Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ma nema potreba za kupovinom novog filtera. Dovoljno ga je samo oprati benzinom ili odmascivacem i posle opet malo nauljiti. ja sam ga cistio na nesto preko 13000  ;D. Ostavio sam ga suvog jer se desava da Princ, bar 125-ice izbace ponekad ulje u filter, verovatno na vecim obrtajima.

 

A da ga ti ipak nauljis kako treba (po opisu ciscenja rekao bih da je spuzvasti filter za ulje u pitanju)? Mislim da si se tesko zeznuo, i gledaj to sto pre da ispravis. Poenta pravilnog uljenja filtera nije da ga slucajno naulji ulje iz motora, jer to ulje nije produktivno. Filter treba nauljiti posebnim uljem, u uputstvima za neke motore pise i 2T ulje za tu namenu. A da je to isto mogao si da 2T ulje sipas i u masinu. I treba ga propisno nauljiti, pa visak istisnuti. A tebi moze da se desi da ga samo zaplakne (mozda) ulje iz masine. taj filter funkcionise tako sto ulje zadrzava necistoce, a ne sundjer. Sundjer je tu da zadrzava ulje. Ako meni ne verujes, prosetaj malo po google-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma nema potreba za kupovinom novog filtera. Dovoljno ga je samo oprati benzinom ili odmascivacem i posle opet malo nauljiti. ja sam ga cistio na nesto preko 13000  ;D. Ostavio sam ga suvog jer se desava da Princ, bar 125-ice izbace ponekad ulje u filter, verovatno na vecim obrtajima.

 

A da ga ti ipak nauljis kako treba (po opisu ciscenja rekao bih da je spuzvasti filter za ulje u pitanju)? Mislim da si se tesko zeznuo, i gledaj to sto pre da ispravis. Poenta pravilnog uljenja filtera nije da ga slucajno naulji ulje iz motora, jer to ulje nije produktivno. Filter treba nauljiti posebnim uljem, u uputstvima za neke motore pise i 2T ulje za tu namenu. A da je to isto mogao si da 2T ulje sipas i u masinu. I treba ga propisno nauljiti, pa visak istisnuti. A tebi moze da se desi da ga samo zaplakne (mozda) ulje iz masine. taj filter funkcionise tako sto ulje zadrzava necistoce, a ne sundjer. Sundjer je tu da zadrzava ulje. Ako meni ne verujes, prosetaj malo po google-u.

 

Jeste, sundjerasti filter. Sve to stoji, najbolje bi bilo da ga isprskam onim specijalnim uljem za protocne filtere ali sam lenj i nemaran, terace on i ovako, vazno je da ne prodje nista krupno a verujem da ce se brzo nauljiti. Sam interval ciscenja filtera (13000 km) pokazujem koliko sam odgovoran  8).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Vecj neko vreme planiram da sredjujem auspuhe na Princezi i u sredu se dogovorim

sa Ziletom da bi u subotu mogli da grunfujemo.

Recheno - uchinjeno. Dodjoh oko 12h i dok smo chekali da se auspusi ohlade

gledali smo shta i kako bi mogli da uradimo. Moja ideja je bila da obrusim varove

sa auspuha kod onog suzenja i da ischupamo cevke i naravno katalizatore, pa da posle sve

to lepo vratimo i ponovo zavarimo. Ali.....uvek ima neko ali 

Ispostavilo se da u tom konusnom delu postoji neka masa koja ustvari drzi cev i u isto vreme dihtuje.

Poshto sam ja zaboravio da ponesem onu pastu za vulkaniziranje, a nismo hteli ni mnogo da

experimentishemo , odustali smo od tog dela.

Ipak je ostalo neshto shto smo mogli da uradimo, da skratimo i zatvorimo one male cevchice na pochetku auspuha gde su blokade i da skinem ona glupa creva shto vracjaju vazduh. Prvi auspuh smo sekli na motoru, a posle smo ipak skinuli ceo auspuh zbog

varenja , jer je prshtalo na sve strane .

Otprilike je ishlo ovako ( bicje i hronoloshki na slikama)

prvo smo isekli cevchice brusilicom , onda ih malo obrusili i sredili

tako da mozemo da ubacimo shrafove koje smo planirali da koristimo kao chepove.

Onda smo pripremili i zashtitili ceo auspuh od varnica, Ispolirali malo varove i onda preprskali

sivim sprejem za visoke temperature. Malo smo proshirili vecj postojecje rupe na zadnjoj komori auspuha koju

sam ja prethodno vecj izbushio na par mesta burgijom od 6mm, da bi malo dobio na dubljem zvuku.

Vratili auspuhe i najvishe se namuchili prilokom te operacije.

To je za sada, a chekam da mi se drugar vrati sa mora pa da idemo kod nekog njegovog ortaka

da lepo izvadimo katalizatore i da reshim i tu zezalicu.

Moram da se zahvalim i Ziletu i njegovom cjaletu koji je dosta pomogao i imao zivaca za nas dvojicu   

Prvi utisak je da motor malo bolje povlachi, bez onog gushenja karakteristichnog za Princa 125cc

i chini mi se mnogo lakshe stize od 0-100kmh. I zvuk je malo puniji.

Evo par slika i dva klipa pre i posle akcije, mada nisu bash merodavni

index.php?action=dlattach;topic=1812.0;attach=11999;image

index.php?action=dlattach;topic=1812.0;attach=12000;image

index.php?action=dlattach;topic=1812.0;attach=12001;image

index.php?action=dlattach;topic=1812.0;attach=12002;image

index.php?action=dlattach;topic=1812.0;attach=12003;image

index.php?action=dlattach;topic=1812.0;attach=12004;image

index.php?action=dlattach;topic=1812.0;attach=12005;image

index.php?action=dlattach;topic=1812.0;attach=12006;image

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Potreban mi je brz odgovor jer ujutru krecem za belu crkvu!

zadnji tocak i viljuska su u pitanju. Nesto mi zuji u voznji sto pre nije bilo. danas sam malo zatezao lanac,ali ne previse. Primetio sam da se lanac olabavi kad sednem u odnosu na ono kakav je kad je motor na nozici.

Kad se zateze lanac cemu je verovati?

-onim crticama na zadnjoj viljusci? Mada sam negde procitao da nisu sigurne

- Nalazi li se tocak uopste na sredini zadnje viljuske? mislim na gumu. Sa jedne strane guma-viljuska2.5cm, a sa one strane gde je lanac ima 4cm do ivice viljuske?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Kako ti se moze olabaviti lanac kad sednes na motor? To je nemoguce... Dosta ljudi kaze da crtice nisu pouzdane, mada valjda ih je fabrika zbog nekog razloga postavila. Ne verujem da moze neko ozbiljnije ostecenje lancanika da bude zbog tih crtica...

Jesi li mozda vozio motor bez kacige pa si poceo zvukove da cujes? Ja kad god se provozam bez kacige, kontam da mi se motor raspada jer cujem svasta nesto sto pre nisam cuo. Normalno je valjda da nije isti razmak kod viljuske jer imas lanac sa jedne strane. Bitno je da je ravno sa prednjim tockom i ramom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Motor bez kacige nikad ne vozim, osim ponekad kad ga probam do 100m po ulici. Prosle nedelje je jedan mali poginuo na skuteru jer nije imao kacigu i pri padu mu se otvorila lobanja!

Kad je na nozici donji deo lanca ne moze do viljuske da se podigne, a kad sednem moze, tamo gde je ona guma.

Kad stavim kacigu zvuk motora cujem jos jace nego bez nje.

Znam da je bitno da stoji redno sa prednjim i ramom, ali nije to bicikla da ga izvrnem naopako pa namestim tocak, ovako je nepregledno, osim tih crtica i odstojanja od viljuske nemam drugi orijentir.  ???

Krecem za Belu Crkvu i nosim kljuc 19, pa videcemo posle tih 90 km kako ce biti!

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pa vozim i ja 100m u ulici, pa onda cujem i motor i lanac i lancanik i svasta  ;D Pazi, bolje ti je da lanac bude labaviji nego pretegnut tako da ako jedino cujes nko lupanje, onda ti je previse olabavljen. Pa nista drugo ti ne ostaje nego da zatezes po crticama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Te crtice nemaju blage veze sa centriranjem, bar kod nas. Velika je razlika izmedju leve i desne strane. Ja otprilike gledam da nacentriram da mi se zednji lancanik gadja sa prednjim. Ne znam sta cse cuje, mozda su lancanici, mozda su lageri zadnjeg tocka, mozda su otisli silent blokovi amortizera pa oni zakacinju u ukrasni lim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Pa kolko bre traju ti silent blokovi amortizera ako odu za do 10k km? Sad sam na moju yamahu stavio amorte nove od Kinroada, zamenio one caure u silent blokovima kod strugara, dal sam se zeznuo sto nisma napravio i nove silent blokove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Pa kolko bre traju ti silent blokovi amortizera ako odu za do 10k km? Sad sam na moju yamahu stavio amorte nove od Kinroada, zamenio one caure u silent blokovima kod strugara, dal sam se zeznuo sto nisma napravio i nove silent blokove?

Ne znam kakvi su kod kinroada, mozda izdraze duze mada zavisi od nacina voznje tj koliko ga tovaris i po kakvim putevima vozis. Za divno cudo amortizeri na princu za sad odlicno izdrzavaju ove nase uzasne puteve na jugu. ni prednji ni zadnji jos nisu propisali a sat vec pokazuje skoro 14000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Tako sam i ja vozio pre neki dan i chujem bije neshto pozadi , ubi.

Povremeno jache , pa onda slabije , vecj sam se isparanoisao da je opet ista pricha sa mojim chuvenim zadnjim tochkom...kad....

stanem , pogledam kad imam shta da vidim ispao mi jedan shraf shto drzi onaj lancobran i ovaj struze po lancu ko blesav...

;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Isao sam do Bele crkve i nacad, oko 180km i nista, sve ok.

E sad, kaze meni jedna prijateljica koja je dosla sa deckom iz Sd da su isli zajedno 100 i da moze do 110 ako je povoljan vetar! A ja kad sam dolazio ubi me vetar i odjednom motor nece preko 70km/h, popustio sam skoro pola gasa i ne usporava uopste, dal se pregrejao ili je zbog vetra, ali je malo nemoguce po onom vetru pregrevanje!

Ne secam se da je ovde bilo detaljno objasnjeno stelovanje jednog i drugog karba, kao i sinhronizacija istih pa me bas interesuje kako se to radi jer nikako nece preko 100, 60 milja hoce ali magicnih 100 km/h ne, a ionako bi trebao da prestelujem smesu zbog otvaranja auspuha!

Unapred zahvalan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)
:) Ewo, samo sto smo se cura i ja vratili iz bele crkve. Moj princ nije mogao preko 100 da ide... al bash smo bili prepuni... al meni je i 90 bilo ok... mada je vetar kidao u oba pravca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Max brzinu koju je zabelezio gps je 106, doduse na nizbrdici.

Malopre sam se vratio sa Vlasinskog jezera. Sad me je odusevila razlika u ponesalju motora na razlicitim visinama. Na vlasini ( 1300 m) motoru je pao ler gas i gasio se, slabije vukao, cak i drugacije radi sam motor, imao je neki specifican zvuk, kao da nesto zvoni iz masine. Ovde skroz druga prica. morao sam opet da smanjim ler gas, ide ko mecava, na majci sam i vruce mi je a gore se u jakni smrzoh  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Redak vazduh gore!

Cenjena informacija Bogdo. Predpostavljao sam da ce bude tako (hocem i ja da se pentram na Vlasinu) a ti si i potvrdio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Slucajno sam otvorio brzinomer i slucajno sam utvrdio da se preterano lako koriguje kilometraza. Ako nekome slucajno ili namerno treba uputstvo za korigovanje kilometraze mogu da mu objasnim  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Što maltretirate te mašine bezveze? Princ možda i može da navuče 110, ali kad si sam na motoru, kada je mašina razradjena, karburatori uštelovani, lamela ok, i kad ti duva vetar u ledja.  90 mu je puna kapa (i to na ravnom) i ja to ne bih terao brže.

Kod lanca, najbolje da jedan sedne na motor i dok je pod opterećenjem drugi da ga našteluje. To što se nekome desilo da mu je posle sedanja na motor lanac otpušteniji, verovatno je zbog toga što je nepravilno istegnut, a tu leka nema - novi lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Druze Crni, nemo da me plasis da menjam lanac na 3.500 km!

250cc moz da se nategne do 140, cuo ja od jos jednog lika koga Crni isto poznaje, a merili su drugim motorom kad su vozili zajedno... E sad njemu nije bilo 140, a ovom liku na aquili je bilo 140km/h. zakljucak je da kinez pokazuje manje od koreanca, a ko je u pravu? vozili su par km tom brzinom tako da je razlika u brzini 2 motora zanemarljiva ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Nemoj Siniša da mešaš Aquilu od 250 ccm jer ce ona ostaviti za sobom svaki motor od 250 ccm, tako je napravljen da je maksimalno iskorištena snaga. Ja pričam o Princu 125 ccm. A to za lanac, pa brate čučni pored motora, vrti pa gledaj da li je u svakom položaju ravnomerno zategnut. Šta te to čudi od kineskog lanca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

po aquili 140, a po njemu malo preko 120, imalo je jos malo gasa ali to je to od prilike.

Evo ja konacno krenuo sa rasturanjem auspuha, ali sam usao malo da mi zarastu prsti pa nastavljam dalje ali sa rukavicom ovaj put! Kad sam recno prvi prst nije mi palo na pamet, ali posle ove razderotine od srafcigera definitivno se radi u rukavicama, osim ako nisi majstor u drzavnoj firmi pa oces na bolovanje!

Resio da stavim auspusi od yuga 55, ali videcu ako se mnogo dere unutra moze parcence auspuha od yuga 45, videcemo jos. samo da zarastu prsti i da zavrsim i probam jedan auspuh!

Posle 3.500 km na zidovima izduva ima oko 2mm gara! dal da cistim to malo ili ne?mislio sam da proguram onu zicu za sudove da malo ocisti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja