Jump to content

Moto Zajednica

Garmin Xt vs Tomtom 550 vs Wayteq

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Pre neki dan sam kupio polovan Tomtom Rider 420 (u odličnom stanju, bez tragova korišćenja, a po log fajlu izgleda da je upotrebljen samo 6 puta u Švajcarskoj... i da nakon toga nije korišćen).

 

Nažalost, nisam stigao da ga zaista montiram i testiram, već samo ga samo isprobao u autu. 

Na prvi pogled: dobar moto nosač/doking preko koga se puni, brz i intuitivan softver, doživotno besplatno ažuriranje mapa Evrope (u takvom paketu je kupljen), dobra preglednost, laka integracija sa mobilnim (i ažuriranje stanja saobraćaja svaka 2 minuta, ako je povezan na internet). 

 

Nisam mnogo pomogao... ali možda ti ovo iskustvo nešto znači prilikom analize Tomtom 550, koji mu je naslednik. Dakle, prvi utisci su odlični, ali je potrebno mnogo više vremena da bih dao pravu ocenu. 

Promenio član MrD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1951 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
On 12. 4. 2023. at 15:42, doctore je napisao:

Jurim neku navigaciju pa sam gledao i citao svasta a interesuju me licna iskustva nekog ko ima

Ja imam Waytec sa android platformom. Za osnovu je ok, ne može se porediti sa ostala dva nikako ali ako bude DMD2 fino funkcionisalo na njemu vredeće uloženog novca. Ok je pakovanje, držač je dobar kao i napojni kablovi...ekran je lošiji do duše lepo se vidi na suncu ali mi je rezolucija niska mada tokom vožnje se ne primećuje nešto preterano.

 

Sve u svemu ok zamena za mobilni telefon...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Moj se pokvarioo pri pokušaju update-a, dao sam ga na reklamaciju, kada ga poprave možeš da ga probaš.
Jedino je zeznuto to što ne znam na šta bi ga montirao jer mi je nosač sa kablom zakačen za motor, ne znam da li se to lako odvaja (kabal od nosača) pa da ti dam samo nosač bez instalacije da probaš na motoru, jer je instalaciju komplikovano skinuti provučena ispod plastika i rezervoara i ko zna gde već.
Inače vidim da koristiš Garmin, ja isto već godinama samo Garmin i baš mi je komplikovano da se prešaltam na TomTom, nešto tipa kao Iphone i Android, nema puno veze i nema analogije, sve mi je novo i teško za navikavanje.
Kvalitet izrade, masivnost i čvrstina su možda i bolji od Garmina, ali eto desio mi se peh sa se nov uređaj pokvari posle par sati korišćenja.
Ne znam, sad da mogu da vratim vreme Garmin bi bio prvi izbor iako je skuplji dosta, samo iz razloga što sam navikao na Garminov interfejs i zato što mi se TomTom pokvario bez razloga.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja