Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

@ karbovi

stara fora, pusti motor da radi, odvrni one šrafčiće na lončićima, i lupkaj po karbovima dok ne izađe prljavština i poteče čist benzin.

 

 

@novajlija

 

nek je sa srećom nova makina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7150 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Opravdam samo ako stane na putu pa nesto moras da uradis.

 

Inace, skidas karburatore, gledas opruge, proveravas membrane, menjas obe iglice, natelujes nivo i vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Opravdam samo ako stane na putu pa nesto moras da uradis.

 

Inace, skidas karburatore, gledas opruge, proveravas membrane, menjas obe iglice, natelujes nivo i vozis.

naručiš set za reparaciju, pa kod majstora na vakumiranje...

ja pričam o pokušaju da reši sam problem za dž. Više puta sam rešio, pišem ovo iz iskustva, ne napamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Sve ja to razumem al trenutno nemam mogucnosti za skidanje i slanje nekome da sredi. Krenucu slavine i rezervoara pa polako sta sam mogu da uradim dok ne budem mogao komplet srediti. Nije nista stasno da ga ne mogu upaliti itd al nervira me i najmanja sitnica kad se desi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Uradjeno danas:zamena dihtunga slavinice, opran rezervoar-nije nista strasno bilo, slavina nije bila zapusena, gorivo ok, nije bila voda. Karb sa desne strane ispusten-bilo nekog mulja malo i posle cist benzin. Drugom karbu nisam uspeo pristupiti treba mi imbus od po metra  :lol3:  mislim cija je ideja da se napravi prilaz za ispustanje lonceta sa iste strane... Upalio ok, posle sledi voznja. Sutra cu probaci naci duzi inbus ili sta god da uspem odvrnuti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd-Surcin
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, Kawasaki ER5

Pozdrav svima. Meni se danas desio jedan problem na ER5. Krenuo sa drugarom na Taru i u Uzicu stanemo na pumpu da odmorimo. Da krenemo dalje, nece da upali, mrtav akumulator. Upalimo na kablove ali cim skinemo klesta sa akum. on se ugasi. Verovatno je alternator ali ne znam sta i kako bih ja mogao to sutra da sredim. 

 

Ako neko ima neku ideju, broj od nekog elektricara iz Uzica koji bi mi sutra na prvi maj mogao pomoci bio bih vam veoma zahvalan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

malo je verovatno da je regler jel lepo pali sa drugim aku-om a kad odvoji kabl on se ugasi. to je simptom umrlog akumulatora. Imao sam indenticnu situaciju. Regler se kod er-a nalazi na viljusci ispred zadnjeg tocka i moze da se desi da se neka zica ogolila i smeta, moze da se pogleda al ko sto rekoh ako pali na kablove sa drugim aku-om onda je do aku-a koji je probio. Samo zamena akua resava situaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

malo je verovatno da je regler jel lepo pali sa drugim aku-om a kad odvoji kabl on se ugasi. to je simptom umrlog akumulatora. Imao sam indenticnu situaciju. Regler se kod er-a nalazi na viljusci ispred zadnjeg tocka i moze da se desi da se neka zica ogolila i smeta, moze da se pogleda al ko sto rekoh ako pali na kablove sa drugim aku-om onda je do aku-a koji je probio. Samo zamena akua resava situaciju.

 

@sumadinac

nije to honda da crkne regler :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Pozdrav svima. Meni se danas desio jedan problem na ER5. Krenuo sa drugarom na Taru i u Uzicu stanemo na pumpu da odmorimo. Da krenemo dalje, nece da upali, mrtav akumulator. Upalimo na kablove ali cim skinemo klesta sa akum. on se ugasi. Verovatno je alternator ali ne znam sta i kako bih ja mogao to sutra da sredim. 
 
Ako neko ima neku ideju, broj od nekog elektricara iz Uzica koji bi mi sutra na prvi maj mogao pomoci bio bih vam veoma zahvalan

Kao sto stilgar rece,crko ti je akumulator. Zameni samo bateriju i videces da problema nema. Naravno nije na odmet izmeriti struju punjenja ako umes,ako ne umes onda samo zameni bateriju . Pogledaj u servisnom uputstvu koja baterija ide,koja oznaka. Povezi kako je bilo i teraj.
Isto ponasanje sam imao na mom,zamenio bateriju i vozio nasmejan.

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd-Surcin
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, Kawasaki ER5

Hvala na pomoci. Danas niko ne radi, sutra cu vec nesto resiti. Izvadili smo acu i odneli u neki autoservis gde nam je covek samo izmerio napon i otisao da rostilja:)

12,7-8 je napon na njemu. 

 

@Astral inace motoric je super, navozali smo se sa njim i ja i burazer i nikada nikakav problem. Prvo vozilo koje smo kupili a da nas dobro sluzi, inace nemam srece sa polovnjacima. Sada treba i jedan Fazer 600 da mu se pridruzi u narednih mesec-dva, ne zurimo pa kada naleti neki lep. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Veoma mi je drago sto to cujem,er5 je super motor za malo para,puuno muzike a sa fazerom cete se tek slatko navozati. Ako trazis N verziju VukFz6 prodaje njegov za koj znam da je u izuzetnom stanju,topla preporuka. A ovo te 99% zeza akumulator.

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

@ViAstral

Kod mene je isto bilo. Vozio, stao, neće da pali. AkOmolator se ispraznio, upalio na kablove, dovezao kući, majstor proverio punjenje-regler. 

A nije Honda ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Moze biti i regler , iako nije Honda,redjedje ali desava se.. Najmanji problem premeriti. 
Sent from my 6037Y using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd-Surcin
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, Kawasaki ER5

Meni pomogao neki covek na pumpi. Upalimo na kablove, cim ih skinemo odmah se gasi. Drugi put ga ostavili da radi na kablovima jedno 20-ak minuta i kada smo skinuli nije prrosao ni sekund, mrtav. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
58 minutes ago, NevenCuk1988 said:

Meni pomogao neki covek na pumpi. Upalimo na kablove, cim ih skinemo odmah se gasi. Drugi put ga ostavili da radi na kablovima jedno 20-ak minuta i kada smo skinuli nije prrosao ni sekund, mrtav. 

veruj mi probila ti neka celija na aku i ne drzi struju. Sto se reglera tice rekoh nalazi se ispred zadnjeg tocka na pocetku viljuske zapljuskuje kablove svaka bara oce vremenom da se ogoli zica ili dve i da dodiruju negde. Lakse je da pogledas kakve su zice i ako su ogoljene da ih izolujes REGLER NIJE CRKO sigurno jer ti bi bio prvi da cujem da mu je crko regler na ER5. Kod mene se zice isdodirivale imo stalno struju na bravi palio bez kljuca al kad sam promenio zice nastavio regler da radi normalno. vidi u komsiluku ima li neki bajker da ti pozajmi aku, stavi obrni krug i sve ce da radi normalno. Kod ER5 ice gurka ne pije vodu jer CDI mora da ima bar malo struje da bi motor radio inace je nemoguca misija. Meni je tako spojio celije unibat u garanciji je bio. Od tad samo varta u sve motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
1 hour ago, stilgar said:

 REGLER NIJE CRKO 

E, baš jeste :lol3:

To je bar lako ispitati. Nije bitno ko je od nas u pravu, najbitnije je da se popravi kvar. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja