Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Početkom septembra krenem na more...nisam nikud žurio ali ova potrošnja me počela nervirati, motorka potroši više 😁IMG_20240903_142250.thumb.jpg.83364990ea9e710ba4c5d8ea495a2251.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Ma nije problem...što možda laže , a šta ćemo ako ne laže

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3496 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Malo je sumljivo da Burgman tako malo troši, pa zato kažem. Bilo je reči ranije o tome da se filter goriva zna da zapuši, bilo je priče na ranijim stranama. Ali se onda to i oseti - neće da vuče, da ubrzava kao nekad... Ti ćeš znati najbolje već kako ti se skuter ponaša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Probaj ti svoj .... Na ovim obrtajima ovom brzinom....ili da ti kažem drugu opciju 🙂

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Bandit 400, Transalp 600

Nisam se puno bavio potrosnjom Burgmana ali sam par puta izmjerio.
Zapamtio sam jedan slucaj. Loznica - Zlatibor pa povratak preko Visegrada - Rogatice - Romanije...
Ne sjecam se tacne kilometraze ali znam da je na satu pisalo 3.3l, a kad sam izracunao ispalo je 3.2l
Nasuo na Sepku do cepa bukvalno, a tako i u povratku.
Stil voznje osrednji, nisam divljao ali nisam bas ni ko bubica isao(u prosjeku malo brzi od ostalog saobracaja).
Generalno mi je prosjek potrosnje bio oko 4-4.5l (grad i otvorena voznja). Moze se ciste otvorene voznje spustiti mozda na 3 ali bas treba milovati gas. Vjerujem ja tome sto pise na satu ali u vidu trenutne potrosnje pri konkretnoj brzini, ali 2.7l mi je malo nerealno za prosjek od recimo 100-200km.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Nisam nikada merio koliko moj troši, karburator je u pitanju, ali mi se čini da na 60 do 70 km/h koliko ga uglavnom i vozim skoro ide bez da se drži gas, nosi bez ikakvog opterećenja, pogotovo posle generalne nisam ni znao koliko snage u stvari ima 🤣 @VoxRS Piši gde si bio na moru ? Sam ? Kakav je bio put ? Koferi ? 

Imam jedno pitanje u vezi Burgmana 400, u vezi temperature, sve je novo termostat, pumpa je ispravna, nov antifriz, izliftiran je, tečnost na max u hladnjaku do crte u ekspanzionoj. Kada se vozi, kazaljka temperature ne ide ni do pola, osim kad stanem na semaforu. Ventilator uredno radi, pali kada dodje do crte pre crvenog ? Kada stoji u mestu napolje je recimo 40 c, upali ventilator i u mestu ga skoro ne gasi, ne diže temperaturu u crveno, ali ni ne gasi vent, da li je ovo ok ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9245 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve ti je Ok kad su tako vanjske temp extremno visoke, ne može ugasiti ventilator.

Letos radio jedan NC, isto se desilo kao kod tebe u leru....tako da je sve Ok.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5975 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Nemojte citirati prvi post iznad vašeg!!! Podrazumeva se da na njega odgovarate.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

@SatelisSuper, a da li kazaljka treba da stoji na polovini non stop ili to ne mora da bude ? Recimo kod kola kad dostigne temperaturu drzi na 100 c, ovde dok se vozi jedva da je mrdnuta sa minimuma ? Mislim na ulogu termostata koji bi trebao da drzi radnu temperaturu, ovde je očigledno drugačije koncipiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9245 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Biće da ti ne valja termostat tj otvara pre vremena ili je čak zaglavio na otvoreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Termostat je nov original Suzuki, postavljen po uputstvu da otvori za prolaz mehurića vazduha budu gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9245 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

I novo zna da omane.

 

Razgoliti plastike, pali makinu, termometar u ruke.

 

Pratis temp motora kod termostata termometrom, rukama pratis creva.

Ako krene da se greje crevo pre nego što je postignuta temp. otvaranja.... znači da je termostat kaput.

Ako je pak sve Ok .... znači da ti sat na tabli laže ili senzor temp. motora ne prikazuje prave vrednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Ok, probaću, znači crevo iz kućišta termostata ne sme biti toplo pre nego što dostigne otvaranje, to mogu da merim IC termometrom iz Lidla ? A senzor temperature deluje ispravan, uredno se pomera kazaljka, jednu crtu pre crvenog pali vent, zameniću ga nije to toliko skupo. A ako je ovo sa termostatom da nov nije ispravan tačno onda sramota, skoro 50 e za original.

Koje su posledice rada ako termostat zaglavi i pušta vodu, znam da može da poveća potrošnju, ima li još nešto negativno na duže staze ?

Promenio član Betta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Majesty 250, Burgman 400

Potrosnja mog bugija po gradu je 4,5 do 5,2-3-4 ako ga bas stiskam, presao sam 180km i sipao 10l okruglo. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki burgman 400

Pozdrav društvo, Dejan iz Pirota, evo i ja da se učlanim u sektu, vlasnik burgmana 400 2003., čitajući ovih 171 stranu vidim da ste ozbiljna i jaka sekta, 💪💪👏👏, a i da nesebično pružate pomoć članovima, svaka čast. Nakon 5 dana čitanja oči mi natekle od zračenja iz telefona a imam utisak da sam sve o burgmanu saznao a ipak ništa ne znam😂😂😂, vidim da ima i vrhunskih majstora i poznavaoca motora, ali polako naučiću i ja nešto valjda pod stare dane, evo ga reprezantativni primerakIMG_20240915_224915.thumb.jpg.8a7d854011428019e3ccbeb8d2038762.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki burgman 400

Elem, sve bilo lepo dok se nije ugasio u vožnji, upalio FI, i prespajanjem konektora dobijem c32, vergla, dizna proverena, baca gorivo do dizne, ali ne pali nikako, svećica baca varnicu ali suva, majstori zauzeti nemaju vremena a ja bi da jašem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Pozdrav zemljače i dobrodošao. Po kodu greške koji si dobio verovatno je u pitanju dizna ili elektro instalacija do nje. Kako ste ispitali diznu?

Poslato sa ELI-NX9 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1
WWW.MANUALSLIB.COM

Suzuki AN400 Manual Online: C32'' Fuel Injector Circuit Malfunction. DETECTED CONDITION CKP signals...

Evo ti odavde redom kreni, dizna ako je proverena na stolu i uredno radi, ako gorivo stiže do nje ostaje ti struja od centrale do dizne, to jest može kabl koji se kači na nju da nema kontakt. Kolega @sasadoncic02 ti je to spomenuo.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki burgman 400
On 3. 10. 2024. at 23:08, sasadoncic02 je napisao:

Pozdrav zemljače i dobrodošao. Po kodu greške koji si dobio verovatno je u pitanju dizna ili elektro instalacija do nje. Kako ste ispitali diznu?

Poslato sa ELI-NX9 pomoću Tapatoka
 

Zemljače bio si u pravu jedna buksna na džeku od dizne se pokidala, svaka čast za dijagnostiku

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja