

@Miki

 

Nadji drugu slavinu pa stavi ako ti nije zaglavljen karb. onda ti je membrana zalepila ja moju nisam dirao tako da ne mogu mnogo da detaljisem.

 

@Tamanitu

 

Jesi lepo iglu ubacio u karb mora lepo da lgene ona ti 100% glavi.

 

@niski

 

Pa nisu oni u stanju da budu pametni od nas. Nisam ni mislio da ga krvnicki zategnes, ali otprilike vidis. Stavis nekog od 100+ kg. a ti gledaj pored ponasanje lanca kad ga dignes na stendler ispod on se opruzi do kraja kapiram kad ga dizes na zadju viljusku da nije skroz poruzena. Za divno cudo dobar su spaner ugradlii.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@Tamanitu

Ја сам приметио да ми карбуратор прелива после сваке дуже релације од 30+км. Пошто сам мало лењ и неволим стално да чистим карб (а и ради ми славиница) исто сам приметио да се после пар дана вожње по граду то све врати у нормалу, тако да само припазим да затварам славиницу пар дана и то је то.

Први пут када сам због тога чистио карб направио сам и пар фотографија, али су тренутно некорисне јер нисам сликао шибер (онај ваљак на који се качи сајла). Ако ти је предугачка сајла не може да диже одмах у високе обртаје. То може само ако се шибер заглави одмах на врху оне рупе у коју се гура. Е сад, ја се не сећам тачно за Аполо, али код неких скутера има два уздужна канала на шиберу. Један је вођица шибера, адруги служи да протераш сајлу кроз шибер да би је заглавио на њено место поред иглице. Тај канал је раширен на крају да би у њега ушао онај шраф за штеловање лер гаса. Може да се деси да ако Аполо има два канала да си окренуо шибер наопако, односно да шибер води кроз рупу у карбу погрешан канал, па да због тога не може да сиђе до краја. Одви скроз тај шраф и ако после тога има лер са мањим обртајима или ти се угаси мотор, то је то. То треба да буде брза промена, рецимо ако мотор сада има лер на 4000 о/мин одвијањем тог шрафа се смањује полако на 3700 а онда одједном пада на мање од 1000 и гаси мотор.

280v401.jpg

Незнам колико сам ти добро објаснио  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Odlično si objasnio Brickmanne, to jeste to. Ima 2 uzdužna kanala. Sama sajla i rucica super funkcionišu-sve dok ne ubacim plovak u karb. Tad zaglavljuje. Videću danas opet, moram ga osposobiti!

 

Jesi lepo iglu ubacio u karb mora lepo da legne ona ti 100% glavi

A kako lepo da da je ubacim, probah obe kombinacije? Čini mi se da igla nešto zeza, al šta tu ima više da se podešava...?

 

Nadam se da ću završiti ovu situaciju danas, slikaću delove, i podeliti ih ode.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Pozz svima evo me nisam bio tu neko vreme malo odmor ovo ono i tako.

 

Prvo da odgovorim Gligi za amortizer. Prešao sam 500 km sa ovim sad i još nije procureo nadam se da nece i u buduće. ( prethodna 2 su počinjali da cure već na 300 km) E sad ja mislim da je rešenje u podešavanju tvrdoće amortizera. Nikako da slikam taj deo koji se nalazi na samom dnu amortizera kako stoji (crno srebrni je i može se okretati rukom) Iz servisa meni je ovo stizalo uvek na najmekšem podešavanju a ja nisam znao da to treba podesiti niti su mo oni to rekli. Na tom podešavanju amortizer je premekan i za svoju težinu a kamo li za teret kad sedne jedna ili još gore dve osobe. Kada pritisnete zadnji deo motora i pustite on ne sme da odskoči nekoliko puta a posebno kad se vozite ne njemu i predjete preko neravnine. Veliki hod klipa amortizera utiče da se upropasni semering i ulje iscuri a i nebezbedno je u vožnji. Zato taj deo treba dotegnuti  taman toliko da kad ga rukom pritisnete motor se podigne nazad u prethodni položaj ali nevalja ni pretvrdo da se teško vraca u prvobitni položaj tj da zastaje prilikom povratka. Eto toliko o amortizezu nadam se da će biti od pomoći. Ako ne znate koji je to deo slikaću ga ovih dana pa pojasniti.

 

Probleme sa karbom imam i ja od skoro vozim se sve ok stanem ok posle nekog vremena ne ok jer počne da curi gorivo na preliv karburatora ako ne zavrnem slavinu. E sad ja neznam nekad procuri posle 3 minuta nekad posle dva dana u garaži. i ja pretpostavljam da je nešto upalo ili koči plovak to moram proveriti uskoro. Ujedno zadnjih dana kad ga malo duze drzim preko 6500 obrtaja počne da se guši smanjim gas i polako dodajem ide relativno ok do 6000.

 

Sajla meni od kvačila ne zaglavljuje ali ide malo teže ne preterano i kad je hladan trza lamela kad krećem ili šta je već čuje se caktanje kad je kvačilo na pola spojeno.

 

I evo nešto za kraj moja korpa kako je ispala  i našta mi je ličio auspuh kad sam ga skinuo sve unutra pootpadalo jedva ga okrpio dok ne nadjem materijal da pravim protočni auspuh. Ima da se cuje opasno. Tip: NE znam da li je iko probao da upali apolla bez auspuha samo sa uzduvnom granom tj onom cevi. Bruka kako grmi. ( ne paliti u zatvorenoj garazi verujte mi na reč  ;D)

 

korpa.jpg

 

auspuh.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

A kako lepo da da je ubacim, probah obe kombinacije? Čini mi se da igla nešto zeza, al šta tu ima više da se podešava..

 

Pa mora lepo da sedne imas vodjicu sa strane kao sto ti rece Niski odvrni sraf za ler gas do kraja i probaj bez paljenja da navlacis mora da ide od kraja do pocetka bez glavljenja. I jos jedna stvar kad vracas rezervoar pazi da nedigne sajlu iz lezista onda i digne gas.

 

@Furian

 

Kad si poceo da cistis auspuh izbaci sve ili ce preostale komore poceti da zvece ruzno se cuje znaci ostavi samo prvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

mali3maj ma nema to veze nesam ja čistio auspuh ja ga slučajno skinuo kad on se mućka ovo što je na slici to je sve bilo pootpadalo samo od sebe i skakutalo tamo vamo. Ja sam ga sad izvario i vratio kako je bilo a pre i posle nisam primetio nikakvu razliku u zvuku kad je bilo polomljeno i kad sam izvario. Jedina razlika je da zavareno kako treba manje hoće da pucka ( ispucava ) kad se zaletiš pa vratiš gas naglo.

 

E sad ovaj naš auspuh je sranje teško kad sam ga otvorio. Spolja je neki kiseli inox koji žiti pod temperaturom ( kiseli znači nemojte se poseći na njega peče ko da je neko sipao kiselinu na ranu jedno 5 dana  ;D) a unutra crni lim koji je meni već posle pola sezone u haosu totalnom. Znači to neće dugo. Ja planiram za jedno mesec dana kad zadje malo sezona da pravim od pravog inoxa komplet novu izduvnu granu i protočni auspuh jer bez auspuha apollo zvuči perverzno ( čitaj sa protočnim auspuhom će da dobije pravi zvuk kao da je neki cross od 600 ccm, skoro)

 

E da još jedan savet nemojte da kisne mnogo meni je kisnuo 2 dana u Bijeljini na moto skupu i sad mi glavi klip od prednje kočnice gore kod ručke. Pa često sam u situaciji da ili ne stisnem dovoljno da zakočim ili skucam skroz kočnicu. Sad sam se navikao već ali i neidem daleko pa nije frka ali to podhitno mora da se sredi.

 

Ako neko zna gde mogu naći delove za zadnju kočnicu ( kandzu) neka mi javi. Može i ako neko ima pokvarenu nissin kočnicu pasovaće delovi treba mi neki šaraf  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

 

E da još jedan savet nemojte da kisne mnogo meni je kisnuo 2 dana u Bijeljini na moto skupu i sad mi glavi klip od prednje kočnice gore kod ručke. Pa često sam u situaciji da ili ne stisnem dovoljno da zakočim ili skucam skroz kočnicu. Sad sam se navikao već ali i neidem daleko pa nije frka ali to podhitno mora da se sredi.

 

 

Sto se tice kocnice naprskaj klip wd-om ili nekim uljem. Radice i bolje nego pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Furiane, Zmaju, Brikmane, kogod savetovao u vezi ove karb-problematike Apola -

Uspeo sam!  ;D

Sad sa sa mlooogo strpljenja polagaaano cackao plovak dok najzad nije seo u svoje donje leziste. Sve ostalo je pesma.

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

MAJSTORI SMO NAJBOLJI

 

@Tamanitu

 

Pa mora da legne jest malo zeznuto ali sad si se ispraksirao.

 

@Furian

 

Nemora da znaci da ti je mehanicki kvar na kocnici tj. meni je to bilo ovako. Krenes da stiskas kocnicu sve lepo i onda odjednom zabode a ja hocu sve da se nasadim na glavu, e sad to je reseno promenom ulja u cantri na redovnom servisu ali koje je nisam pitao  :(. Evo ima vec par dana pocinje da me "ebe zadnja znaci do tih par dana kako god da sam je ocepio vatala je perfektno znaci na jaci stisak blokira tocak, a sad je dobila enorman hod toliki da mi papucica udara u ram koliki je hod dobila. A sto se tice auspuha kad sam ga uzeo odmah sutradan je vozen bez auspuha da se cuje cuje se ali samo na kratkim relacijama ili kad hoces da nerviras nekoga. Povadoi sam sve komore iz njega pa sad kad dolazim kuci zna ceo komsiluk posto mi je nizbrdo samo ga pustis puca kao grom iz vedra neba  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Ponasa se i ide mnogo bolje nego do sada.

Stadoh veceras, kad osetih miris benzina, sa strepnjom pogledah dole-a ono piski iz donje pipe na karbu... :-[ Zavrno slavinicu i stade za par sekundi...

Bre...

Odo na Beerfest. Pesaka naravno.  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@Tamanitu

Свака част, сада си видео да то није никаква наука. Само нам кажи дали шибер има има два канала или један?

;)

 

@Zorge

Никако да се стеим да ти одговорим. Незнам шта се то ставља на ендурце за виљушку, па ако имадеш неки линак набаци да погледамо. Унапред захвалан. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

mali3majma čoveče necu taj krndavi auspuh da preradjujem ima da napravim protočni i kraj čist inox poliranje i celu izduvnu granu da ne žuti onako šugavo mi izgleda jbg.

 

E da Blackbite-a moram da kritikujem nije ovde pozvao nas apollaše na moto skup hmmm idem danas u pazovu da mu se krvi napijem  ( i one gromovače  ;D ;D ;D) ako neko od vas bude dolazio neka mi se javi na 064-33-20-364 pa da popijemo nešto  :D :D :D pozz odoh da radim u 3 završavam pa put pazove  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

@Furian

 

Ma mi se nerazumemo ja ti kazem sve da pocupas iz njega a ne da ga budzis uostalom toliko je tanak lim da bi odmah progoreo cim bi poceo da varis. Malo prohroma malo zice za sudje i azbesnog platna i dobices yosimuru odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Joj Care mi se stvarno nerazumemo neću ja ovaj budziti baš zbog jako dobrog kvaliteta lima što je sad na njemu sve ide u smeće ili ako uvalim nekome da prodam ovakav kakav jeste fabrički. Ja planiram da napravim novu izduvnu granu, ceo lonac po nekom drugom obliku i unutra perforiranu cev sa vunom. I to sve od inoxa bar 1.5 ili 2 mm debljine pa neka progori ima auspuh da nadživi 3 apolla  ;D E sad častim pivo ko mi kaže gde da kupim azbestno platno i prohromsku vunu nebih baš stavljao žicu za sudje ili staklenu vunu ali ako budem morao jbg...

 

Mada premišljam se da izvedem izduv 1u2 pa da ima 2 mala auspuha ali to još ostaje da se vidi. Videću ovih dana da nabavim sliku što je drugar pravio kopiju jošimure od 3mm debelog inoxa  :D a presek cevi unutra bruke neka možeš ruku da staviš baš me zanima kako će da se čuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Danas mi se i ugasio na leru, opet je piskio na odvod iz karba samo tako. Uspeo sam da se dovezem do kuce tako sto sam otvarao slavinicu povremeno.  ???

Znao sam ja da ce ovaj motor da me uvodi u svet zadovoljstava i mehanike, ulaganja i dobijanja, ali trenutno ne mogu da procenim sta preovladava... :-X

A jos jedna cinjenica Protiv trenutnog izbora je sto moja zena ne moze ni da se popne te stoga ni da se usudi da vozi, jer ne moze da dohvati zemlju kad stane...i nije joj svejedno kad ja nonstop zujim, a ona mora da se pati kolima po gradu... ;D

Na koliko obrtaja treba da radi na leru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Da ali kad staneš nemoj  da ostavljas slavinicu odvrnutu jer meni je znao da počne da curi kad stanem ponekad i posle 2 dana stojanja kako kad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Izvozah ga sad, i ni kap jednu da pusti... ::) Vruceg sam ga nastelovao na 1200-1300, videcu kako se ponasa.

 

Мени се на толико обртаја гаси на семафорима када полако додам гас ради поласка, и то када је машина на радној температури. По мом мишљењу боље је 1300-1400 о/мин, али то зависи од мотора до мотора, можда се теби то и не деси.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Нишки, не ради ми Нет, ал' "изгуглај" - motorcycle chain tensioner (то у везо онога шта има ендуро на задњој виљушци).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Izvozah ga sad, i ni kap jednu da pusti... ::) Vruceg sam ga nastelovao na 1200-1300, videcu kako se ponasa.

 

Мени се на толико обртаја гаси на семафорима када полако додам гас ради поласка, и то када је машина на радној температури. По мом мишљењу боље је 1300-1400 о/мин, али то зависи од мотора до мотора, можда се теби то и не деси.

E, i meni se to desilo. Da krenem-a on knori...Vratih na 1300 za sad.

A od kako sam počeo da zatvaram slavinicu posle svake vožnje-više ne curi.

Mada još uvek zatrza na oko 6500 obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

То Змају.

 

Не брини, са' ће чика Брикмен да баци поглед на још пар сличних конструкција и направи мању партију истих дивајсова.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja