Jump to content

Moto Zajednica

SPORTSKA fotografija

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Odmah prvi savet - prvo pivo:

 

Slike na kojima se ne vide lica sportista i izraz na njimu nisu slike, pogotovo ako su pri tom i statichne. Naravno, osim ako se fotografije koriste za analizu nekakvih pokreta i trikova u pojedinim sportovima, ali za to se uglavnom koristi video gde se tacno frame-by-frame analiziraju pokreti i radnje.

 

;)

 

Primljeno k' znanju ;)  Pretpostavljam da to ne vazi za auto/moto sport ;D

 

Svidja mi se kako ovo funkcionise, prvo pivo se itekako isplatilo ;D

 

Ozbiljno, ovo ce mi puno olaksati selekciju (sto mi je uvijek najveca muka jer kada se slika sa 6fps bude tona slika...) jer sam ja do sada birao najbolje radove po sceni akrobacije koja je najbolje uhvacena, a ne po emociji kako sam upravo shvatio da bi trebalo... (rekoh ja da nemam dusu ;D)

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

ja imam samo jednu, koja bi mogla ovde da se svrsta, i jbg, jeste panning, i to motora ...

 

... kad opet pročitam šta zbori gremlin, ipak joj nije mesto ovde ...  :-\

Temu za panning imamo ;)  Mada ovo na tvojoj slici je ipak sport tako da nisi promasio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

ja imam samo jednu, koja bi mogla ovde da se svrsta, i jbg, jeste panning, i to motora ...

 

0000090502_m_0_Bvf600.jpg

 

... kad opet pročitam šta zbori gremlin, ipak joj nije mesto ovde ...  :-\

 

>:( >:(>:( "Odsekao" si i motor i noge vozacha....to sam zaboravio da napishem, sa cropovanjem treba biti jako pazljiv, ako nisi siguran bolje ostavi full frame, nego da ovako osakatish sliku.

 

Evo i nekoliko slika:

 

 

 

post-621-12879016110842_thumb.jpg

post-621-12879016111348_thumb.jpg

post-621-12879016112027_thumb.jpg

post-621-12879016112444_thumb.jpg

post-621-12879016113077_thumb.jpg

post-621-12879016113708_thumb.jpg

post-621-12879016114167_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

>:( >:(>:( "Odsekao" si i motor i noge vozacha....to sam zaboravio da napishem, sa cropovanjem treba biti jako pazljiv, ako nisi siguran bolje ostavi full frame, nego da ovako osakatish sliku.

 

da, mrzim kada to neko (ja) uradim, ali ja nemam FF (senzor :D), nije krop, jednostavno je ovoliko stalo u kadar sa tim staklom u tom trenutku ...

 

  >:(

 

nego blagi offtopic, šta da raidimo kada dodjemo na neki dogadjaj a ne puste nas sa artiljerijom u klupe? meni se par puta dogodilo, i obično sam se vraćao do auta ... ovo je npr bio slučaj baš sa night of the jumps

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Jao Lazo, kakav ti je ono sport ljubavni, na svakoj slici se cike grle i skidaju... Kuku... :)

 

Da ne kazete da offujem, evo nekih slika naseg doktora opste prakse... Daleko od toga da tvrdim da su sportske, al od koga su - odlicne su.  ;D

 

DSC_0754.JPG

 

DSC_0692.JPG

 

DSC_0532.JPG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Jao Lazo, kakav ti je ono sport ljubavni, na svakoj slici se cike grle i skidaju... Kuku... :)

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Zaboravih da pohvalim naseg Grecu za fotke sportista sa ometenoscu.   :)

 

Pre neki dan sam bas htela da "nacionalni javni servis" (koji placam) isprozivam za diskriminaciju i govor mrznje, s obzirom da su u emisiji koja nije isla uzivo pustili govor zene trenera koja je izjavila da se sportom mogu baviti samo intiligentini, tj. deca koja nisu glupa :o (bas tim recima!)! Dakle, nasi klinci iz Sremcice ne trebaju da se bave sportom >:( Uzgred nasi paraolimpijci su doneli brojne medalje i prosli jako nezapazeno :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

Zaboravih da pohvalim naseg Grecu za fotke sportista sa ometenoscu.   :)

 

Pre neki dan sam bas htela da "nacionalni javni servis" (koji placam) isprozivam za diskriminaciju i govor mrznje, s obzirom da su u emisiji koja nije isla uzivo pustili govor zene trenera koja je izjavila da se sportom mogu baviti samo intiligentini, tj. deca koja nisu glupa :o (bas tim recima!)! Dakle, nasi klinci iz Sremcice ne trebaju da se bave sportom >:( Uzgred nasi paraolimpijci su doneli brojne medalje i prosli jako nezapazeno :(

 

  ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Zaboravih da pohvalim naseg Grecu za fotke sportista sa ometenoscu.   :)

 

Pre neki dan sam bas htela da "nacionalni javni servis" (koji placam) isprozivam za diskriminaciju i govor mrznje, s obzirom da su u emisiji koja nije isla uzivo pustili govor zene trenera koja je izjavila da se sportom mogu baviti samo intiligentini, tj. deca koja nisu glupa :o (bas tim recima!)! Dakle, nasi klinci iz Sremcice ne trebaju da se bave sportom >:( Uzgred nasi paraolimpijci su doneli brojne medalje i prosli jako nezapazeno :(

 

Hvala, hvala...

 

Sve se slazem oko omalovazavanja dece sa posebnim potrebama, nisam gledao prilog ali i ti treneri misle da su prepametni pa onda izlupetaju svasta da to Bog otac ne moze da izmontira u prilog od 3 minuta. Svakako, radi se i o urednickom propustu.

 

A shto se tiche paraolimpijaca, pa ovi nashi ne zarezuju ni Milorada Cavica, vrhunskog plivaca i osvajacha vishe medalja - covek nema gde da stanuje ni da tretira, a kamoli da se sete paraolimpijaca...

 

Tuzno ali istinito,

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Zaboravih da pohvalim naseg Grecu za fotke sportista sa ometenoscu.   :)

 

Pre neki dan sam bas htela da "nacionalni javni servis" (koji placam) isprozivam za diskriminaciju i govor mrznje, s obzirom da su u emisiji koja nije isla uzivo pustili govor zene trenera koja je izjavila da se sportom mogu baviti samo intiligentini, tj. deca koja nisu glupa :o (bas tim recima!)! Dakle, nasi klinci iz Sremcice ne trebaju da se bave sportom >:( Uzgred nasi paraolimpijci su doneli brojne medalje i prosli jako nezapazeno :(

 

  ?

 

pitaj, pa cu objasniti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Meni je vishe turisticka atmosfera...ali mozda sam ja profesionalno deformisan  :-X

 

;D ;D ;D

 

 

 

Poštovanje! Moj hard se tek formira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nemam bas sad nista pri ruci, ali idem u petak u Hrvatsku na svetsko prvenstvo u rukometu, kad se vratim bice gomila slika.

 

I poneka knjiga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Nemam bas sad nista pri ruci, ali idem u petak u Hrvatsku na svetsko prvenstvo u rukometu, kad se vratim bice gomila slika.

 

I poneka knjiga :)

 

Knjige samo za dobre djake  ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Podgorica-Ivanjica

Ako te ko bude diro tamo ili ti upadao u kadar samo zovi.Ti znas da cu to brzo da zavrsim ima da slikas ko da si sam na svetskom prvenstvu. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Podgorica-Ivanjica

I ovo zadnje je sport samo sam bio toliko zaokupljen da ne znam ni o cemu se radi. U stvari jedna od ovih guza je guza aktuelne misice al sam facu zaboravio da snimim. :-[ ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja