Jump to content

Moto Zajednica

POMOC MZ 251 ETZ

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Nis - DURLAN SITY

LJudi imam problem sa masinom mz 251 etz,sve sam poskidao ,mucno sam radapcigerom odstranio korpu  zupcanike ,i alternator,medjutim sada kad samo trebam da odvrnem srafofe ono nece,jadac,svi srafovi u masini su imbus srafovi i svi su izakani tako da kljuc ne moze da ih uhvati probao sam sa trista  kljuca srafcigera i imbusa ali nista ni makac,neki su mi predlozili navarivanje sipkica na srafove i odvrtanje,Da napomenem da se radi o srafovima koji su usrafljeni sa desne dekle u levu i cija je uloga da drze blok motora.Sta vi mislite da li je navarivanje pametno posto nema sanse odrafiti ih????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Moze i razbusivanje glave pa kad se rasklopi onda se izvrne preostali deo.

 

Mislim da je ovo bolje resenje.  Ako navarujes nesto, ekstremno se greje blok, pa moze doci do krivljenja istog.  Ovako ako pazljivo razbusis glave tih imbusa , skines levu deklu, a posle odvrnes srafove. Pozeljno je da razbusujes na stabilnoj busilici, i da ti to radi neko iskusniji ( moze lako da ti pobegne burgija, pa opet zeznes blok ) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Moze razbusivanje,radio sam to na dva tri srafa,posle onaj deo sto ostane u drugom bloku samo uhvatis dobrim motorcanglama i odvrnes,tako je bar bilo kod mene.Ima i druga stvar,samo ne znam kako se zove.Kao veliki srafciger na koga mozez da stavljas razne nastavke,odaberes zeljeni nastavak,recimo ostar ravni srafciger,naslonis gde treba i udaris cekicem po njemu.Prilikom udara on se zakrece par mm levo ili desno,biras smer,i na taj nacin odsrafljuje sraf  velikom silom i obicno sraf popusti bez proklizavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Zove se IMPACT DRIVER ili UDARNI ŠRAFCIGER, medjutim ako su ti zeznuti šakanti unutar imbusa jedino što ti može pomoći je da u tu rupu nakucaš kvaltetan TORX ključ i zatim predhodno navedenim alatom odvrneš govna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Rale nemoj da me nerviras  >:( >:(>:( . Stigao sam iz BG-a pa cemo se videti sutra da to sredimo.

  Ako se secas isti ptoblem sam imao u Knjazevcu kada sam morao zamentiti lamele a jedan sraf nije hteo da se odvije. Ako se secas pozajmili smo od onog obucara busilicu i razbusio sam glavu srafa. To je najefikasnije resenje.  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja