Jump to content

Moto Zajednica

Koja mesta da posetimo u Srbiji ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Kumanovo-Makedonija

Ja i moj drug,Joca ovu godinu smo resili da provedemo na bajku,putujuci!Ove godine smo zacrtali Srbiju i moto skup u Umagu,zato bi hteo da cujem vase predloge,koja mesta bi trebali da obigjemo u Srbiji,gde ima prenocista,gde je dobra klopa,gde su bajkerski pabovi i td...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: ČaČaK
  • Motocikl: zgodni BMW K100

Ovčar banja kod Čačka - odlčan kamp- bazen, Morava, jezero kupališta, splavarenje, hotel-

  Jeftino a sve na jednom mestu inače nacionalni park. Mančula udruženje u samom gradu

  pored brane! Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja i moj drug,Joca ovu godinu smo resili da provedemo na bajku,putujuci!Ove godine smo zacrtali Srbiju i moto skup u Umagu,zato bi hteo da cujem vase predloge,koja mesta bi trebali da obigjemo u Srbiji,gde ima prenocista,gde je dobra klopa,gde su bajkerski pabovi i td...

 

Sve zavisi od toga koliko dana zelis da odvojis na Srbiju. Najkraca varijanta za tebe je da ides na gore preko Vladicinog hana pa od Leskovca levo. Obidjes Djavolju varos, pa se prebacis na Kopaonik. Zatim dalje na zapad ka Umagu, preko Bosne.

 

Ako zelis malo vise da vidis, od Vladicinog hana skreci desno, pa preko Surdulice na Vlasinsko jezero. Zatim na gore preko Crne trave i na Babusnicu, pa na Pirot, Knjazevac i Zajecar, eventualno Bor. U okolini Bora imas cuveno Borsko jezero, Zlotske pecine, Lazarev kanjon. Odatle bih ja isao na Negotin (Rajacke pimnice) pa na Brzu Palanku do Kladova. Put nastavljas mozda najlepsim putem u Srbiji od Kladova preko Donjeg milanovca do Golupca, a odavde ka Beogradu pa na daje biraj.

 

To bi bile dve varijante, dva kraka, duzi i kraci, pa u zavisnosti od raspolozivog vremena i novca biraj.

 

Imas i ovu temu: http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=23275.0 za konsultacije o pojedinim delovima.

 

Srecan put! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Kumanovo-Makedonija

Sa ogledom na to da smo zaposleni oboje,i da smo na samoj granici sa Srbijom,racunamo da Srbiju posetimo u 4-5 puta preko vikenda kad ne radimo.I vozimo samo kroz Srbiju,Umag je druga prica koja je vec zacrtana,tamo idemo preko Albanije pa jadranska magistrala do Umag.Nego vratimo se Srbiji,meni se dosta interesantan za voznju gleda ovaj kraj prema Raski,Jagodina,sta se ima tamo posetiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Podsetilo me pitanje na onaj vic o Muji i kompjuteru, kad je pitao "Djes ba, sta ima?" Hocu da kazem, Srbija ima puno toga da se vidi, cak i to vreme koje pominjes je malo, ali se od necega mora poceti.

 

Konkretno kad si pomenuo Rasku, u blizini ima mnogo da se vidi jer su tu Josanicka banja, Kopaonik pa i Golija. Malo dalje ti je Novi pazar sa Petrovom crkvom, Crnom rekom, Djurdjevim stupovima, cuvenim Jonuzovim cevapima...

 

Sto se Jagodine tice, u okruzenju imas puno toga da vidis. Tu si recimo na ulasku u Kucajske planine. Tu dolazi u obzir poseta Velikom buku, najvecem vodopadu Srbije, zatim vodopadu Prskalo, pa Kanjonu Klocanice i Resave. Od manastira su tu Manasija, Ravanica (mosti kneza Lazara nedeljom), Sisevac. Treba videti i izletiste Grza. Kraj obilije prirodnim lepotama i u zavisnosti od vremena rado bih dosao da te provedem kroz sve sto vredi videti u tom kraju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Ma oko Raske ima svasta. Trebalo bi mi da pisem pola sata i opet bi nesto zaboravio. ;)

Poseti neki sajt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5501 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako si odlucio da pravis vikend voznje po Srbiji, mozda je najbolja ideja da svaki vikend posvetis jednom kraju Srbije.

Jedan vikend obidjes Taru, Zlatibor i okolinu. Drugi vikend obidjes istocnu Srbiju, treci vikend Ibarsku klisuru (sigurno jedan od najlepsih deonica za voznju bikea u Srbiji,dolaze ljudi sa svih strana) sa mnostvom manastira (Zica, Studenica, Gradac...) i Kopaonik...I tako redom.

Malo procesljas onu temu sto ti je Lalajko preporucio i polako planiras.

Ako dolazis u okolinu Kraljeva javi se. 063466403

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Kumanovo-Makedonija

Ako si odlucio da pravis vikend voznje po Srbiji, mozda je najbolja ideja da svaki vikend posvetis jednom kraju Srbije.

Jedan vikend obidjes Taru, Zlatibor i okolinu. Drugi vikend obidjes istocnu Srbiju, treci vikend Ibarsku klisuru (sigurno jedan od najlepsih deonica za voznju bikea u Srbiji,dolaze ljudi sa svih strana) sa mnostvom manastira (Zica, Studenica, Gradac...) i Kopaonik...I tako redom.

Malo procesljas onu temu sto ti je Lalajko preporucio i polako planiras.

Ako dolazis u okolinu Kraljeva javi se. 063466403

Da,da upravo i to smo mislili,na vikend voznje po raznolikim krajevima.A u Kraljevo dolazimo obavezno.poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja