Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa Puch pony express

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express

Nov sam na ovom forumu zato slobodno ispravite ako se negde lose izrazim.

 

Ja imam dedin stari puch pony express predpostavljam da je jedan od starijih modela i deda sam kaze da je tu negde 1950 godiste a mozda i novije nije siguran,

i sada zeleo sam da probam da ga popravim, problem sa kvacilom sam resio(kada su se vrtele pedale nije zeleo da vrti i klip tojest da krene da vergla) ostaje mi problem sa klipom

jer kada sam rasklopio motor i sad kada sam zeleo da ga vratim nazad  ne zeli da udje u cilindar ili ako nekako udje radilica pomera i klip i cilindar u kome je zaglavljen gore dole, pa sad predpostavljam da je problem do karika pa sam zeleo da pitam vas za vase misljenje. Ovako mislim da je sve drugo u redu i ako uspem ovo na namestim mislim da cu ga mozda i popraviti.

i jos jedno malo pitanje a to je koje bi karike pasovale, sada nemam sliku ali saljem sutra kad odem kod dede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 409 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Ako si rasturio sklop, moraš dobro očistiti da bi to moglo nazad sesti kako treba.

Karike moraš lepo skupiti prilikom ubacivanja klipa u cilindar.

Da li si skidao klip sa klipnjače? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
pre 33 minuta, maza1 je napisao:

Ako si rasturio sklop, moraš dobro očistiti da bi to moglo nazad sesti kako treba.

Karike moraš lepo skupiti prilikom ubacivanja klipa u cilindar.

Da li si skidao klip sa klipnjače? 

Klip nisam skidao sa klipnjace i da karike sam skupio sto sam vise mogao ali opet nekako nece i ako se desi da klip udje u cilindar zaglavljen

je i ako sam pre toga podmazao i klip i cilindar, primetio sam da prva karika lepo udje u cilindar ali mi je druga problem, barem mi se tako cini.

Promenio član VukasinM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 409 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Moraš očistiti kanal za karike koji je na klipu. Pretpostavljam da tu imaš nešto prljavo, pa nasedne i glavi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
Upravo sada, maza1 je napisao:

Moraš očistiti kanal za karike koji je na klipu. Pretpostavljam da tu imaš nešto prljavo, pa nasedne i glavi.

Probacu to sutra, ako ne ide postavljam ovde slike da utvrdimo sta je onda problem :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 409 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Možeš probati samo jednu po jednu kariku, barem da pojasniš koja glavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
Pre 13 sati, maza1 je napisao:

Možeš probati samo jednu po jednu kariku, barem da pojasniš koja glavi.

Moracu izgleda da uzmem novi klip i karike jer jedan klip sto imam bez karika na njemu jedva ulazi i sam se zaglavi tojest to je taj koj je i bio na radilici celo vreme, imam jedan drugi klip koj je duzi od ovog na radilici, namontiorao sam ga i kao sto sam mislio previse je dugacak kao sto se vidi sa slika, i kod startera ako se tako zove imam problem a to je da se jedan metalni deo istrosio koj bi trebao da klikce ono platinasto dugme. Zato sta da radim?

1720090357096985126498176191274.jpg

17200905946461711082514135193310.jpg

17200906494818136094314196539239.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4769 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Klip od Tomosa ne može. Kad staviš klip i cilindar sa dihtungom ispod, klip treba da ide do gore. Tomosov je kraći koliko se sećam 😆 !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
pre 29 minuta, srbac je napisao:

Klip od Tomosa ne može. Kad staviš klip i cilindar sa dihtungom ispod, klip treba da ide do gore. Tomosov je kraći koliko se sećam 😆 !

I sa dihtungom klip idalje prelazi cilindar i udara u onaj deo gde je svecica(ne udara u svecicu nego u taj deo), sad ne znam sta da radim, da li traziti nov klip ili nekako probati nesto sa ovim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
pre 2 minuta, srbac je napisao:

Jedino da se napravi deblji dihtung. 👍

Pa to ne bio uopste mali dihtung jer klip kao sto se vidi ne viri malo vec dosta, danas prolazim kroz knjazevac i kaze deda da tu ima neka radnja bas za puch-ove motore pa da svratim pa i kad bi svratio sta da uzmem? Duzi cilindar ili kraci klip? Ili dihtung?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 409 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Meni nije najjasnije. Ti si taj kratki klip izvadio iz mašine, i sad ne može da se vrati!? Daj to dobro pregledaj, neka je glupost. Mora da se vrati klip nazad, nije kifla pa da naraste. Jedino ako nisi zarotirao karike, pa napravio oštećenja u cilindru.

Ako skineš klip sa klipnjače i probaš sa druge strane da ubaciš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
pre 31 minuta, maza1 je napisao:

Meni nije najjasnije. Ti si taj kratki klip izvadio iz mašine, i sad ne može da se vrati!? Daj to dobro pregledaj, neka je glupost. Mora da se vrati klip nazad, nije kifla pa da naraste. Jedino ako nisi zarotirao karike, pa napravio oštećenja u cilindru.

Ako skineš klip sa klipnjače i probaš sa druge strane da ubaciš?

Taj motor je pre jedno 10-tak godina bio kod nekog majstora i on je odradio sta je odradio i evo sad kad sam otvorio motor klip je bio zaglavljen u cilindru, jedva sam odvojio klip od cilindra i jesam probao sam da sa druge strane ubacim i nece jednostavno klip bez karika ne ulazi glatko uopste, moze silom da se ugura unutra ali onda koja je poenta kad je zaglavljen dok duzi klip ulazi bez problema i izmerio sam  taj duzi klip je uzi od ovog manjeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
pre 8 minuta, VukasinM je napisao:

Taj motor je pre jedno 10-tak godina bio kod nekog majstora i on je odradio sta je odradio i evo sad kad sam otvorio motor klip je bio zaglavljen u cilindru, jedva sam odvojio klip od cilindra i jesam probao sam da sa druge strane ubacim i nece jednostavno klip bez karika ne ulazi glatko uopste, moze silom da se ugura unutra ali onda koja je poenta kad je zaglavljen dok duzi klip ulazi bez problema i izmerio sam  taj duzi klip je uzi od ovog manjeg

Da dodam taj majstor ga nije popravio nesto je samo radio oko njega i reko ne moze ovo da se popravi ali eto ja ocu da probam da ga ozivim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 409 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Ok, sad je jasnije. Ako je taj kratki klip upotrebljiv, možda bi mogao da honuješ cilindar na meru klipa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
Pre 17 sati, maza1 je napisao:

Ok, sad je jasnije. Ako je taj kratki klip upotrebljiv, možda bi mogao da honuješ cilindar na meru klipa?

Pa da mogao bi to ali ne znam dali imam to za honovanje a ne znam gde to moze da se kupi?

Ali mislim na ono sto se kaci na busilicu pa time da houjem. I da sta da radim sa onim sa trece slike koju sam poslao

jer mi se istrosio metal koj treba da podigne ono platinasto dugme pa sad ne znam da li da rastavim sve da uzmem to i da zavarim malo da

to sto je istroseno dobije na visini?

Promenio član VukasinM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 409 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Honovanje bi trebalo na mašini kod majstora.

Paljenje je nezgodno. Ne znaš koliko da dodaš materijala. Možda da probaš naći servisni manual, gde ćeš barem saznati koji zazor platina praviš. J nemam iskustva sa ovim mopedom, ali je dosta sličan Tomosu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
Pre sat vremena, maza1 je napisao:

Honovanje bi trebalo na mašini kod majstora.

Paljenje je nezgodno. Ne znaš koliko da dodaš materijala. Možda da probaš naći servisni manual, gde ćeš barem saznati koji zazor platina praviš. J nemam iskustva sa ovim mopedom, ali je dosta sličan Tomosu.

Nasao sam neku radnju koja prodaje delove za tomos pa sad da li bi ovo pasovalo sta mislis? problem je sto ne znam duzinu a to je problem samo da ne udara u glavu motora

slika tomos.PNG

Promenio član VukasinM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 409 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

To ti mora reći neko iskusniji...ako radiš sam, računaj na probe i greške, i neizvestan ishod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja