Jump to content

Moto Zajednica

Sta se ovde desilo? Potrebna ekspertiza...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

XT600 je isao lepo, otvorio sam ga da zamenim dihtung na cilindru koji je cureo, i pritom uradim veliki servis posto je motor stariji. No kad sam otvorio desnu deklu nasao sam tragove nekakvih nasilnih dogadjaja iz proslosti!  :o

 

WA1rg_img0970a.jpg

Na dnu dekle, tik pored uljne linije nasao sam metalno trunje i parcice oglodanog metala.

 

 

H4Z15_img0971t.jpg

Ovo je zupcanik nasadjen na osovinu radilice. Osigurac-podloska je odvaljena!

 

 

Ovdj3_img0974a.jpg

Ovo je semering sa iste osovine u koji je upalo parce metala pa se isekao kao shnicla. Kroz suplju osovinu prolazi ulje i ide dalje na radilicu za podmazivanje.

 

Rxkdf_img0975b.jpg

Ovo je leziste semeringa na dekli. Ono parce odvaljenog metala je i ovde napravilo izvesnu stetu posto se ocigledno tu zaglavilo pa je seckalo sta je stiglo.

 

gge56_img0972ahy.jpg

Ulogu ovog zupcanika ne znam tacno. On se naslanja na onaj sa prethodne slike. Na njemu - ista stvar!

 

 

Molim za savet - ima li ideju neko kako je ovo moglo da se desi? Palo mi je svasta na pamet, ali da ne lupetam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

verovatno je pukla osiguravajuca sajbna i poupadala tamo vamo......nebotno je sta se desilo, thshit.gif  verovatno je sajbna savijana vise puta,materijal se ispresovao,nije promenjena pa je pukla,,isperi agregat,zbog opiljaka,popravi nastalu stetu i vozi dalje,sad kad sredis taj semering ima sam da suska.. :) :) :) :) partya.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

po pravilu ta podloska koja se savija se menja svaki pu kad se savije i ispravi jednom . ona je se raspala zato sto je u delu koji trese i mrda pa je po pukotinama prsla . zameni sta si hteo nju operi sve to lepo i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Hvala na odgovorima, na srecu ove stvarcice nisu skupe. Menjam i ideeemo dalje. :)

 

Stvarno si se ozbiljno bacio na radove. Jedva čekam da završiš i napišeš sve šta si radio, bit će to mali howto za vlasnike XT-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Najgore je sto neizmerno uzivam u svemu ovome. Stvarno sam mazohista! :D

 

Da vidis sta ima slika... Svaki korak sam slikao. Do kraja nedelje treba da mi stignu delovi, pa cu onda polako za pocnem sklapanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja