Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima...Zanima me zbog ceka mi se greje motor i sva creva od hladnjaka...Izduvna grana je vrela...Nikad mi se to nije desavalo...Posle nekih 500metra voznje motor je vreo i usijan ... Zna li neko u cemu je problem? hvala unapred 0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Pancevci, moze lako da se desi da jedan vikend Vava i ja 'banemo' na cepi kod vas ;)

Cim resimo tekuce tenicke zavrzlame i da bude lepo vreme..

Znam da se dugo nismo videli :(

 

 

@MikiPa, kurblanje mi dojadilo, pa sam se otvorio za novi akumulator (pre nekih 500km) ali vidim da opet moram da se sluzim kurblom ili nizbrdicom he he bicikl.gif

 

I ja se nesto mislim da nije do baterije, ali nova je u piz.u mateinu.. tako da je sumnja na releju.

 

A ne znam za tebe, moj kad se zagreje, izuzetno tesko pali na kurblu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Pozdrav svima...Zanima me zbog ceka mi se greje motor i sva creva od hladnjaka...Izduvna grana je vrela...Nikad mi se to nije desavalo...Posle nekih 500metra voznje motor je vreo i usijan ... Zna li neko u cemu je problem? hvala unapred 0a-smiley.gif

Da ti nije zaglavio termostat,crkla pumpa,zacepljen auspuh itd. Milion stvari ima opisi malo blize simptome.

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
....mene vise brine kada ga palim na anaser obicno kada malo dodam gas ono nesto krkne kao da munesto udara,ali i ovako se po nekad cuje...

Можда то само чујеш цвиљење ваљчића стартног квачила. Ако сретнеш неког "Аполаша", дај му да послуша како твој мотор стартује, или га замоли да чујеш његов.

 

Pozdrav svima...Zanima me zbog ceka mi se greje motor i sva creva od hladnjaka...Izduvna grana je vrela...Nikad mi se to nije desavalo...Posle nekih 500metra voznje motor je vreo i usijan ... Zna li neko u cemu je problem? hvala unapred 0a-smiley.gif

Па пази, 'оће мотор да се загреје када ради...:lol:

 

Како мислиш да је мотор "врео и усијан"? Брзо се загреје и прегреје? Осим овога што помиње овај Панчевац изнад, провери да није смеша пресиромашна, тј. раштелован карб?

 

Или је издувна грана на почетку, код главе мотора, буквално црвено усијана? Ако је нешто такво, не вози даље. Прво што мени на памет пада (који немам "Апола"; можда ће неко од власника да напише шта је тачно проблем), јесте да су вентили (или само издувни) имали сувише мали зазор и нису дихтовали када је мотор загрејан, па је долазило до опструјавања запаљење смеше и кремирања печурки и сицева вентила.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Oho pa Mikija jos malo pa treba cepati :nanana: .....

 

@dejan

 

Pa nek se greje koliko hoce samo je pitanje jel pali ventilator, jel motor polovan ili nov? Ako je nov zameni antifriz......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav svima na ovom forumu.Ja sam novi clan iako sam pratio ovaj forum dosta dugo.

Inace da se predstavim .Zovem se Dusan i iz Beograda sam.

Zamolio bih da mi kazete da li je APOLLO dobar motor ili ne posto se meni bas svidja i zeleo bih da ga uzmem na prolece kada skupim pare neki polovan i na njemu bih polagao voznju.On mi nekako bas sjajno deluje ,a i velik je tj.visok je jer ja sam visok 185 i sad ne znam koji bi mi drugi sm odgovarao a da mu je cena do 1000 e...

Znaci konkretno dal da ga uzmem ili ne i da li su raniji vlasnici zadovoljni sa njim i kako se pokazao(znam da svaki od njih je imao decje bolesti ali ako uzmem polovan verovatno je to sve prelezao)

 

Hvala svima unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Pozdrav svima na ovom forumu.Ja sam novi clan iako sam pratio ovaj forum dosta dugo.

Inace da se predstavim .Zovem se Dusan i iz Beograda sam.

Zamolio bih da mi kazete da li je APOLLO dobar motor ili ne posto se meni bas svidja i zeleo bih da ga uzmem na prolece kada skupim pare neki polovan i na njemu bih polagao voznju.On mi nekako bas sjajno deluje ,a i velik je tj.visok je jer ja sam visok 185 i sad ne znam koji bi mi drugi sm odgovarao a da mu je cena do 1000 e...

Znaci konkretno dal da ga uzmem ili ne i da li su raniji vlasnici zadovoljni sa njim i kako se pokazao(znam da svaki od njih je imao decje bolesti ali ako uzmem polovan verovatno je to sve prelezao)

 

Hvala svima unapred.

DAaaaaaaaaaaaaaaaaaa :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

DUNJA HVALA PUNO :) Meni on sjajno izgldeda za te pare mnogo bolje od kinkija ,a i nekako znam kada ga budem uzeo i ako budem imao kvarova ,a imacu nesto sigurno na ovom forumu tj ovde kod vas ste mu bukvalno generalku uradili ima svega xD Jedva cekam prolece da nadjem neki mozda neko i ovde na forumu bude prodavao svog :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А до куповине, ипак излопатај ову тему од почетка до краја, као и ону о "Пулсеру", па види сам како шта изгледа.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Gledao sam ja i o pulseru tj .KINKIju on se kao manje kvari kao kvalitetnije ali nekako apollo ne znam ni sam izgleda sjajno i veci je zato vas pitam posto vi imate iskustva da li je dobar kad se srede te sitnice jer vise naginjem ka njemu.Dunja kaze da je dobar .Ja necu uzeti nov milion posto vec neki polovan tako da predpostavljam da je prelezao te decje bolesti inaravno kad ga budem uzeo sredjivacu ga ....Vi ste iskusni zato vas pitam xDDD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

I meni se Apolo vise svideo u pocetku.

Posto sam procitao svih 2000 postova u ovoj i jos 2000 u temi o Đinkćiju :) ipak sam se odlucio za drugog. Zasto? Mnogo mi klimavo deluje cela ta prica oko Apolla. Mnogi su ga se na brzinu oslobodili, ja nemam ni vremena ni zivaca da ga stalno nesto cackam, budzim i opravljam. Ovog vozim od jula, maltene svaki dan, dosad pregazio vise od 3.000km bez iejdnog problema ako ne racunam lomljenje nosaca retrovizora u voznji kroz sumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

E sram te bilo slomio si retrovizor ph los si vozac xD Pa da znam to da se nekvari ali nekako ne znam da bi mi on bio taman jer sam visok 185 i krupan posto treniram veslanje ,a apollo mi nekako sjajno izgleda i kako vidim ovde kad se sredi onda je full :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Dok ti sredis Apola da bude skroz kako treba potrosices gomilu vremena, zivaca i naravno novca... Zadnji amortizer, hladnjak, semerinzi na prednjoj viljusci, lanac i lancanici otisli za manje od 8000km, uz odrzavanje i tako redom... Gomila raznih sitnica. Tockovi mekani, korman takodje... Sve je napravljeno predimenzionisano, na prvi pogled deluje imresivno i mocno. Nevolja je sto je kvalitet daleko ispod zahtevanog nivoa.

 

Kada sam svojevremeno kupovao Apola vodio sam se istom logikom kao i ti. Qingqi je osetno manji, izgleda kao ATX. Apolo ima odgovarajucu velicinu za nas vise (186cm) i zaista deluje dobro na prvi pogled. Na kraju sam se kockao sa nepoznatim modelom i nisam bas sjajno prosao... Razlika izmedju vremena kada sam ja kupovao (2009.) i sada je u tome sto je onda to bio nov model i nisu se mogla procitati iskustva korisnika. Ti sada imas tu prednost, predocene su ti tri godine iskustava. Na tebi je da izbegnes gomilu nerviranja 1zvizduk.gif

 

I da ne bude zabune: ja sam moj primerak prodao posle nepunih godinu dana sa nesto manje od 9000km, ne zato sto je bio problematican ili da bih ga se otarasio vec su se izdesavale neke druge stvari... Nisam imao probleme sa karburatorom, svecicama, masinom uopsteno kao sto je bilo slucajeva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

На страну криза, због које је и промет мотора опао, али ваљда и то што једна од мени омиљених тема, ова о "Аполу", тавори дуго времена, довољно говори о нечему.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Dok ti sredis Apola da bude skroz kako treba potrosices gomilu vremena, zivaca i naravno novca... Zadnji amortizer, hladnjak, semerinzi na prednjoj viljusci, lanac i lancanici otisli za manje od 8000km, uz odrzavanje i tako redom... Gomila raznih sitnica. Tockovi mekani, korman takodje... Sve je napravljeno predimenzionisano, na prvi pogled deluje imresivno i mocno. Nevolja je sto je kvalitet daleko ispod zahtevanog nivoa.

 

Kada sam svojevremeno kupovao Apola vodio sam se istom logikom kao i ti. Qingqi je osetno manji, izgleda kao ATX. Apolo ima odgovarajucu velicinu za nas vise (186cm) i zaista deluje dobro na prvi pogled. Na kraju sam se kockao sa nepoznatim modelom i nisam bas sjajno prosao... Razlika izmedju vremena kada sam ja kupovao (2009.) i sada je u tome sto je onda to bio nov model i nisu se mogla procitati iskustva korisnika. Ti sada imas tu prednost, predocene su ti tri godine iskustava. Na tebi je da izbegnes gomilu nerviranja 1zvizduk.gif

 

I da ne bude zabune: ja sam moj primerak prodao posle nepunih godinu dana sa nesto manje od 9000km, ne zato sto je bio problematican ili da bih ga se otarasio vec su se izdesavale neke druge stvari... Nisam imao probleme sa karburatorom, svecicama, masinom uopsteno kao sto je bilo slucajeva.

Pozdrav za Gligu! Druze da nisi slucajno dolazio letos u Belu Crkvu sa motorom?

Za Duska. Sa svojim Apollom sam imao problem kao i svi amortizer i na kraju hladnjak,ostalo je radilo savrseno i bez ikakvih problema. Sam nadji odgovore na svoja pitanja, sa dva coveka da pricas nebi nasao kod obojice isto misljenje zato batali to dali jedan ili drugi? Najbolje bi bilo da probas i jedan i drugi pa sam odluci. Motor te sluzi koliko ga cuvas,pazis i naravno kako ga i vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Prosle godine sam bio u istoj dilemi kao i ti. Apolo mi se vise svideo na prvi pogled, ali kad sam procitao iskustva na forumu i popricao sa par vlasnika, odlucio sam se za Pulser 200. Probao sam Apola (ljubaznoscu jednog clana foruma :)) i jeste za nijansu jaci od Pulsera. Ipak, pouzdanost mu izgleda nija jaca strana. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Jesam, kampovao na Vracevgajskom jezeru, preko puta kampa :)1zdravo.gif

Prosao sam pored tebe na 2 metra bukvalno kod prodavnice gde su semafori.U prolazu si mi se ucinio poznat pa kada sam video NS table na motoru i KLE, tada sam ukapirao da si ti! Moji su u Crkvi zive tamo, zgrada pre semafora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Prosle godine sam bio u istoj dilemi kao i ti. Apolo mi se vise svideo na prvi pogled, ali kad sam procitao iskustva na forumu i popricao sa par vlasnika, odlucio sam se za Pulser 200. Probao sam Apola (ljubaznoscu jednog clana foruma :)) i jeste za nijansu jaci od Pulsera. Ipak, pouzdanost mu izgleda nija jaca strana. :(

 

Koliko si visok jer ti odgovara ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pa tebi je on taman a meni nece biti tj msm da cu izgledati smesno jer sam 185 6 i krupan sam jedino zbog toga ne bi njega ....a inace jel si kupio novog ili polovnog i jer 125 ili 200 cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Pa tebi je on taman a meni nece biti tj msm da cu izgledati smesno jer sam 185 6 i krupan sam jedino zbog toga ne bi njega ....a inace jel si kupio novog ili polovnog i jer 125 ili 200 cc

 

Uzeo sam polovnu (godinu dana staru) 200-tku.

 

Jel ti to prvi motor?

Ako jeste - moj savet ti je da ga vozis jednu sezonu i da se izvezbas na njemu. Lagan je, prasta pocetnicke greske (znam jer je meni oprostio par puta ;) ) i odlican je za ulazak u svet motora. Posle jedno 5000km ces pozeleti jaci i veci motor zbog putovanja na duze staze, pogotovo ako hoces da se vozis sa devojkom. Sa Pulserom ces moci da isprobas razne vrste voznje i terena pa ces imati i vise iskustva i znaces tacno sta zelis od motora.

 

Sto se tice polaganja, polagao sam na istom takvom samo 125cc. Osmica se radi vrlo lako, motor je lagan pa se lako kontrolise i izgledas sigurnije na polaganju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja