Jump to content

Moto Zajednica

potrošnja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

neznam sta cu sa emzom troši mi 6 lit na 100km lagane voznje ono super on ide i pali odprve sve ok sto se tice snage  i brzine  prosjek 90 km/h nismo isli preko 10 kolegi trosi 4 a meni 6 lit ono vozio sam stalno za njim sta da radim danas smo napravili 200km pa vidim koliko je potrosio  ???

 

 

malo sam mjenjo neke sitnice u karb iz jednog u drugi imam 2 koma a prije tod mjenjanja mi je trosio 7 litara ::)>:(

 

ljudi sta da radim malo je to velika potrošnja ono bio bih zadovoljan s 4-5lit al 6 je stvarno previse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ubiću se, opet nova tema...

 

A za ove stvari postoji ''Mehanika'', pa ''MZ troši kao Wartburg''...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

znam ta ono nova tema al izgubi se problem kad stavim u mehaniku neko nadoda par svoji rasprava nevezano uz moj problem pa ponovo pisi post itd ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Za pocetak, probaj da zamenis sa kolegom karburator, pa da vidis da li ce sa njegovim da trosi manje .  Ako se to desi - vec si locirao kvar.  Onda mozda da probas da na tvom zamenis dizne, siber i iglu, pa ako pomogne - pomogne. ako ne trazi novi karb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

da kazem imam drugi karb pa sam s njega skino neke pizdarije plovak i onu pizdariju sto zatvara plovak pa mi je smanjio na 6 lit i poboljšao vozne osobine a i tih 6 lit ja malo previše za takovu vožnju do bas cu probat da se zamenimo s karburatorima dobra ideja najsigurnija ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Meni je sa 3.9-4.2 l povecao potrosnju na 5-5.5l...

Razlog je sto sam klasican filter vazduha i kuciste zamenio difuzorom...

Jes' da trosi, al' sto ideeeeeeeeeeee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

s cime si zamjenio ja bi bio zadovoljan s 5 lit  ;)

 

da ev bas uzo od kolege njegov karb i napravio đir 15 ak km ma drugi motor

sad kad skupim para u mađu i promjenit cu sve osim kucista i casice  ;D

jeb danas sam sprasio pare dao 2700kn cca 350 e  za kameru jeb puno al ne kupuje se kamera svaki dan imao sam staru al mi je nest crklo oko oni kazeta a i stara je vise od 5 god a ova ima hard od 60 gb ode ja malo u off  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Moja ti je preporuka da po mogucnosti nadjes Bingov karburator, prodaju ih u Madjarskoj za MZ-a. Sve pase sraf na sraf , saug se kaci na sajlu, znaci nema problema prilikom montaze.  Gledao sam na guglu, pominju dva tipa , i to typ 54 i typ 84 .

  Zaboravio sam koji je bio onaj sto sam ja stavio jednom momku ovde.

  Evo slike karba :

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

  Moja ti je preporuka da po mogucnosti nadjes Bingov karburator...

 

Ih kakav je, ljubi ga čika Vuja :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ovaj momak sto sam mu stavio, hvali ga na sve strane.  Novo je ipak novo.  Pre dvadesetak godina sam se patio sa BMW-om 250 . Nece ni da upali kako treba, a o nekom ozbiljnijem radu i da ne pricam.  Imo ja nov karburator od CZ 350, i nabudzim ga za probu. Prva kurbla - upali, sednem, provozam - ide BMW ko lud. Jel treba nesto reci ? Novo je novo !

  Svi nasi motori su otprilike stari oko 20 godina. Za to vreme je kroz njihove karburatore proslo i benzina i vazduha. Dolazilo je do erozije, i nekad to dodje do tacke da je dzaba menjati i dizne, i igle, sibere - jednostavno treba uzeti kompletan sklop nov i to je to !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

pa tak i ja mislim ono malo je skupo al kroz vreme ce se usparat te pare na gorivu jel da mi trosi 2 lit manje ja cu to nadoknadit za par mjeseci  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Za karburator kažu da je najsloženija od jednostavnih stvari. I tako i je, naizgled prosto k'o pasulj, a ustvari izvor mnogih muka i problema.

 

Miha, na tvom mjestu bih, za početak, stavio originalni MZ auspuh! Čisto da eliminiraš taj faktor iz priče. Nakon toga originalni filter zraka, pa ako to ne pomogne bacio bih se na šarafanje po karburatoru. Ili možda još bolje - kipuš Binga 84 i miran si od sad pa na dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

pa napiso sam gore da sam stavio od davora njogov karb i motor radi ko curica hehe ma stvar je u karburatoru sam sam te htio pitat koji da kupim bing il ovaj org

 

da i imam ja org filter zraka  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

s cime si zamjenio ja bi bio zadovoljan s 5 lit  ;)

 

 

sad kad skupim para u mađu i promjenit cu sve osim kucista i casice  ;D

 

 

Evo ti ovde slike difuzora(http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=17238.240) - filter vazduha od starog Ardie-a 250 ccm

Ja bih ti savetovao ako vec moras da kupujes da kupis citav karburator!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Miha, proveri na kom zubu je okacena igla!!!! Ako previse izbacuje ulje na auspuhu NE sagoreva dobro, odnosno previse usisava gorivo, sto znaci treba nastelovati dizne i kao sto rekoh podesiti iglu. Pogledaj kod druga na kom zubu je kod njega okacena igla!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Prekontrolisi i boju svecice posle pristojnog zavrtanja na pravcu. Ako je mnogo tamna, mozes da pokrivis limcic pa da spustis plovak u karbu truncicu nize. Ja sam to radio (i eksperimentisao sa iglom) sve dok nisam dosao do potrosnje od 3L/100km ali to nije dobro, svecica je bila bela i masina se pregrevala.

 

Igla u karbu takodje mora da bude dobra. Ako je nazubljena nemoj ni traziti drugu vec kupi nov karb.

 

Polozaj igle, nivo plovka, ispravan sauh mehanizam i cist filtar za vazduh definisu potrosnju, koliko je meni poznato nema sta drugo tu da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

pa kazem vam ljudi da sam stavio od kolege karburator sa njegovog emze i motor radi savrseno nije meni mjenjanje karb samo zbog potrosnje vec mi dosta dimi u voznji zagarena svecica nemoze dugo da radi u leru moram dodavat gas na semaforima ma probo sam ga stelat na sve zive nacine al kad sam stavio od kolege karb sve ove stvari su nestale motor ne trosi ne dimi dobro i jednomjerno radi u leru ..... ;)

 

znaci novi karb i rjeseni problemi :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: MZ 150cc

Narode, procitao sam sve sto ste napisali o potrosnji.. ima li potrebe da pitam u cemu je moj problem s potrosnjom? Mozda i nema, al cu da vam kazem, da ja nisam zadovoljan s potrosnjom. Sipao sam 5l, i preso svega 60km, to je voznja u lokalu, podji - stani, podji - stani... to mu dodje s 10l - 120km. Testirao sam ga i s 1l u rezervoaru, mislim da sam proso 14km... smatram da je velika potrosnja. Bio bi vam zahvalan ako imate par reci da kazete o mom problemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja