Jump to content

Moto Zajednica

Ko bi od Novosadjana na rafting kad otopli

Recommended Posts

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Kao što naslov kaže proveravam dali postoji mogućnost da se organiyujemo ya neki rafting tamo negde u drugoj polovini maja meseca.

Ovaj termin nisam iymislio yato što meni odgovara nego zato što kažu da je tad reka Tara najlepša ya rafting.

Ajd sad da vidimo koliko bi nas se nakupilo.

Svi saveti onih koji su bili dobro došli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki Z1000

Ja bio sa drustvom prosle godine zadnji vikend u maju, spustali smo se u crnogorskom delu nekih 90 km u dva dana, spust se zavrsava na bosanskoj granici. Ako si spreman da se smrznes onda pali u maju, tada se jos topi sneg sa planina i visok je vodostaj, bukovi su takodje veliki i vrlo je bitno da se slusa skiper, kazem iz iskustva posto smo se skoro prevrnuli a stvari su bile sa nama u camcu (kljucevi od kola, mobilni, pare itd), ne smem ni da pomislim sta bi bilo da smo se prevrnuli tako da ti savetujem ako mozete organizovati da stvari ne idu sa vama nego da vam ih donesu na kraju spusta. Sto se tice vremena bilo je ovako kisa-sunce-kisa-sunce... taman se malo osusis pa pocne kisa, nimalo prijatno, imali smo na sebi neke kao nepromocive suskavce, veruj mi ne pomazu.  Ne preporucujem devojkama da idu pocetkom sezone, osim ako zele malo da se celice. Sve u svemu nezaboravno iskustvo, planiramo i ove godine da idemo u maju. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja svake godine idem na " Veseli spust " Ibrom, a ove godine je i on cini mi se 26 juna. Planiram da idem !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Daj malo opširnije ja sam zainteresovan.

Nema mnogo posirnije ja pitao jel ima zainteresovanih u februaru jos niko dosad nista.Danas me zvao zenin brat pita hocu sa njim i njegovim drustvom i ja reko hocu.ja sam 8 u grupi neznam nista oko organizacije treba da dam 110 eyra docice po mene odvestime gde treba i posle tri dana vratiti kuci.Kad se vratim bice slika kako je bilo za zainteresovane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Šteta. Žao mi je što sam bio lenj da otvorim temu na vreme, da mogu da se malo vratim u rikverc... Na Tari sam bio dva puta, prošle godine u septembru i ove, za prvi maj. Prvobitni plan je bio da idu tri motora, od kojih je jedan doživeo havariju, drugi novčanu havariju, i ostadosmo na putu Milica, ja i verni VeFeRko.

 

Koliko je mesta na ovom velikom svetu ostalo gde se priroda može zateći u koiko toliko izvornoj formi, bez upliva civilizacije u svojoj destruktivnoj formi? Svaka ozbiljna država takve retke lokacije proglasi nacionalnim parkom. Još ređa su mesta gde možeš da piješ vodu iz reke i ne dobiješ koleru. Na mene je ceo put delovao kao jedan veliki bensedin za naredni period sranja na poslu, haosa života u gradu, užasa primoranosti na bivstvovanje sa ljudima. Punjenje baterija. Inspiracija.

 

Tara je, po meni, idealna za spust u maju, kad je vodostaj pristojan (april je već jedna druga priča, vodostaj metar ipo viši, to je pravo čudovište), a reka je mutna i besna od snega koji se topi na Durmitoru. Hladnoća ne treba da vas plaši, to je poslednje šta možete osetiti- tu je oprema, grmljvina reke, voda koja se u slapovima sliva u reku sa okolnih litica... Ti prizori su ostali u sećanju, aparat ih nije zabeležio, nije bilo načina da ih zabeleži (bio bi mokar posle dva minuta, a onaj ko slika pod vodom). Postoji više kampova koji organizuju splavarenje, neki se spuštaju Tarom do Šćešan polja, tjs graničnog prelaza (ničija zemlja izmenžu R Srpske i C Gore), neki čak spuštaju i dalje u Drinu. Ekipa koju sam tamo zatekao je bila šarolika- sa svih strana jugo-teritorija, a sam kamp je veliki (80 ljudi full kapacitet, kad sam bio bilo je 30-ak).

 

Sam put je bio neisforsiran, što svakome toplo preporučujem- da odvoji bar 4 dana za ovu akciju, da se ne bi jurišalo do tamo i od tamo. Na taj način bi lišili sebe svega što usput može da se vidi i oseti, a stajaćete često, smejaćete se često, bićete pod ustiskom često.Taljigali smo se dva dana do dole- pošli smo rano posle podne, noćili usput (našli smeštaj na Zlatiboru za jedno veče, da je bilo šatora kampovali bi), i sutradan preko Šargana za Bosnu- na Višegrad, Goražde, Foču. Kad se dođe do planine Tare, ceo nastavak puta je čista ekstaza, čulno neuralni overload prirodom, krajolikom, veselim i tužnim asocijacijama, i najvažnije- krivinama. Asfalt je odličan, osim užasa od puta koji vas čeka od Foče do Šćepan Polja (20-30km očajne nepregledne džade). U Foči i Višegradu prolazi sa dinarima, inače ponesite jevriće, to prolazi.

 

Imam par sličica, daleko od toga da može da se složi putopis, ali može biti ilustracija momenata ovog kratkog izleta- upravo postavljam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

71Dps_picture0175747081.jpg

 

fXjMx_picture0206063497.jpg

 

Šarganska osmica, Mokra Gora

 

WWWxj_picture0276540473.jpg

 

pnNs3_picture0246610623.jpg

 

Spomenik srpskim borcima, poginulim u ratovima od balkanskog do kraja drugog.

 

gFkkk_picture0356880058.jpg

 

Ovo je Višegrad. Kad stojiš na istom ovom mestu, a okreneš se malo na drugu stranu, videćeš...

 

Ewvup_picture0287130553.jpg

ZWc7Y_picture0417367291.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

U momentu kad smo stigli do same Tare, desila se sledeća situacija:

 

sNS2Z_picture0457450679.jpg

 

A inače je ovako:

 

V5hoS_picture0467543530.jpg

 

Tog dana je odlazila ekipa Francuza i Portugalaca, koji su bili mortus pijani. Čovek nije mogao da se presvuče kad je izašao, prevrtao se. Kažu da je stukao 10 dunja u roku od 20 minuta pre polaska i ko zna šta još, usput je iskakao... ma piš totalni, kad smo se ukrcali u kombi do kampa, vraćamo se sa ekipom sarajlija koji su se upravo spustili, oni pijani, skiper (inače genijalan dasa, Saša, najbolji skiper tog kampa u celoj paleti skipera) pijan, nisam verovao koja je to luda ekipa. Uklopili smo se ko puzle. Urlaju, pevaju, ludilo opšte. Ima ljudi koji su došli na dva dana u kamp, ostali 20 dana...

 

PIQa6_picture0487749076.jpg

 

Dan pre našeg prispeća, u kampu se pojavljuje grupa sedih dugokosih ljudi u moto opremi. Došli su iz šume po najgrđem pljusku, stali za šank i krenuli da forsiraju domaću. Prošlo je malo vremena dok neko priseban  nije ukapirao da nisu iz kampa. Ljudi su došli endurima kroz džunglu, videli kamp i došli. Česi (ili mađari, niko nije siguran). Jednom od njih se zamalo zapalila kosa dok se klatio iznad logorske vatre, koja inače sve vreme gori.

 

dbf6f_picture0558122000.jpg

 

zKG52_picture0638425505.jpg

 

Hihihihi...

 

6ubke_picture0708552375.jpg

 

SSI4q_picture0658619115.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Momenti koji nekad budu uhvaćeni aparatom su neprocenjivi... "svaki betmenov drug je i moj drug"

 

D4fWg_picture0628736360.jpg

 

U povratku je vreme bilo u najmanju ruku odvratno. Jedan od retkih sunčanih momenata, i prizor u kom ćete uživati negde na putu izmežu Goražda i Foče (nekoliko kilometara nakon što prođete brdo na kome je šarenim cvećem ispisano "TITO"). Ispod- spomenik radnicima Kolubare na istom putu, koji su nastradali tokom izgradnje jednog od mostova.

 

447lL_picture0768812711.jpg

 

Y065k_picture0748869653.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

 

Ete, lepi moji i lepe moje, neke od (pristojnih) slikica Tare i puta do Tare, neki od utisaka, ako nekog zanima nešto detaljnije neka viče. Kao rezime, moglo bi se reći da nema razloga da se ne oseti čar prirode i splavarenja. Slike bukova i čamaca u njima ću skenirati, nemam u elektronskom obliku, i naknadno postaviti. Mislim da svako može sebi da pronađe motiv za ovu akciju- bila to ljubav ka čistoj prirodi, čist avanturizam, lov na adrenalin, alkoholizam... Šta god da je motiv, bićete hepi i zadovoljni.

 

Planiram repete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

ja sam za repete,inace bio pre dve godine kod Vese u kampu.bukovi su najaci kad se sneg topi ali kad je dobro drustvo sve je super(i dosta alkohola)

post-6264-12879036039563_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja