Jump to content

Moto Zajednica

Gadjao me radnik na naplatnoj rampi !?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Unapred da kazem da ne bih zeleo da se ova tema pretvori u jos jednu raspravu oko putarina i (ne)placanju istih, posto takvih tema vec ima dosta. Samo opisem sta mi se danas desilo na naplatnoj rampi na "auto-putu" izmedju Novog Sada i Subotice. I, da kazem da putarinu, iz principa, ne placam i dok god budem mogao fizicki da se provucem pored rampe, tako cu i raditi i nemam ni najmanje grize savesti zbog toga.

 

Vracajuci se za NS, sva tri terminala u mom pravcu su bila 'otvorena', na skroz krajnjem je bilo jedno vozilo koje je upravo odlazilo. Dok sam prilazio toj rampi, radnik je 'iskljucio' taj terminal (po onim oznakama iznad) a kad je video da cu ja ipak proci tuda, u momentu kad sam prolazio me je kroz prozorche gadjao necim belim, velicine sholje za caj (tako mi je i izgledalo), koje je proletelo tik ispred mene i udarilo u ogradu sa strane. Pored ovog, cuo sam od jos pra ljudi da su im  doticni radnici 'izletali' ispred njih kad vide da ce proci pored rampe.

 

Na zalost, bio sam sam, pa nista (ni pametno ni glupo) nisam mogao da uradim i odreagujem, a da sam imao bar jednog ili dva svedoka sigurno bih stao, pozvao policiju i prijavio slucaj (i platio kaznu za to sto sam ja uradio, sto mi uopste nije problem) i privatno tuzio tog radnika. Ne znam ni kojim recima da opisem kretenizam te osobe, a strah me je i da pomislim kakve sve posledice to moze da ima. Ne bi me cudilo da nekog obore sa motora. Tim pre ne mogu da ih razumem, ponasaju se kao kreteni, isto kao da sam njih licno ostetio tim sto nisam platio putarinu. Drugo, ako im je to vec toliki problem, zna se kako se te stvari resavaju, ili nek produze rampe da se pored njih ne moze proci, ili neka stave povremeno patrole koje ce proveravati i kaznjavati. Kako god i kad god onemoguce da prolazim a da ne placam, onda cu fino ici starim putem, kao sto i radim kad idem kolima, jer od mene taj harach sigurno nece naplatiti.

 

Toliko sam samo hteo da kazem, i da upozorim ostale da znaju sa kakvim idiotima mogu imati posla i da budu na oprezu... Kad se sretnem sa ovakvim umovima, ne mogu a da ne pomislim da ipak nismo svi na istom stupnju evolutivnog razvoja. Mnogo je onih sto kaskaju za vecinom. :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Mene je isto takodje jedna budala od inkasanta pokusao da spreci da prodjem pored ''njegove rampe '' pa kad je vido da ga ne hebem dva posto i da cu da ga sutnem hitro je odskocio u stranu ,a ove sto su nailazili iza mene samo je pitomo odgledao.Jbm li ga sta im se vrti u glavi ,zadnjih 20 godina su pokrali 10 % prihoda sa rampe sto se meri milionima evra a sad ce na meni da se vade i da glume revnosne sluzbenike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Potez radnika je definitivno kretenski.

Ali za ono o čemu vi pričate mi lale kažemo:

Ja se time ne bi falio.

Da ne postoje pravila i propisi živeli bi na divljem zapadu.

Nemamo reči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Ja napravih 2.500 km po Grckoj pr 6 meseci, i potrosih ukupno 9 evra na putarine (redovno placao gde je trebalo). Isao u Budimpestu na servis, platio vinjetu 3.5 evra za 4 dana, i sa njom mozes da se vozas gde hoces koliko hoces po Madjarskoj. A o kvalitetu tih puteva da ni ne pricam.

E pa kad oni taj harach svedu na normalan nivo, ili kad se bar bude videlo da to sto naplacuju i ulazu u te puteve, onda cu i placati.

 

Ja nisam ovca da me shishaju kako stignu, a pri tom da se vozim po putevima od kojih samo sto mi bubrezi ne poispadaju. A bitan faktor je i koliko cesto neko prolazi tuda. Da se samo vozikam po gradu i eventualno jednom godisnje odem negde dalje, ne bi mi bio problem ni da je 500 dinara. Ali meni su roditelji i dosta prijatelja u Subotici, i ovu relaciju prelazim 7-8 puta mesecno u oba pravca, a da dajem 10 evra svaki put.... mozda kad zavrse onu drugu traku koju su obecali da ce da bude gotova do Olimpijade u Grckoj. Ruku na srce, nisu rekli do koje tako da nisu slagali ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Motocikl: Panasonic 89.

Lepo ti je čovek rekao: nije to za hvaljenje. Ako si frajer da se provučeš, onda očekuj i da te gađaju. Ukoliko ti je bolje u Grčkoj, preseli se (ionako je klima bolja). A ako imaš za tu makinu od 1900 kubika imaš i za putarinu.

I pazi da ne bi zvao pandure da te brane od ovih sa rampe...i koliko treba da vas bude da bi smeo da digneš glas, a ne da podvučeš rep i begaš?

Bolje ćuti i ne pričaj nikom...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Lepo ti je čovek rekao: nije to za hvaljenje. Ako si frajer da se provučeš, onda očekuj i da te gađaju. Ukoliko ti je bolje u Grčkoj, preseli se (ionako je klima bolja). A ako imaš za tu makinu od 1900 kubika imaš i za putarinu.

I pazi da ne bi zvao pandure da te brane od ovih sa rampe...i koliko treba da vas bude da bi smeo da digneš glas, a ne da podvučeš rep i begaš?

Bolje ćuti i ne pričaj nikom...

 

 

 

 

 

 

 

 

A sto mije pun kufer pametnjakovica , pa ti placaj ako ti je za placanje.U Bugarskoj platis 5 evra kad udjes i odes do mora i nazad (preko 1000 km) a putevi su im hrapavi pa gume imaju lep grip ,a ne kao ovi nasi tranzicioni pa kad ukocis moz samo da otklizas u PM.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

  Pa ne bih se hvalio ni sa Dex Magnusovim stavom!

  Pričamo o prekršaju, za koji, koliko ja znam, (iz neproverenih izvora) sledi kazna od maximalno 25.000din s jedne strane i s druge strane o fizičkom napadu , sa mogućim težim posledicama (ako neko bude pogodjen, padne i nedajbože povredi neki pršljen i sl...). Kaznu odredjuje sudija po prijavi bla bla... a ovde je nesrećni lopov (zaposlen na rampi) uzeo pravdu u svoje ruke i presudio za 2 sekunde. E pa neće moći ove noći. Dex Magnus, stavi se u sedlo motocikla u slučaju pogotka šoljom u glavu, pada i povrede (bilko kakve), da čujem kako bi odreagovao.

  Ko je bre taj jadnik sa rampe koji će mene (ili bilo koga) fizički da napadne i ugrozi za par stotina dinara, da ga vidim!?? Pa nije ga majka još rodila srećno da ostari!!!

   Drugo bi bilo da je tu neko službeno lice, plus inspektor, pa krivično delo (ili prekršaj) u pokušaju, pa sprečavanje, pa razvoj scenarija (ko u dosijeuX) itd itd... Ovako, samo me podseti na ''Interventnu smrtnu presudu'' sa NBG i odmah se smračim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Motocikl: Panasonic 89.

Pa dabome, to vam je stav kao onih sirotih malih lopova koje su uhvatili na delu i prebili, pa su onda sirotani tužili "nasilnike" što su ih ometali dok oni zarađuju za život.

Nikom ja neželim da solim pamet, baš me briga da li će neko da se provlači ili neće, to je vaša stvar, isto kao i da li ćete da stavite kacigu na glavu. To mene ne ugrožava, vaša glava je u pitanju.

Samo, to nije nešto čime bih se ja hvalio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

    Koliko sam video, niko se ovde ne hvali ničim, već se čovek požalio šta mu se desilo, tj. podelio iskustvo, iliti informaciju sa nama. Ovaj forum, izmedju ostalog, služi i za to, a ne za prozivke. Ako ti tema iz bilo kog razloga ne odgovara, preskoči je, niko ti neće zameriti. Lično je smatram korisnom informacijom.

 

 

P.S.  Ja se na primer ne bih hvalio avatarom na kome sam gologlav na motociklu, sa debelo maloletnim detetom, ali ukusi su različiti, ko će ga znati. Ne solim nikom pamet, svako pazi svoju glavu, itd itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1370 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Napisao sam par reči o ovom događaju ali sam sve obrisao...mislim da sam prilično oštar tekst napisao  ::)

 

Pričamo o prekršaju, za koji, koliko ja znam, (iz neproverenih izvora) sledi kazna od maximalno 25.000din s jedne strane i s druge strane o fizičkom napadu , sa mogućim težim posledicama (ako neko bude pogodjen, padne i nedajbože povredi neki pršljen i sl...). Kaznu odredjuje sudija po prijavi bla bla... a ovde je nesrećni lopov (zaposlen na rampi) uzeo pravdu u svoje ruke i presudio za 2 sekunde. E pa neće moći ove noći. Dex Magnus, stavi se u sedlo motocikla u slučaju pogotka šoljom u glavu, pada i povrede (bilko kakve), da čujem kako bi odreagovao.

Ko je bre taj jadnik sa rampe koji će mene (ili bilo koga) fizički da napadne i ugrozi za par stotina dinara, da ga vidim!?? Pa nije ga majka još rodila srećno da ostari!!!

Drugo bi bilo da je tu neko službeno lice, plus inspektor, pa krivično delo (ili prekršaj) u pokušaju, pa sprečavanje, pa razvoj scenarija (ko u dosijeuX) itd itd...

Na zalost, bio sam sam, pa nista (ni pametno ni glupo) nisam mogao da uradim i odreagujem, a da sam imao bar jednog ili dva svedoka sigurno bih stao, pozvao policiju i prijavio slucaj (i platio kaznu za to sto sam ja uradio, sto mi uopste nije problem) i privatno tuzio tog radnika. Ne znam ni kojim recima da opisem kretenizam te osobe, a strah me je i da pomislim kakve sve posledice to moze da ima. Ne bi me cudilo da nekog obore sa motora. Tim pre ne mogu da ih razumem, ponasaju se kao kreteni, isto kao da sam njih licno ostetio tim sto nisam platio putarinu. Drugo, ako im je to vec toliki problem, zna se kako se te stvari resavaju, ili nek produze rampe da se pored njih ne moze proci, ili neka stave povremeno patrole koje ce proveravati i kaznjavati. Kako god i kad god onemoguce da prolazim a da ne placam, onda cu fino ici starim putem, kao sto i radim kad idem kolima, jer od mene taj harach sigurno nece naplatiti.

 

Potpuno se slažem sa onim što je napisano i samo dodajem da mi nikada neće biti jasno kako takvi idioti uopšte dobijaju posao. Čuj...da te gadja tanjirićem, ili čime god!? Ma ruke bi mu otkinuo m*mu mu n*****m

A "autoput" Novi Sad - Subotica se ni u jednoj normalnoj zemlji nebi mogao nazvati autoputem a kamoli da se naplaćuje putarina...to samo kod nas može. Sreća što nam nisu postavili naplatne rampe na sve što se zove put

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Motocikl: Panasonic 89.

     P.S.   Ja se na primer ne bih hvalio avatarom na kome sam gologlav na motociklu, sa debelo maloletnim detetom, ali ukusi su različiti, ko će ga znati. Ne solim nikom pamet, svako pazi svoju glavu, itd itd...

He he, nije ti palo na pamet da stojimo u mestu radi slikanja? Ne bih klinca na motor bez kacige NIKAD.

Anyway, ja se skidam s ove teme, a vi kontemplirajte do mile volje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Naplatna rampa je tu jer je drzava tu postavila, a lik koji radi tamo je zaposleni sluzbenik, te (teoretski) nema niti trunku prava da vrsi bilo kakve akcije ili reakcije prema bilo kome osim nekome ko ga licno, eventualno, fizicki napadne. Moze samo da te prijavi policiji ili svojoj sluzbi. To cak ni policija ne radi u saobracaju kad pokusava da te zaustavi, jer je opasnost mnogo veca od povreda (osim laganog peckanja antenom od motorole, koliko sam cuo, po ruci ili nozi, i slicno). Naplata putarina nije njegova prcija ili dedovina pa da fizicki ugrozava ucesnike u saobracaju, te je Dexter u pravu, jer je to prekrsaj i predstavlja ugorzavanje saobracaja.

 

Ako neko treba da izgine zbog 150 kinti jer je rampadzija uzeo zakon u svoje ruke obzirom da je iskompleksiran jer nije uspeo da postane saobracajac ili vatrogasac,  onda smo mi jebena drzava (a jesmo).

 

Po meni postoje 2 resenja, prvo, naci lika i malo ga tuci, ili drugo, prijaviti ga radi disciplinske ili eventualne prekrsajne odgovornosti (setis se datuma i vremena a oni ga lepo po spisku smene nadju) ,a ako vec izbegavamo rampu,jelte, treba prici motorom, lahko, kao zeni,  kao da cekas u redu, a ne zaletati se iz daleka da te snimi, sa sve 7000 obrtaja,  pa kad ovaj pre tebe sa vozilom regularno prodje, ti sibnes da ovaj u kabini ne stigne da reaguje.

 

Kreten, ne verujem sta rade ljudi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

I ja imam problem u glavi da premostim da takvim lopikama koji su organizovano pljačkali godinama sada platim bilo šta.

To nema veze sa tim da li ja imam GL1900, ML370 ili štagod ne volim lopove a pogotovo tako perfidne kao što su ovi bili.

Ja bih da platim ali kada dolazim na rampu jednostavno nešto mi neda da to uradim a ono klasika usporim i kada priđe lagano krenem kao na pijac i šta sad, neka me juri ko može da me stigne.

Nisam siguran da li je u opisu radnog mesta onog ko je blagajnik (čitaj lopika) da gađa nekoga, to već može da bude privatno ako ne piše da to treba da radi na radnom mestu...

Znači dva su razloga, jedan je jer su LOPOVI a drugi skupa drumarina za SEOSKI drum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ko je ovde lopov:

 

1. Radnik koji naplacuje putarinu? ili

2. Korisnik auto-puta ili puta koji neplaca putarinu?

 

 

Koliko ja znam, a rekao mi je covek na naplatnoj u Vrcinu gde se od Bubanj Potoka do Vrcina naplacuje 10 dinara.  Da svaki put kad neko prodje bez naplate oni moraju da nadoknade.  Kaze radnik,  "Hvala bogu mala je putarina pa se neoseti..."  Da li je ovo tacno ili ne je nebitno.  Svi se zalimo na saobracajnu kulturu, kao jako smo nekulturni, nepostuje niko pravila, .....i onda nastavimo kako neplacamo putarinu. 

Ako neces da placas vozi se starim putem.  Ako oni krse zakon nemoras i ti.

 

Odgovor na gornje pitanje je uvek u mojoj knjizi pod 2.  (Takodje neplacam putarinu BG-Vrcin kad idem motorom, ali kad idem kolima uvek dam 20 din)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ko je ovde lopov:

 

1. Radnik koji naplacuje putarinu? ili

2. Korisnik auto-puta ili puta koji neplaca putarinu?

 

 

Koliko ja znam, a rekao mi je covek na naplatnoj u Vrcinu gde se od Bubanj Potoka do Vrcina naplacuje 10 dinara.  Da svaki put kad neko prodje bez naplate oni moraju da nadoknade.  Kaze radnik,  "Hvala bogu mala je putarina pa se neoseti..."  Da li je ovo tacno ili ne je nebitno.  Svi se zalimo na saobracajnu kulturu, kao jako smo nekulturni, nepostuje niko pravila, .....i onda nastavimo kako neplacamo putarinu. 

Ako neces da placas vozi se starim putem.  Ako oni krse zakon nemoras i ti.

 

Odgovor na gornje pitanje je uvek u mojoj knjizi pod 2.  (Takodje neplacam putarinu BG-Vrcin kad idem motorom, ali kad idem kolima uvek dam 20 din)

 

 

 

 

 

 

 

Ofujes prekookeanski druze ,tema je bahato ponasanje radnika naplatne rampe a ne ko je lopov.Ti ocigledno aludiras da smo mi koji ne placamo putarinu lopovi sto je bas uvredljivi i nekolegijalno sa tvoje strane,razmisli malo o trome pre nego sto se bacis na solenje pameti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

  Pa ne bih se hvalio ni sa Dex Magnusovim stavom!

  Pričamo o prekršaju, za koji, koliko ja znam, (iz neproverenih izvora) sledi kazna od maximalno 25.000din s jedne strane i s druge strane o fizičkom napadu , sa mogućim težim posledicama (ako neko bude pogodjen, padne i nedajbože povredi neki pršljen i sl...). Kaznu odredjuje sudija po prijavi bla bla... a ovde je nesrećni lopov (zaposlen na rampi) uzeo pravdu u svoje ruke i presudio za 2 sekunde. E pa neće moći ove noći. Dex Magnus, stavi se u sedlo motocikla u slučaju pogotka šoljom u glavu, pada i povrede (bilko kakve), da čujem kako bi odreagovao.

  Ko je bre taj jadnik sa rampe koji će mene (ili bilo koga) fizički da napadne i ugrozi za par stotina dinara, da ga vidim!?? Pa nije ga majka još rodila srećno da ostari!!!

   Drugo bi bilo da je tu neko službeno lice, plus inspektor, pa krivično delo (ili prekršaj) u pokušaju, pa sprečavanje, pa razvoj scenarija (ko u dosijeuX) itd itd... Ovako, samo me podseti na ''Interventnu smrtnu presudu'' sa NBG i odmah se smračim.

 

Тако те волим! Отвори душу!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

  Pa ne bih se hvalio ni sa Dex Magnusovim stavom!

  Pričamo o prekršaju, za koji, koliko ja znam, (iz neproverenih izvora) sledi kazna od maximalno 25.000din s jedne strane i s druge strane o fizičkom napadu , sa mogućim težim posledicama (ako neko bude pogodjen, padne i nedajbože povredi neki pršljen i sl...). Kaznu odredjuje sudija po prijavi bla bla... a ovde je nesrećni lopov (zaposlen na rampi) uzeo pravdu u svoje ruke i presudio za 2 sekunde. E pa neće moći ove noći. Dex Magnus, stavi se u sedlo motocikla u slučaju pogotka šoljom u glavu, pada i povrede (bilko kakve), da čujem kako bi odreagovao.

  Ko je bre taj jadnik sa rampe koji će mene (ili bilo koga) fizički da napadne i ugrozi za par stotina dinara, da ga vidim!?? Pa nije ga majka još rodila srećno da ostari!!!

   Drugo bi bilo da je tu neko službeno lice, plus inspektor, pa krivično delo (ili prekršaj) u pokušaju, pa sprečavanje, pa razvoj scenarija (ko u dosijeuX) itd itd... Ovako, samo me podseti na ''Interventnu smrtnu presudu'' sa NBG i odmah se smračim.

 

Тако те волим! Отвори душу!  ;D

 

 

 

 

 

 

Heehehehe,pa Dexter je uvek negde u dubini mozga imao imao slican stav sa nama ''disidentima''...... osecam to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: Honda CB600F Hornet PC36

Meni je samo zao sto nisi bio sa jos par kolega pa da stanete svi sa strane, platite putarinu a onda mu taj predmet koji je bacio zajedno sa rampom nabijete u buljsona!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Ko je ovde lopov:

 

1. Radnik koji naplacuje putarinu? ili

2. Korisnik auto-puta ili puta koji neplaca putarinu?

 

 

Koliko ja znam, a rekao mi je covek na naplatnoj u Vrcinu gde se od Bubanj Potoka do Vrcina naplacuje 10 dinara.  Da svaki put kad neko prodje bez naplate oni moraju da nadoknade.  Kaze radnik,  "Hvala bogu mala je putarina pa se neoseti..."  Da li je ovo tacno ili ne je nebitno.  Svi se zalimo na saobracajnu kulturu, kao jako smo nekulturni, nepostuje niko pravila, .....i onda nastavimo kako neplacamo putarinu. 

Ako neces da placas vozi se starim putem.  Ako oni krse zakon nemoras i ti.

 

Odgovor na gornje pitanje je uvek u mojoj knjizi pod 2.  (Takodje neplacam putarinu BG-Vrcin kad idem motorom, ali kad idem kolima uvek dam 20 din)

 

 

 

Ofujes prekookeanski druze ,tema je bahato ponasanje radnika naplatne rampe a ne ko je lopov.Ti ocigledno aludiras da smo mi koji ne placamo putarinu lopovi sto je bas uvredljivi i nekolegijalno sa tvoje strane,razmisli malo o trome pre nego sto se bacis na solenje pameti.

 

Tema je zapravo bahato ponašanje obojice.

Da li je taj lik sa naplatne lopov ne zna se (bar ja ne mogu da zalključim iz ove teme) ali kao što rekoh potez mu je kretenski i tu diskusije nema.

Da li su naše "kolege" malkice "lopovi"? Sami su priznali. Niko te ne tera da voziš putem koji ti je skup. Ili ako je jeftinije u Grčkoj, Bugarskoj i ko zna gde... pa idi tamo i vozi? Meni je uvredljivo da me neko proziva da sam isti kao te "kolege".

Ajde ubuduće da ne plaćamo registraciju jer je skupa? Ili da ne polažemo za kategorije jer je skupo? Ma... i motori su skupi a uvoznici nas pljačkaju. Ajde da ih otimamo od onih koji ih uvoze? Dokle? Gde je granica?

 

I tako... šta je starije? Kokoška ili jaje? Da je naš "kolega" stao i platio ili se vozio drugim putem, ne bi bio gađan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6325 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ko je ovde lopov:

 

1. Radnik koji naplacuje putarinu? ili

2. Korisnik auto-puta ili puta koji neplaca putarinu?

 

 

Koliko ja znam, a rekao mi je covek na naplatnoj u Vrcinu gde se od Bubanj Potoka do Vrcina naplacuje 10 dinara.  Da svaki put kad neko prodje bez naplate oni moraju da nadoknade.  Kaze radnik,  "Hvala bogu mala je putarina pa se neoseti..."  Da li je ovo tacno ili ne je nebitno.  Svi se zalimo na saobracajnu kulturu, kao jako smo nekulturni, nepostuje niko pravila, .....i onda nastavimo kako neplacamo putarinu. 

Ako neces da placas vozi se starim putem.  Ako oni krse zakon nemoras i ti.

 

Odgovor na gornje pitanje je uvek u mojoj knjizi pod 2.  (Takodje neplacam putarinu BG-Vrcin kad idem motorom, ali kad idem kolima uvek dam 20 din)

Evo odgovora: lopov je radnik koji naplacuje putarinu. Ko god radi na rampi (licno ih znam dvojicu, a iz prica jos nekolicinu) vozi dobar (skup) auto, lepo se nosi, lepo zivi, jednostavno IMA. Ja te pitam sta mislis ODAKLE ? Mi koji smo ovde dobro znamo odakle, a ti ili nisi obavesten ili se pravis da nisi. Mozda se ne secas afere od pre par godina kad su pohvatali organizovanu putnu mafiju koji su vise trpali u svoj dzep nego u drzavnu kasu od putarina, nemoj da mislis da je to stalo.

 

I sad taj koji trpa u svoje dzepove gadja motoristu koji nije hteo da mu plati ?? Sta je on, borac za drzavnu kasu, sudija, izvrsilac presude ?

 

@tockovi

 

granica je onde gde drzava pocinje da postuje svoje gradjane, a ne da ih smatra ovcama. Mene smatraju ovcom, ja zauzvrat izbegavam da platim drzavi sta god mogu. Pa zamisli kad mi je prosle nedelje usla inspekcija u radnju, trazi da placamo 400 din mesecno ako hocemo da slusamo radio, kao fora za autorska prava ?! Pa mi je dosapnula da mogu da slusam muziku sa mobilnog telefona, ali "nisam ti to rekla" i sad kao debil pored radija slusam muziku sa telefona, al 400 din ne dam. To je i onako porez na glupost.  Kako ih samo nije sramota, sve se plasim Madoni ce da posalju neki dinar od tog novog haraca. Da ne produbljujemo temu i prelazimo na politiku, mene zanima o cemu razmisljaju ovi legalisti koji se gnusaju neplacanja putarine. Upotrebljavaju li mozak uopste ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Taj koji te je gadjao kroz prozorce verovatno da nije bas normalan i isto je verovatno da bi te odrao od batina da si stao da isteras nekakvu pravdu. Ponasas se, druze, nenormalno, pa onda nemoj mnogo ni da se cudis kada neko drugi poludi. Nepravdu ne mozes ispraviti nepravdom.

  Ja ti predlazem da izbrises svoju poruku i podvijes rep, a prvom prilikom opet krenes sam na to naplatno mesto. Kada te ona budala  ponovo zategne soljom, ti stani, pa kom' opanci, a kom' obojci... onda za kompjuter, pa nam ispricas musku pricu, a ne ovo, k'o baba. Mislis da je lako biti baraba?

  Mozda ti je ipak najbolje da ides starim putem. Ocigledno da ni ti ni ta tvoja masina niste za 7000 rpm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ofujes prekookeanski druze ,tema je bahato ponasanje radnika naplatne rampe a ne ko je lopov.

 

Daleko od toga da ja offujem ili nekome popujem. Svi smo mi odrasle osobe i si mi donosimo samostalno svoje odluke.  Meni samo smeta to sto se stalno zalimo na neko nepostovanje pravila, a odmah priznajemo da ih ni mi nepostujemo.  Ako, mislis ili znas da kradu, onda nemoj koristiti taj put koristi drugi, i reci svim ostalima da to isto ucine i zbog cega.  Nije taj radnik tamo dosao samostalno pa postavio rampu.  Treba urgirati kod drzave da se smanje putarine za motorcikle ali neplacanje putarine nije resenje.

Mozemo da se kao Asocijacija organizujemo i odemo kolektivno na neku rampu i svi platimo putarinu u parama (stoti deo dinara) pa im blokiramo auto put, jednom, dvaput, triput i videces kako ce reagovati.  Mirnim protestima i igrom na njihova pravila se moze postici mnogo vise.  Raspitaj se sta su u Hrvatskoj uradili kada su im uveli placanje putarine za Tunel Ucka.

 

Ti ocigledno aludiras da smo mi koji ne placamo putarinu lopovi sto je bas uvredljivi i nekolegijalno sa tvoje strane,razmisli malo o trome pre nego sto se bacis na solenje pameti.

Pogledaj malo moj originalni post pa ces videti sledece:

...(Takodje neplacam putarinu BG-Vrcin kad idem motorom, ali kad idem kolima uvek dam 20 din)

 

Nikome ja nesolim pamet, niti imam nameru da nekoga prevaspitavam.  Imam dvoje dece i pune ruke posla oko njih i to mi je sasvim dosta.  Ali ako nepostujes pravila onda nemas pravo da se zalis kad ih drugi nepostuju.  Ono sto je uradio radnik je za svaku osudu ali se takvo ponasanje moze promeniti samo organizovanom akcijom i promenom pravila "igre".

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Neznam za vas ali ja bas volim da placam putarinu

Evo par dana se nisam vozio pa sam danas nadoknadio platim, prebacim motor preko bakine pa se vratim nazad i platim opet i tako nekoliko puta  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja