Jump to content

Moto Zajednica

Sanyang SYM Husky Custom Chopper Cruiser 125cc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

SYM Sanyang

 

O fabrici

 

SYM Sanyang industrija je osnovana 1954-te godine u Neihu kao San Yang elektro- masinska fabrika i brojala je samo 10 radnika. U pocetku su proizvodili dinamo setove za bicikle.

 

Niko nije ocekivao da ce ovakva fabrika u narednih 45 godina dostici neverovatnih 260 miliona $ zarade i uposliti cak 2.400 radnika. Neverovatan preokret se desio ubrzo nakon toga kada je fabrika ostvarila dobit od preko 1.09 milijarde $

 

Kompanija se preimenovala u Sanyang Industry Co. Ltd 1961-ve u korporaciji sa Honda Motor CO (japanska tehnologija). U tom procesu ona je postala prvi proizvodjac taivaskih motorcikla. Sada proizvode sve tipove motorcikla od 50 do 150 ccm i prodali su vise od 7 miliona komada.

 

Sanyang kompanija pokriva celokupni proizvodjacki i prodajni deo za motorcikle racunajuci i delove, sklapanje i marketing Honda automobila (kao sto je CR-V, Accord, Civic itd.) i servis istih. Cak je ova kompanija i direktni ekskluzivni agent za izvoz Honde za Sjedinjene Americke Drzave.

Do danas kompanija je prozivela vise od 600.000 automobila za domace trziste.

 

1995- te, Sanyang kompanija je postala 100% samostalna i ne zavisna od Honde u tehnologiji i proizvodnji motorcikla sto je povezano sa nastankom imena SYM. Tada je kompanija otpocela pronalazenje prekookeanskog trzista koje im je bilo ugovorom zabranjeno od strane Honde.

Sanyang je prepoznao njenu raniju vaznost inoviranja i samostalnog razvijanja svoje sopstvene tehnologije. Poceli su da prozivode i razvijaju sve motore i delove u okviru svoje fabrike. Od tada kompanija je otvorila svoje prodavnice u vise od 30 zemalja sirom sveta i kancelarije u Nemackoj, Italiji, Singapuru, Portugaliji, Kini i Vietnamu.

Sanyang je bila prva na listi po prodaji motorcikala u Taivanu cetiri godina za redom do 1999-te. Prema statistici “Taiwan Transportation Vehicle Manufacturers Association statistics” - asocijacila proizvodjaca transportnih vozila Taivana – Sanyang je prodao 331.687 SYM motorcikla samo u 2000-toj godini sto je bilo 29.6 % od celog domaceg trzista. Dodatno tome kompanija je bila drugi po redu najveci izvoznik na “ostrvu” jer su prodali 40.884 komada u prvoj polovini 2001-e godine.

Sanyang fabrike su potpuno opremljene sa preciznom, automatizovanom opremom za proizvodnju visoko kvalitetnih motorcikala i povoljnih automobila. Sanyang ima te sposobnosti da sami izradjuju svoju opremu i po tome su prepoznatljivi zbog izvanrednih performansi u automatizaciji i kontroli kvaliteta.

1978-me, Sanyang je otpoceo svoje istrazivanje i razvijanje industrije motorcikala. Takodje su investirali 17.3 miliona $ u zasnivanju istrazivackih i razvojnih centara u Hsinchu-u, severnom Taivanu. Nakon zavrsetka projekta 1999-te g. ovi centri su dobili reputaciju drugog po redu najveceg istrazivackog centra za skutere i motorcikle na svetu posle Japana. Na tom vrhu centri imaju oko 400 istrazivaca i naucnika.

U danasnjici ovaj centar ima oko 200 eksperata. Spektar njihovih istrazivanja obuvata izgled tela motorcikala, motor (agregat) i dizajn rama, elektricne sisteme i sistematizaciju. Poslednjih godina, vise od 20 mil $ je bilo ulagano godisnje u istrazivanje i razvoj, prevazilazeci 3 % godisnjeg preokreta motorciklizma.

Sanyang je dobio ISO-14000 broj sertifikata internacionalne sertifikacije u 1998-moj god. Kao dodatak, Sanyang je certifikovao 14001 za zastitu i ocuvanje zivotne sredine. Kompnija ima takodje i ISO 9001 sertifikat za osiguranje kvaliteta.

Njihove cetvorotaktne masine visokih  performansi, sa keramicki oblozenim cilindrima koje koriste u svojim 150cc motorciklima, su prosle sve krute provere emisije i regulacije emisija koje je zadala Evropska Unija, i dobili nagradu od strane Kraftfahr-Bundesamt u Nemackoj, najvisa potvrda za auto i moto masine (agregate, motore).

Sanyang je razvijao strategiju izvoza na globalnom nivou i trenutno ima tri baza : “Xiashing Motorcycle Co.” u Fujian-u i “Qingzhou Engineering Industry Co. Ltd.” u  Chiangsu-u i “Vietnam Manufacturing Export Processing Co. Ltd.”

“Vietnam Manufacturing and Export Processing Co. Ltd.” je poceo sa proizvodnjom motorcikala 1993-ce godine. Sa investicijom od 5.5 mil $ kompanija ima fabrike sklapanja blizu gradova Hanoi i  Ho Chi Minh. Glavnina proizvodnje su skuteri, motorcikli, i cetvorotockasi sa 80 – 150 cc Attila 125cc, Husky 150cc i Star 110cc, Magics 100cc, New Angel 90cc i Angel Power 80cc.

        “Xiashing Motorcycle Co. Ltd.,”sa fabrikom od oko 400.000 kvadratnih metara je osnovana 1993-ce. Domaca proizvodnja dostize kapacitete od 500.000 motorcikala i 1 milion agregata. Kompanija prozivodi vise od 40 razlicitih modela od 50 do 150 cc skutera, motorcikala i cetvorotockasa racunajuci i Atilla 125, Husky 150, idr.

“Qingzhou Engineering Industry Co. Ltd.“ je osnovana 1977-me 1977, industrija je zauzimala 140.000 kvadartnih metara. Kompanija je imala olaksice uzevsi tehnologiju SYM kompanije. Qingzhou proizvodi i razvija delove za motore (agregate) (klipove, cilindre, orenosnike, glave motora idr.)

Sanyang trenutno razvija motorcikl od 250cc u koorporaciji sa “Mechanical Industry Research Laboratories”, koja pomaze u dizajnu laksih ramova.

Trenutno Sym fabrika ima preko 2.000 zaposlenih i glavno sediste im se nalazi u “Hsinchu Industrijskom parku u Hsinch-u , Republici Kini”

SYM HUSKY 125CC  CUSTOM CHOPPER CRUISER

Osnovne karakteristike:

- 124.00 ccm (7.57 kubnih inca)

- jedan cilindar

- 4 takta

- snaga: 11.00 konjskih snaga (8.2 kW)) @ 8500 RPM

- obrtni momenat: 8.70 Nm (0.9 kgf-m or 6.4 ft.lbs) @ 7500 RPM

- klip: 56.0 x 50.6 mm (2.2 x 2.0 inches)

- paljenje: elektricno i mehanicko (kurbla)

- vazdusno hladjenje

- 5 brzina

- lancani prenos

- tezina (sa uljem i benzinom) 146kg

- visina sedista 710 mm (28.0 inches)

- razmak izmedju tockova 1,400 mm (55.1 inches)

- prednje ugibljenje 150 mm (5.9 inches)

- zadnje ugibljenje 73 mm (2.9 inches)

- kocnice: disk na prednjem tocku, dobos na zadnjem

- dijametar prednje kocnice: 260 mm (10.2 inches)

- dijametar zadnje kocnice: 150 mm (5.9 inches)

- maksimalna brzina: 100.0 km/h (62.1 mph)

- kapacitet rezervoara: 12.00 litres (3.17 gallons)

- potrosnja goriva: 0.34 litres na 10 km

- dizne: ohc dve po cilindru

- paljenje: magnetno C.D.I.

- prednja guma: 90/90-18

- zadnja guma: 130/80-15

 

 

mojskyhusku125ccmLoootka7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Znaci poceli su motocikle tek 1978 da prozivode ?

Heh bas te godine je na papiru osmishljen prvi Virago model, koji je izasao 3 godine kasnije :D

 

Husky je koliko vidim poceo da se proizvodi od 99' ? Ima li uopste delova za njega kod nas ovde?

Da ne bude kao sa kineskim blindiranim vratima.Uvezu u zemlju 1000 komada a nema delova !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

 

 

Da ne bude kao sa kineskim blindiranim vratima.Uvezu u zemlju 1000 komada a nema delova !

 

Malecki off: znam za tu akciju sa kineskim blindiranim vratima, kinezi pošalju uvek 10% više vrata zbog rasturanja u rezervne delove...a ovi džukci uvoznici i to prodali.... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

pa, u Srbiji naravno da nema

ovde samo kinezi haraju, ovaj motor ima neke delove veoma specificne ali se takodje neki i pasu od KYMCO 125

u Sustini nema sta da se pokvari (ako ga ne teras preko 90 konstantno)

Ja sam mu skoro nastelovao ventile i video da je bregasta ista kao kod kymca mada oni iz kymco zastupnistva kazu da ne moze. Ko zna ..

 

Ima delova u makedoniji i mogu da ih salju po uzecem tako da u sustini nema problema

a HUSKY se proizvodi od 96-te

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Za sym ima delova i 4. servisa samo u bg-u. Bila su dva uvoznika, sada ima jedan. Nas uvoznik ne uvozi husky, ali sve moze da se naruci od delova. Imao sam sym HD200, skuter koji sada prodaje i peugeot pod svojim brendom, firma je vrh, ne pucaju plastike, nema decijih bolesti, sednes i vozis se, kvalitet identican italijanskim skuterima. Mana je sto sam skuter koji u radnji kosta 3000, godinu dana star jedva prodao za 1700 ili 1800, vise se i ne secam.

Ima cak i sajt: http://www.sym-serbia.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Zvao sam ja tu kompaniju i nemaju za HUSKY nista jer je to custom chopper koji je radjen samo za pojedine zemlje (nemacka engleska USA itd.)

 

 

P.S.

 

OVO NIJE KINEKI MOTOR I NE ZNAM ZASTO JE OVA TEMA PREBACENA U OVAJ POD FORUM

 

SYM KOMPANIJA JE U TAIWANU I RADILA JE  POD "BRENDOM" HONDA  SVI DELOVI NA OVOM MOTORU SU JAPANSKI

 

SVE SAM LEPO NAPISAO U PREDSTAVLJANJU MOTORA ALI IZGLEDA DZABA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

hajde da sad ne budemo veci Tajvanci od Cang Kaj Seka...bre. :)

 

Nisu ni Kinezi nista izmislili, sva je tehnologija i kod njih upravo od japanskih proizvodjaca, tamo se samo na tu staru tehnologiju dodaje ponesto (Eko standard recimo), i to su opet neke stare Honde, Yamahe, Suzukiji, samo upakovani u lepsi stil i prodavani za daleko manje novce od onog minimuma koji bi definitivno urusio japanske brendove...a steta da se baci ta tehnologija.

 

Sve je to isto juzno od Koreje, jedino tamo je malko drugacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

to je uredu, ali ipak mislim da je SYM mnogo kvalitetniji od bilo kog kineskog proizvodjaca na nasim prostorima,verovatno jer nije Kinez!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

...a to mislis jer si probao i proverio sve druge proizvodjace prisutne na nasem trzistu?

 

Ili, onako, odokativno mozda....kao i razlog koji si naveo :)

 

Salim se ja malo ali zaista je procena nase vlastite ozbiljnosti upravo u razmisljanju sta reci, odnosno, cime mozemo potkrepiti tako nesto, a za dobru argumentaciju u poredjenju, neophodno je da obe strane proverimo i argumentujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Vozio sam tri Kineza, posle toga Hyosung koji je bio monogo bolji od predhodna tri, ali ipak sam sada na BMW-u i zato su mi jako zanimljive ove teme.

 

Mislim da je razlika izmedju prisutnih Kineza na nasem trzistu i SYM-a velika!

 

Da se razumemo ne zelim ni jednog trenutka da osporim ekonomicnost voznje Kineza, ali mislim da je to jedina prednost u odnosu na druge iz ponude.

 

Razmisljam o kineskom kruzeru i rado bih ga imao, ali kao drugi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Nemojte da me shvatite pogresno nisam ja uvredjen sto je ovaj motor stavljen u ovu temu (mozda je tako lakse)

 

moja iskustva su sledeca

vozio sam par kineza (prince, sprint ...) i mogu vam reci da je potezanje slicno, oni sa dva klipcica brze startuju ali je preko 80 voznja kao na frezi. SYM je udobniji, lepse koci, ima menjac kao kod bilo kog ozbiljnog motora mekan ko od sale upada u brzinu i kratak je hod. Tipa iz prve u drugu lagano ne treba da se podigne noga pola metra sto je slucaj kod kineza (bar onih koje sam ja vozio).

Karburator je KEI HIN(kao npr. na africi samo manji i na mnogim drugim japancima...) DID su felne i lanac i tako dalje i tako blize. Jednostavno oseca se neka prefinjenost i na 90 se masina ne cuje ali bukvalno.

E sad mozda sam ja malo pristrasan, mada mnogi koji su videli moj motor rekli su da je i lepsi i da ozbiljnije izgleda.

Jednini problem je sto se delovi za njega (originalni) tesko nalaze.

Takodje sam pronasao da za agregat proizvodi firma "REX CHOPPER" koja isti prodaje SYM-u, Jinan Qingqi-u, Kreidler-u, KYMCO-u (sve do sada navedene firme su u TAIWAN-u) i Lecson-u (fabrika iz Kine)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Bas me zanima da li ce i teme o kymco-u (koji je po testovima klasa ispod sym-a, uostalom hyundai je trenutno vecinski vlasnik kompanije sym) biti u forumu za kineske motore. Sta ces, Srbija je veliki prijatelj Kine, zamislite da kinez vidi da smo odvojili taiwan od kine, pa oma bi nam zatvorili forum :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

E pa nasao sam Sajt koji ima sve delove za SYM HUSKY bukvalno od najmanjeg srafcica pa do cele masine,

 

http://www.oemparts.eu/oem4.asp?M=Sym&T=HUSKY%20-%20125%20cc&Y=1999&L=SY-HUSKY_1

 

 

i interesantno je da sve salju u Srbiju brzom postom do kucne adrese.

 

Inace cisto za saznanje ja sam ovim motorom bio prosle godine u Sutomore i iso je kao zmaj bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Lešak
  • Motocikl: Nemam trenutno

moze li neko da mi kaze koliko bi priblizno mogao da kosta SYM HUSKY 125CC choper, 2010 godiste, neregistrovan, u veoma dobrom stanju, presao je nekih 3000km?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja