Jump to content

Moto Zajednica

Cross motor za svaki dan

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki RMZ 250

Pozdrav svima sa foruma,  ne znam da li je bila neka slicna tema ovoj izvinjavam se ako jeste .

Naime od uvek se hteo da imam cross motor , skoro sam ostvario decacki san .

e sad meni motor sluzi da odem do prijatelja,prodavnice ili neka solo voznja po planini gde uopste nije zahtevan teren , bilo koji 125 4t moze da prodje tu u prvoj brzini recimo .

U sustini motor mi suzli za odavde donde , pa je mene interesovalo ako ima neko iskusan ko vec dugo ima cros motor da mi kaze da li i koliko takve voznje stete tom motoru .

Naravno svaki servis na 10 sati motor zagrevam pre svake voznjice tako da racunam da tu ne bi trebalo da bude problema ali me ipak interesuje misljenje nekog iskusnijeg .

Otprilike da napravim nekih 20 sati mesecno .

Inace u pitanju je motor Suzuki RMZ 250 2015 .

Bio bih zahvalan na svakom savetu u vezi ovakvih trkackih motora . 

Promenio član honda nx 125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1864 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 | Freeride 250R | Burgman 650
15 hours ago, honda nx 125 said:

U sustini motor mi suzli za odavde donde , pa je mene interesovalo ako ima neko iskusan ko vec dugo ima cros motor da mi kaze da li i koliko takve voznje stete tom motoru .

Taj motor nije za put. Prvo ne može da se registruje i drugo vožnja po asfaltu nije baš prijatna. E sad ako tebi to ne smeta, motoru neće da šteti, osim što će gume brže da jede na asfaltu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki RMZ 250
On 5/21/2024 at 7:24 AM, mradomir said:

Taj motor nije za put. Prvo ne može da se registruje i drugo vožnja po asfaltu nije baš prijatna. E sad ako tebi to ne smeta, motoru neće da šteti, osim što će gume brže da jede na asfaltu.

Zivim u malom selu gde nikad nema policije , tako da mi papiri i registracija nisu bitni , samo me je zanimalo da li ce stetiti motoru . 

sto se tice voznje po asfaltu za divno cudo ovaj Rmz je izuzetno udoban u odnosu na druge cros motore koje sam probao. 

Promenio član honda nx 125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Malo selo bez policije, ne trebaju papiri... ovo je vec diskutabilno. Ne daj boze da imas neko cukanje, izleletanje (nisam te video), pad na asfaltu, sudar sa pijanim komsijim ispred prodavnice; i odmah si ti kriv. Ti najbolje poznajes svoje selo i zelju koliko ce biti asfalta za voznju ali nije usteda da nemas papire.

Sto se tice stete na motoru  u voznji na asfaltu- nikakva, ionako kad se vozi off se na putu mogu naci deonice sa losim asfaltom, makadam... ako je ideja da vozis seoske puteve, a ne off - onda to nije prava masina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja