Jump to content

Moto Zajednica

Švabo je video Tit, pardon, more ...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1316 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Eh, kada se samo setim kakva je vrucina u petak bila odma mi noge zaklecaju a kako mi je tad bilo nisam uspeo do dana danasnjeg sebi da objasnim.

 

U semenkari pakao, džaba svo ladjenje kad ne pomaže i polako osećam da tonem i propadam.

 

U jbt, dal ću moći da vozim ovakav, polako me hvata panika al tesim sam sebe da ću moći.

 

Ajde traveliću nisi dete, mozes ti to.

 

Popijem prvo c vitam pa onda jos neki vitamin a na sve to dodam neku vitaminsku bombu namenjenu za ovakve situacije i u svom tom rvanju dodje i kraj radnog vremena.

 

Sedam u švabu a onda posle prvih par kilometara se osecam kao nov.

Sve muke nestale ko rukom odnete.

 

Sava centar i aerodrom su davno ostali iza mene, vozim na pravcu bez guzve al mi pogled stalno na skali temperature koja iz normale bezi ka  crvenom i kvari mi ugodjaj.

 

Aj na parking, tu vec neki sleper sa nagnutom kabinom i dva auta sa podignutom haubom.

Dizem i ja moju, gledam sve ok al sve i usijano ko da je tek iz vatre izvadjeno.

 

Kontam da je visoka spoljna temperatura uzrok slabijem hladjenju agregata pa nastavljam dalje laganim kasom bez teranja u visoke obrtaje.

 

IMG20240712160211.jpg

...

Tog trena mi je plan bila makarska i zato krenu na tu stranu, dolazim u loznicu a ono sigurno 30ak kola na granici ispred mene.

 

U jeeeeee, sta uradi petak popodne.

 

Gas ka zvorniku a ono tamo nigde nikog. U jeeeee ...

 

Presli za par minuta.

Odma skočilo raspolozenje a smanjila se temperatura agregata.

 

Sto ti je bosna, sve ladovina a onda u jednoj takvoj i napravi pauzu.

 

Merak.

IMG20240712190442.jpg

...

Prijatna atmosfera cini svoje

i vozim totalno opusten razmisljajuci o svemu a onda u jednom trenu samo rece samom sebi

 

A kojću ja moj u makarskoj kad sam bio tamo pre mesrc dana na kupanju.

 

I stvarno ... Odma tu u sekundi preracunam rutu a onda odlucim da odvozam sve ono sto je kolega sa foruma opisao u svom putopisu po boki kotorskoj.

 

Gasiram lagano i gde me mrak uhvatio nemam pojma. 

Krce creva a lanc paketa u gepeku nema, travelmanka mi nista nije spremila zbog vrucine vec samo rekla snadji se za klopu.

 

Da sam nesto posebno snalazljiv nisam al kad te muka natera nema puno dvojbe.

 

U sokolcu bese neki bircus pored puta i to je to.

 

IMG20240712213447.jpg

...

E tu su muke tek pocela, ne znas sta je gore. Dal kad si gladan il kad je tiba puna.

 

Vozim dalje al oće san na oči a kako i ne bi kad se jelo. Kolko je sati bilo kad sam povukao rucnu na nekoj pumpi ne znam  al znam da je bilo 3h ujutru kad sam se probudio zedan.

 

Upalio se onaj rostilj a voda se popila, nema je. Ajd trk na pumpu po tecnost, pride i 2 snikersa da se zasladim a onda nece san na oci.

 

E jbg.

 

Vrteo se koji minut a onda kresnuo Švabu i aj dalje. 

Nismo se dugo vozili, mozda pola sata a onda na prvoj pumpi opet migavac i ZZZZZZZZZZ ....

 

A onda me u 5.30 budi ćuna za posao. Kako se tako programirala da svako jutro u isto vreme drma kavez mi nikako nije jasno.

 

A onda bileća .... Kafa, dorucak, jutarnja higijena i ostalo.

 

IMG20240713080757.jpg

...

E rodjaci moji, vec to jutro se videlo da će dan biti pakao.

Spustam krov, navlačim rukavice a onda budjoni kapa na lobanju i gas ka trebinju.

 

Tog trena mi je u planu bio pravac ka boki i da odvozam sve ono sto je kolega @eol opisao u svom putopisu al kako se priblizavam trebinju tako se pundravac u dupetu vrpolji.

 

A sto u boku, pita on mene.

 

I stvarno sto. Tamo mozemo da idemo kad hocemo a sad cemo da odvozamo nesto mnogo izazovnije i to u samom piku sezone.

 

A onda se setim mog bata Žareta @gebee&co koji je obecao da će da vozi Jadramku u oktobru sa nama u ekipi pa tako resih da ovaj putopis posvetim njemu kako bih ga uverio u gostoljubivost domaćina.

 

Već odavno me nigde na putovanju  ne zanima gledanje i razgledanje okoline jer nema nista novo sto već nisam video tako da je ovo vozikanje prevashodno bilo druzenje sa rajom tokom puta a bogme i da vidim kakav utisak ostavlja Švabo sa novim setom felni.

 

E sad krece putopis ....

 

Kako iz trebinja uhvati pravac ka dubrovniku tako zacu neku grmljavinu a kad vide sta me preskocilo tako se razvuce kez oko glave.

 

Kad se on vozi ovuda znaci da smo na pravom putu.

 

IMG20240713090326.jpg

...

Taj pravac sam oduvek voleo jer ima predivne vidikovce sa kojih puca pogled ka horizontu.

 

IMG20240713092319.jpg

...

Na granici bese guzva al nista posebno, mic po mic i krecemo se lagano.

 

IMG20240713093754.jpg

...

Niti igde zurim niti imam neki plan i program pa mi ni prolazno vreme nije bitno.

 

Djovani italijano sa 3 kofera, prilazi i govori Golf UNO.

Nije mi bilo tesko da izadjem i proturim koju sa njim uprkos tome sto mi ovi iza sviraju.

 

I posle kazu nece da se javljaju na džadi a mene je cak upristojio pozdrava i razgovora.

 

IMG20240713093135.jpg

...

Žare, ovo je kolega sa peljesca, mozemo i kod njega na bevandu.

IMG20240713094650.jpg

...

A ovo je drugar iz trebinja koji radi u dubrovniku.

 

IMG20240713095349.jpg

...

Rec dve sa ovim i rec dve sa onim pa meni cekanje u koloni prodje neosetno.

Na HR granici bese neko mladjano devojce koje me nije ni pogledalo ni konstatovalo a ni pitalo gde idem vec samo pozelelo srecan put posla 2 minuta druzenja.

 

I tako eto mene u lepoj njihovoj i na Jadranci koja je zatrpana udvaracima.

 

IMG20240713100536.jpg

...

IMG20240713100837.jpg

...

Nije bilo vremena za dubrovacku rivu a to nam nije ni bilo u planu.

 

Plan je prva druga max treca sa nekih 50/60 kmh.

IMG20240713100906.jpg

...

Ono sto je mene vinulo na 7. nebo su cvrčci i miris borovine pomesan sa miridom mora.

Za mene kraj sveta.

IMG20240713101956.jpg

...

Fotkanje je u drugom planu i zato aparat fijuuuu na zadnje sediste.

 

Kez oko glave, disem punim plucima.

 

Gde sam se ja uputio nemam pojma, znam samo da sam vozio i disao punim plucima.

 

Kada sam video tablu za otok peljesac znao sam da je to moja krajnja destinacija pa tako i dodje do stona.

 

IMG20240713111002.jpg

...

IMG20240713111022.jpg

...

Guzva neopisiva, turisti, autobusi, kola ...

Bese tu neka suvenirnica i frizideri sa picem pa koristim priliku da se opskrbim za pauzu.

 

A pauza ovde, puca pogled na sve strane.

 

Mislim da je napoleonov  put. 

Ili sam nesto pobrkao od onog jakog sunca.

IMG20240713111632.jpg

...

IMG20240713112217.jpg

....

A cedevita cura fina bas me okrepila.

Jedna sa okusom oranzade a druga sa okusom limuna a ja sam.

 

Al zato kad izadjosmo na zvrsenu obilaznicu koju nismo odvozali kada je most bio pusten za saobracaj, pojurismo ko oba tri.

IMG20240713114617.jpg

...

Vrlo brzo se dokopasmo starog puta i table za ....

IMG20240713115558.jpg

...

IMG20240713120022.jpg

...

A onda krece morska TA i fotoaparat leti na zadnju klupu jer je doslo vreme da se posvetim samom sebi.

 

ŠVABO, razvaljuj.

IMG20240713123339.jpg

....

Eh, bila je to voznja iz snova al miris mora zaokupljuje misli i jedva cekam da se bućnem u njega.

 

Orebić mi je poznat i znam gde cu se parkirati u njemu, isto tamo gde je i Srbo bio parkiran.

 

Pitam momka na ulazu da li je slobodno a kad dobi potvrdan odgovor hvatam pravac ka hladovini na kraju dvorista.

 

Sve super al nikad nisam voleo to morsko parkiranje zbog smole koja kaplje sa drveca.

Vadim ciradu iz gepeka i prebacujem preko Švabe a onda zacu glas koji mi kroz smeh govori da nema potrebe da ga krijem jer ga niko nece dirati.

 

Tu poce i ja da se smejem, objasnim da ga ne krijem zbog BG tabli nego stitim od smole i prasine.

 

Proradila hemija u sekundi, dobijem tu zagrljaj od gazde uz komentar da sam njegov gost i da nista necu platiti a da Švabu parkiram na ulaz pa nek svi vide koga ima u gostima.

 

IMG20240713141351.jpg

...

Moj frend, big frend ...

IMG20240713125430.jpg

...

A onda je bilo ono gde si posao kakva tetka kakav lek.

 

Dolazi vamo za sto.

 

Drustvo malo ali odabrano.

 

Srbin, Hrvat, Hrvatica, Bosanac i Slovenka.

 

SFRJ u malom.

HVALA vam za sve i HVALA vam na svemu.

IMG20240713125527.jpg

...

A onda ....

 

A onda plaža ....

IMG20240713142459.jpg

....

 

Nastavak sutra ...

  • Sviđa mi se 15
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 12 minuta, travelman je napisao:

Ono sto je mene vinulo na 7. nebo su cvrčci i miris borovine pomesan sa miridom mora.

Za mene kraj sveta.

Da...kako to vraca u neko bolje vreme...

Tvrdim da taj miris mora,rastinja i borova,zvukovi cvrcaka i sl. nema nigde kao u CG i HR(mada nisam bio u HR ali sve je to Jadran)

Pisi dalje Travelicu trosi hartiju kao gume na golfu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1316 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 2 minuta, Eol je napisao:

Da...kako to vraca u neko bolje vreme...

Tvrdim da taj miris mora,rastinja i borova,zvukovi cvrcaka i sl. nema nigde kao u CG i HR

Sve si pogodio, mogao bih da napisem putopis samo o mirisu mora, rastinja, borova i cvrcaka.

 

Secam se kasnih 80ih kad nas roditelji vodili na more, odmah na samom izlasku iz kanjona morača se pravila pauza sa leve strane kod hotela Zlatica. Tu je jos tad bila temperatura 40 stepeni, gori Titograd od vreline sunca al zato cvrčci odkidaju kako pevaju dok borovina mirise.

Skidale se kamp stolice sa metalnog krovnog nosača i tu otac obavezno odmarao jer ga upravo ta atmosfera opustala. A onda je u nastavku sledila stara petrovačka cesta ....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 20 minuta, travelman je napisao:

Sve si pogodio, mogao bih da napisem putopis samo o mirisu mora, rastinja, borova i cvrcaka.

 

Secam se kasnih 80ih kad nas roditelji vodili na more, odmah na samom izlasku iz kanjona morača se pravila pauza sa leve strane kod hotela Zlatica. Tu je jos tad bila temperatura 40 stepeni, gori Titograd od vreline sunca al zato cvrčci odkidaju kako pevaju dok borovina mirise.

Skidale se kamp stolice sa metalnog krovnog nosača i tu otac obavezno odmarao jer ga upravo ta atmosfera opustala. A onda je u nastavku sledila stara petrovačka cesta ....

Starom petrovackom cestom ....joj a sa desne strane restran ,,Voda u krsu'' i dalje radi...mi smo tu pravili obavezno pauzu a selo odatle jos 5km ...

A tek vozom kada putujes i  izadjes iz tunela u Baru a miris mora i borova udari....

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1959 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

@travelman- hvala za posvetu,meni znači.Što se tiče cvrčaka,definitivno zvuk koji istinski opušta....bar mene.Traveliću......cepaaaajjjj.Umalo da zaboravim da pitam....onu snajku u plavom,poveze li ti.....ili je štosovala peške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja