Jump to content

Moto Zajednica

Beverly 125 2005 problem sa paljenjem

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav svim clanovima. Da li mi neko moze dati ideju ili pomoci oko rjesavanju problema na mom skuteru?

Posjedujem Beverly 125, 2005 godiste.

Skuter ima problem sa prvim paljenjem(skuter je garaziran, ne stoji napolju). Jako dugo vergla i nikako nece da kresne da upali. Cim posudim struju, odnoso cim ga preklemam on upali odma kao nov. Uspijevao je paliti i sa dodavanjem gasa iako to traje nekih 5 minuta, medjutim sada vise ni tako nece. Promjenio sam slijedece dijelove na njemu : akumulator, svijecicu, karburator(vise puta stelovan i ciscen jer se najvise fokusa stavilo na to da je on problem), pumpu goriva, filter zraka, filter goriva, bendeks, anlaser, remenica, kompletan prenos u deklu, crijevo goriva i zraka, namotaje, dihtung cilindra... Masina dobra, netaknuta bez greske, zazor ventila je podesen kako treba. Kod kljuca dobar ucitava ga odma. Kilometar sam, brzinomjer i signalizacija ispravno sve. Dijelove sam kupovao nove u Piaggiu, fabricke onako kako pise u katalogu. Nakon sto upalim skuter, kasnije u toku dana nemam problem sa njim, pali normalno na prvi zub bez ikakvog cekanja, cim se ohladi ili prenoci  bude isti problem. 

Ima li iko ideju kako da rjesim ovu agoniju koja me muci mjesecima?

Promenio član alek1997

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Ako pali kasnije bez problema, ja tipujem na to da ti negde curi struja. Neki potrošač ti isprazni akumulator dok stoji. Kasnije, kad upališ, on se dopuni i pali, ali prvo paljenje ne ide. Pogotovo što sastavi odmah ako pališ na kleme sa drugog akumulatora. Da je kompresija, ne bi ni tada upalio.

Idi kod nekog dobrog električara, neka ustanovi šta ti vuče struju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
On 14. 3. 2024. at 8:27, Krokodilo je napisao:

Колко је компресија друже?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

11 kompresija

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
On 16. 3. 2024. at 16:12, alek1997 je napisao:

11 kompresija

I šta mu bi na kraju, jesi li ustanovio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Провери без свечице дали док вергла баца струју на кабел. Ако не, види дали че да баца кад скинеш прст са дугмета за верглање оних последњих два круга јер је без свечице. Ако је тако имаш велики пад напона док верглаш, а то може да прузрукује само алансер, отвори, очисти, подмажи, нове четкице ако треба и требало би да је ок.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk







  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja