Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Da li ima policije na putu ZajecarSvrljig-Nis ? posto nemam dozvolu ali bi dosao do Nisa motorom ?

 

Nzm bas za taj deo, po Nisu i okolini se voze ali ne zaustavljaju. Bitno je samo da nosis opremu i da se normalno ponasas. I nece da te diraju...

 

Naravno nije sigurno ali je obicno tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Da li ima policije na putu ZajecarSvrljig-Nis ? posto nemam dozvolu ali bi dosao do Nisa motorom ?

 

Nzm bas za taj deo, po Nisu i okolini se voze ali ne zaustavljaju. Bitno je samo da nosis opremu i da se normalno ponasas. I nece da te diraju...

 

Naravno nije sigurno ali je obicno tako...

 

Ma tebra svejedno, smatram da je to preveliki rizik. :zvizduk:

Kazne od preko 100.000 + zabrana polaganja.

Djuka nemoj pogrešno da me shvatiš, boli me uvo gde ćeš da se voziš ali greota da te rebnu tako ako te zaustave.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Na 5 crticu je mng zategnut pa sam ga vratio malo. Sad je 4cm pre je bilo u tom polozaju oko 5-6.

Mozda bi trebalo da ga jos malo zategnem da padne na 3cm?

 

post-29350-14249624208534_thumb.jpgpost-29350-14249624581674_thumb.jpgpost-29350-14249624994863_thumb.jpgpost-29350-14249625441764_thumb.jpg

 

Edit: Ustvari to je 3CM kad bi krenuo od 0 de merim, i mogu da stavim max 3 prsta kad povucem na gore lanac.

 

Sto bi trebalo da bude dobro?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Na 5 crticu je mng zategnut pa sam ga vratio malo. Sad je 4cm pre je bilo u tom polozaju oko 5-6.

Mozda bi trebalo da ga jos malo zategnem da padne na 3cm?

 

post-29350-14249624208534_thumb.jpgpost-29350-14249624581674_thumb.jpgpost-29350-14249624994863_thumb.jpgpost-29350-14249625441764_thumb.jpg

 

Edit: Ustvari to je 3CM kad bi krenuo od 0 de merim, i mogu da stavim max 3 prsta kad povucem na gore lanac.

 

Sto bi trebalo da bude dobro?

 

Da, da razumem način merenja. Sad sam 2 puta proverio kod mene, motor mi stoji na štenderu i merio sam kod istog tog jezička gde se šrafi štitnik lanca, tu gde si i ti merio.

Sa gornje strane kad sam merio lanac ide od 0 do 3cm.

Sa dodje strane ide od 0 do 4.5 cm.

Na 7oj crtici mi je španer lanca.

Rekao bih da ti je to dovoljno stegnuto.:takoje:

Gledam onaj lanac, nije nigde rastegljen ili bilo kako oštećen... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Da meni isto stoji na stender i ostalo se vidi na slikama.

 

Znaci da je dobro, pre nego sto sam zategnuo tocak stavio sam krpu izmedju lancanika i lanca i zatego sam lanac tako da tocak bude prav i onda sam zatego do kraja osovinu.

 

Mislim da tako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

@MileM

Samo da su ti sa obe strane španeri na istoj crtici (mestu), točak je zategnut jednako sa obe strane.:takoje:

Nego kako je tebi taj nivo na 5oj crtici a meni na 7oj...:stabre:

Ne vidim nikakva oštećenja na mom lancu, zubi na zupčaniku nisu ni zašiljeni ni krivi.

Ko bi ga znao, bitno da služi :lol:

 

@Rolle2010

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

@MileM

Samo da su ti sa obe strane španeri na istoj crtici (mestu), točak je zategnut jednako sa obe strane.:takoje:

Nego kako je tebi taj nivo na 5oj crtici a meni na 7oj...:stabre:

Ne vidim nikakva oštećenja na mom lancu, zubi na zupčaniku nisu ni zašiljeni ni krivi.

Ko bi ga znao, bitno da služi :lol:

 

@Rolle2010

:takoje:

 

Da, nisam dirao posle slikanja samo sam proveravao, kad sam na kraju zategnuo skroz ona kockica se malo zarotirala dok sam zatezao ali su ostale te dimenzije koje su bile.

 

A sto se tice nivoa nzm koliko si ti preso meni je oko 2000-2100km jos se razradjuje :D. A ako ti felne nisu crne onda je mozda i drugi lanac u pitanju mozda imas 1 vise kariku, sve je moguce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Evo provozao sam ga i prvi put kad ubacim u prvu cimne se lanac i cujem da zvecne, sad kad sam ubacio nista se nije culo znaci da je OK sve 0takoje.gif.

 

 

Hvala na pomoci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

koja svjecica ide na oriona?

il 2 modela mi navedite ak slucajno nebude bilo posto sutra moram uzet i krecem sastavljat

 

Nisam 100% siguran ali mislim da sam mu ja stavio NGK DPR8EA-9 ta je zamenska za original onu njegovu Torch.

Pogledacu kasnije u garazu kuticu pa ti javljam sigurno koja je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

@ mile sad ti je dobro zategnut,nije bitno na kojoj je crtici to ti je samo da vidiš da li ti je isto sa obe strane,a meteorologu je na 7 zato što je dosta prešao,a lanac se dosta osteze od vožnje pogotovo na našim motorima koji imaju običaj da djipaju.

Meni je npr na 4 crtici.

Što se tiče svećica ne volim te sa oznakom 8 što stoji ispred EA, ja ću da stavim sa oznakom 7 ako budem našao za leto.

Taj broj mu odredjuje toplotu svećice, 7 je hladna i predvidjena za leto a ima i 9EA ta je topla i ona je za zimu i onda kao neka sredina je ta 8EA,koje ja ne gotivim jer ne valjaju ni na većim ni na nižim temperaturama,zato vam zimi teže pali a leti se teže hlafi,jer svećica je veoma bitan deo OTO motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Da trenutno tu imam i ja al na 4000km menjam sa sedmicom

 

Ja ću promeniti tek kad vrisne ova.:lol:

Imam još jednu istu u rezervi.

Kako da znam kada je gotova svećica?

Verovatno čim primetim nepravilan rad motora, pa onda jedno od uzroka može biti svećica, jel???

Ovako kad je gledam, čista je, zazor je dobar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ja sam ga vozio i na -2 i na +35 pali uvek iz prve sa  NGK DPR8EA-9, ako ne preskace paljenje onda je svecica ok koja god bila.

 

@Marko

Koje su prednosti sa 7 ako i  ovom lepo radi i ne preskace paljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Pa 7 ima prednosti leti,bolje će da ide motor i lakše da se Hladi, tako zimi 9 ima prednisti,brže će motor da postigne radnu temperaturu i bolje će da radi zimi,a 8 je nešto univerzalno.

Nije problem na -2 al npr na -10 teže bi upalio i morao bi da ga držiš pod gasom dok se ne ugreje.

Ta 8 i heste za neki rad od -5 do +35,ali ni na tom minusu ni na prevelikom plusu ne daje bas full performsnse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

@Rolle 2010 ja sam visi od 190 i nemam problema sa kolenima apolo je najgabaritniji u ovoj klasi kineza i skroz je ok.

@Meteorolog @Mile M ljudi lanac se ne zateze isto na svakom motoru nema veze sto su iste marke, model, godista, kilometraze, jer lanac se vremenom rasteze zbog nacina explatacije i uslova u kojem se motor vozi... lanac treba da bude zategnut toliko da ima prazan hod gore dole 10-15 mm. Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Nisam video tvoj post M.T. ma bolje dva puta da bude napisano nego da se ne napise.

Juce sam  upalio motor posle zimske pauze, nesto lupa po auspuhu ko blesavo... otvorim kad ono svi priguzivaci cevcice i oni limovi popadali dole, izvadio sam ta sran.a, sada se bolesno cuje motor e samo komsije da naviknem na novi zvuk... Plocice prednje mora da se menjaju, zadnji kocioni cilindar suv, sipao sam ulje curka izgleda da je popustia neka gumica. Jel zna neko cenu plocica i zadnjeg kocionog cilindra i da li moze da se ubudza od nekog drugog motora. pozzzzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

@ coko

Što se tiče lanca,dobar je lanac,poprilicnp izdrzljiv,moj sam zatego pre dve hiljade i evo tek sam ga sad dotegao...

 

@ miki pa

Ma naravno,bolje dva puta da pročitaju nego da ne vide.

 

Što se tiče zadnje kočnice ne isplati ti se dA budzis sa drugog motora,prednni paknovi su valjda 1000din u sprintu,trebalo bi da imaju gumicre za tu kočnicu pa da zamenis,ako ne onda moraš celu sapu,imao sam tih problema sa prednjom sapom na prošlom motoru.

Zovi sprint NS i pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja