Jump to content

Moto Zajednica

Lep dan ,al kome je do slikanja?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 306 postova

Dakle svanuo lep dan i resimo ja i zivotna da se provozamo.Gde cemo ,aj do Sapca pa do Valjeva.Nov put, dobar i brz , ubilo se za voznju.Od Valjeva videcemo.Opremimo se lepo i aj po masinu.Kad tamo oces neces Laki se poprecio u garazi.Guraj njegov Suzuki ovamo onamo izgurasmo Agenta Orange napolje,Majku mu ovo nesto ne sluti na dobro ,mislim se.Izadjemo mi iz varosi Novosadske preko mosta.pogledamo dobro obe patrole sto dezuraju sa radarom pa ka Vencu.Vozimo se masina prede/drnda normalno, al obrtaljka samo sto ne iskoci.Ide i levo i desno i gore i dole.Ma ko ga jebe, mislim se ni do sad nisam gledo u nju pravicu se da mi ne smeta.Venac prodjosmo, Irig aha sad ce pravac.Raspalimo kolko moze i teraj.Al u petoj nesto trokira na visokim obrtajima.Mislim se, garant ne moze da povuce vakuum pumpa mali je nivo goriva , vakuum crevo treba menjati.Ok pumpa je na ulasku u Sabac.Vozimo se al se i tresemo sve vise.Krk oklembesi se levi retrovizor i smeta mi,em ne vidim,em nemogu da stisnem kvacilo.Ispravim ga on sljone ko sampita na vrucini.Ma zavaricu ga u ponedeljak.Dodjemo mi na pumpu u Sapcu ,istacu gorivo,jednu cisternu ,pa drugu,pa oce kisa aj dalje valjda ima neka.Natocimo na sledecoj pumpi i pravac Valjevo.Masina lepo drnda nista se ne desava vozimo se kad reka Sava .Otkud Sava u Valjevu?Nisam pono globus Srbije, al vidim da idemo ka Obrenovcu,tu je i termoelektrana.Ovamo onamo,eto raskrsnice Valjevo desno .Teraj dalje kroz neka egzoticna mesta,recimo,Stubline i to dva puta,ne pitajte kako pa jos malo dalje.Otegla se voznja a i kisa ce kad raskrsnica Ibarska magistrala levo.Super reko,taman negde kod kopa Tamnava ima da izadjemo pa u Lazarevac ili BG. razmislicu.I tako lep put pa preko nadvoznjaka,dole pruga i put pa jos malo dalje. Put sve uzi i kod jedne prodavnice nestade asfalta.Dva putica ko iz narodne pesme.Pitam prodavacicu,gde smo?Kaze ona Lise Polje. Q Q mislim se ovo nisam jos cuo.Pitam bez uvrede ima li ovde neko vece mesto,kaze ona Cvetojevac.U zlo doba se setim da sam tamo bio na nekoj svadbi pre trijes godina.Lakne mi malo.Ako sam se onda iscupao i sad cu.Zalihe nam se tanje opasno,kupimo kikiriki,da se nadje.Drzeci se saveta prodavacice,drzi nazad ,drzi desno,pa opet desno eto nas  u nekom mestu.Gledam svi crni,al igraju basket.Dobro je jos smo u Srbiji.Vozi dalje opet nestade asfalta.Vracaj nazad.I jedva pogodismo glavni dzadu al opet se vratismo kroz Stubline,pa u Obrnovac.Lep kraj,domacinski, svi se znaju,ne treba im zmigvac,kad se zna gde skrecu.Mislim se Srbi su bre svemirski narod.Ovakog naroda ni u svemiru nema.Uto se smrkava poce kisa,mislim se samo kuci da dodjemo.Izadjemo na put ka Ostruznici,obidje nas neko na R-u,suvozac mase,na obilaznicu pa pravac autoput.Gas razvucemo 150 kad pocese neke prangije da pucaju i z auspuha,aha reko opet na pumpu.Iskljucmo se sa autoputa pa ka Staroj Pazovi.I tu u nekom selu sahrana.Kolona iza njih, mi stanemo da odmorimo.Kad crkose zmigavci sa leve strane,Drz skidaj, polomim zabicu na plastici zmigavca.Nista, zalepicu u ponedeljak.Uto kisa a kolona se pomerila dvaes metara.Ako nastavimo dalje ostadosmo bez goriva.Vratimo se nazad preko autoputa u neko selo,neznam kako se zove al Keni je iz njega,Tankujemo i autoputom za Rumu desno.Vozimo se al masina opasno trokira, obrtaljka oce da otpadne.I tako stignemo u Novi Sad, jos malo kuci kad crc, crce bas pred onom patrolom.Sta je sad majku mu,mora da je zacepio karburator?Obrnem na rezervu, upali.Teraj dalje,opet crce i ni glasa i  to bas na pijaci,ima sutra svi da znaju.Nista,zovem majstora ,dodje on i odgura me do radionice,Sapatnica ode peske kuci,ko sto je i normalno jel da?Probamo na slepanje da ga palimo,menjec zablokiro u prvoj.Drzim kvacilo i stigosmo.Aj sad sta mu je?Kaze majstor skidaj sic,rezervoar,sve dzeksne otkaci,i proveri.Receno ucinjeno.Skidaj,proveravaj,drz ne daj,jebes ovo,ono,Upali al jedan ventil bije ko lud.Majku mu nije valjda crko hidropodizac?Izvadim onaj kikiriki da prezalogajim.Kaze majstor,sad radimo struju, mehaniku posle.Gledamo one zice ima i viska.Probaj ovo,ono sve radi samo sijalice ne sijaju.Batalimo poso,majstor ide u Rijeku.Kresnemo masinu sve proradi.Aj kuci. U toj zurbi jos zaboravim da namontiram obruc oko fara, i dva puta raspizdim u poluosovinu kola na dizalici,glavom.Al sva sreca da sam imao novu kacigu na glavi. ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja