Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 600 F3 - pumpa goriva

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Zdravo drugari,

 

vlasnik sam Honde CBR 600 F3 1996 i poceli su da mi se javljaju neki problemi.

Pumpu goriva sam menjao prosle godine, stavio naravno Kinesku jer originalnu nisam nasao, uvek se cula kako radi, pucketa, ali u poslednjih par dana je ne cujem na leru i primecujem da je motor krenuo da me zeza. Tacnije, lepo drzi ler i lepo radi do nekih 4000 obrtaja ali ako krenem da ga vozim preko 7000 obrtaja vrlo brzo krene da zeza, nece da prima gas i imam osecaj kao da nema dovoljno goriva u loncicima. 

Hteo bih nju da ispitam posto mi je sumnjiva dosta, karburatore sam radio pocetkom sezone i presao 2000km nakon toga, sa njima je sve okej. 

Pogledao sam malo semu povezivanja, do releja mi dolaze 3 zice, od releja ka pumpi ide plavo/crna pod naponom i druga je masa. Premosticu bez releja tj kratkospojicu zicom kako bi do pumpe doslo 12v i videcu da li radi, s tim sto mi je nije potpuno jasno, sta tacno prekida struju kako pumpa ne bi radila non stop i prelila karbove? Sta je tacno to sto nju gasi i na kom principu radi? Ako nije do pumpe ili releja da znam sta sledece da gledam.

 

Cisto da napomenem, jedino sto sam u medjuvremenu cackao je instrument tabla jer mi nije radio cajger za obrtaje, gurao sam polako ruke onako na slepo da proverim dzekove. Primetio sam tu neke releje itd, ne znam da li nisam nesto zakacio sto je uslovno za pumpu ili relej pumpe, nesto sto zatvara kolo itd.

 

Hvala vam unapred. Hteo bih ovo sam da resim jer su svi majstori prezauzeti a ne bi trebalo da bude nesto pretesko za mene laika :D 

Promenio član hondacbrfan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja