Jump to content

Moto Zajednica

Ex-Yu tura sa 125cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Mostar

Pozdrav svima.


Prošle godine sam odlučio da napravim "ex-yu" turu s motorom od 125cc, gdje je bio plan proći kroz naše države od sjevera do juga.

Prvi cilj je bio napraviti turu oko BiH u kojoj bi stekao malo iskustva za tu drugu veću turu koja je uslijedila poslije toga a to je proći kroz čitavu HR, SRB i CG. Nakon što sam napravio turu po BiH i par meni najbližih hrvatskih otoka, za koju mi je trebalo 10-ak dana, i stekao dovoljno iskustva, na red je došla i ta "glavna" tura. Tu sam proveo nekih 20-ak dana lutajući po HR, SRB, CG i malom dijelu Bugarske(pošto su mi domaćini kad sam bio u Negotinu, predložili par mjesta koja su me se dojmila, pa sam malo otišao i tamo). 
Za obići ove naše države kako sam zamislio, na kraju mi je trebalo nekih 30 dana i napravio sam oko 6500 km, na motoru Yamaha YS125cc.
Sebi sam za uspomenu napravio video pa bih ga i htio podijeliti s vama, posto odavno čitam ovaj forum pa da malo i pridonesem, a i isto možda da pokažem neku alternativu ljudima koji bi voljeli bolje upoznati ove naše krajeve a nemaju neke "skupe" motore i velike budžete, da se ne ograničavaju s tim stvarima u životu, jer sve može biti puno jednostavnije😉

 

Ako nekoga zanima da pogleda, evo videa u kojemu je kompilacija većine mjesta koje sam obišao u obje ture🙃

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 45
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Auuuu momčino svaka čast, od Istre preko Vukovara i Subotice do Đerdapa, Niša, Uvca ... Film da napraviš a ne ovaj s' brda dola video... Kapa dole za poduhvat, Yamaha i na putu i van puta izdržala sve. :yamaha:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Mostar
On 4/29/2024 at 1:45 PM, Papisha said:

Auuuu momčino svaka čast, od Istre preko Vukovara i Subotice do Đerdapa, Niša, Uvca ... Film da napraviš a ne ovaj s' brda dola video... Kapa dole za poduhvat, Yamaha i na putu i van puta izdržala sve. :yamaha:

Hvala brt. Naravno da je izdrzala sve, ovi manji motori su dzaba podcijenjeni. Ima materijala i za vise, samo nisam imao vremena za sve. Stavio sam sve u jedan, zato sto je kontam lakse pogledat sve u jednom.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1581 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Odličan video, svaka ti čast! :takoje:Mnoga mesta sam obišao, bogami neka i nisam, ali ne znam gde se nalaze. Predlažem da edituješ video i ubaciš nazive mesta, dok se smenjuju kroz video. Mislim da bi to bilo veoma korisno jer bi mnogima pomoglo u kreiranju i osmišljavanju budućih ruta po ovom našem, prelepom, ex YU prostoru. Barem ja sam, često, inspiraciju za putovanja tražio (i nalazio) na ovom forumu. :BJB-love2:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kapa dole za šofera i Yamahicu :takoje:

Gledanje ovakvih klipova me spusti na zemlju, pošto često pizdim za mašinom od 1200cc pa ubrzo shvatim da je 650cc i više nego dovoljno za putovanje/avanturu, s obzirom da sve to komotno može da se uradi i sa 125cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Motocikl: Dl 650/22

Bravo, prelepo.

I ja sam mišljenja “Predlažem da edituješ video i ubaciš nazive mesta, dok se smenjuju kroz video. ” makar bi meni značilo.

jos jednom, svaka cast.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Mostar
9 hours ago, DraganNS said:

Odličan video, svaka ti čast! :takoje:Mnoga mesta sam obišao, bogami neka i nisam, ali ne znam gde se nalaze. Predlažem da edituješ video i ubaciš nazive mesta, dok se smenjuju kroz video. Mislim da bi to bilo veoma korisno jer bi mnogima pomoglo u kreiranju i osmišljavanju budućih ruta po ovom našem, prelepom, ex YU prostoru. Barem ja sam, često, inspiraciju za putovanja tražio (i nalazio) na ovom forumu. :BJB-love2:

 

3 hours ago, DuleTs said:

Bravo, prelepo.

I ja sam mišljenja “Predlažem da edituješ video i ubaciš nazive mesta, dok se smenjuju kroz video. ” makar bi meni značilo.

jos jednom, svaka cast.

Pozdrav za obojicu. Upravu ste, trebao sam staviti i imena mjesta, ali eto tada nisam o tome razmišljao. Ali u svakom slučaju, ako vas što zanima ili gdje se što nalazi, rado ću vam odgovoriti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Mostar
8 hours ago, Disko Nindža said:

Kapa dole za šofera i Yamahicu :takoje:

Gledanje ovakvih klipova me spusti na zemlju, pošto često pizdim za mašinom od 1200cc pa ubrzo shvatim da je 650cc i više nego dovoljno za putovanje/avanturu, s obzirom da sve to komotno može da se uradi i sa 125cc.

Zdravo Nindža😀Hvala na komentaru. 650cc je baš kao što kažes i više nego dovoljno za sve. 

Promenio član ys125ADV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

super video.ne moras se muciti da editujes video,samo u opisu klipa napisi tajminge za bitne stvari, tipa 03:50 uvac, 15:46 djerdapska itd.....

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2531 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
21 hours ago, ys125ADV said:

Zdravo Nindža😀Hvala na komentaru. 650cc je baš kao što kažes i više nego dovoljno za sve. 

Shvati da ovaj tvoj video neće gledati samo neko iz našeg govornog područja, već i mnogi drugi, kad staviš naziv na video on to može da googla i kaže "vau idem"... 

Barem sam ja na mnoga mesta tako nabasao

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Sve super al stvarno fali da pise koja su mesta, bukvalno sam odgledao i u fazonu svaka mu čast gde je sve bio al nemam pojma gde je i sta je. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Mostar
5 hours ago, brankoXM said:

super video.ne moras se muciti da editujes video,samo u opisu klipa napisi tajminge za bitne stvari, tipa 03:50 uvac, 15:46 djerdapska itd.....

Zdravo Branko.Hvala za prijedlog. Sad sam to i uradio.

4 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Shvati da ovaj tvoj video neće gledati samo neko iz našeg govornog područja, već i mnogi drugi, kad staviš naziv na video on to može da googla i kaže "vau idem"... 

Barem sam ja na mnoga mesta tako nabasao

Cao Andrej. Jasno. Stavio sam sad i mjesta.

1 hour ago, RankoBg87 said:

Sve super al stvarno fali da pise koja su mesta, bukvalno sam odgledao i u fazonu svaka mu čast gde je sve bio al nemam pojma gde je i sta je. 

Zdravo Ranko. Hvala, sad sam postavio i lokacije.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Mostar

😁Uzivaj.

Također ako nekoga zanimaju troskovi puta. Citav put oko HR( necu ubrajat otoke), Srb i Cg me izasao 450eura. BiH nisam pratio, ali cijenim oko 140eura. Tako da eto ako koga zanima. Uglavnom, racunao sam da sam stalno na motoru manje bi potrosio mjesecno nego kad sam kuci.😅

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja