Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Drug član, 2702 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
CB 500 i ER5 su mi u najuzem izboru. a posto normalan cb 500 jos nisam nasao, izbor je jasan.

 

Šta znači normalan?

Mehanički zdrav?

 

Da. Nasao sam jedan u PK, ali je pretrpeo tezak pad, i sad se trese ko lud na 70. Plus vidi se da nije dobro ocuvan, i da bi bih se vise nervirao oko njega nego sto bih uzivao. Nasao sam jedan na oglasima, na prvi pogled deluje solidno, ali prefaraban u zuto, sto mi nekako ne uliva poverenje, a i uzasno je ruzan.

 

...i moj je žut! 1nanana.gif

Ali fabrička boja... šta tome fali? 1neznam.gif

Žuti su najbrži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
CB 500 i ER5 su mi u najuzem izboru. a posto normalan cb 500 jos nisam nasao, izbor je jasan.

 

Šta znači normalan?

Mehanički zdrav?

 

Da. Nasao sam jedan u PK, ali je pretrpeo tezak pad, i sad se trese ko lud na 70. Plus vidi se da nije dobro ocuvan, i da bi bih se vise nervirao oko njega nego sto bih uzivao. Nasao sam jedan na oglasima, na prvi pogled deluje solidno, ali prefaraban u zuto, sto mi nekako ne uliva poverenje, a i uzasno je ruzan.

 

...i moj je žut! 1nanana.gif

Ali fabrička boja... šta tome fali? 1neznam.gif

Žuti su najbrži.

RED Bull daje ti krila kolega ne zuti, plavi, sivi... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Plavi je najbrži :D:P

 

Palo još jedno merenje. 103km i 4.24 litre, odnosno 4.12 na 100km.

Što bi se reklo, na 150km/h i više troši između 6 i 7 litara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Onda kazete da je Alekre lud i da laze za potrosnju.

 

Inace jesu plavi najbrzi, potvrdjujem :D

 

jesu plavo beli al GPZpost-4530-0-96366900-1409259879_thumb.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: QJ SVT 650X

Ima li ko nacrt, mjere originalnih "dog bones" za EX/GPZ 500? Kako je rođo zadnji kraj rama sa ER5 na EX navario što je moguće niže ( to mu je bila namjera), i pošto mi se to na "Frankeštajnu" 0a-smiley.gif ne sviđa ( uz gomilu drugih sitnica), namjera mi je da skratim "koske" i tako podignem zadnji kraj motora. E sad, da ih ne bi skidao jer nemam stalak za motor ... interesuju me mjere-nacrt, da se mogu uraditi i odmah namontirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pozdrav svima. Mozda bih prodavao motor pa me zanima vase misljenje, koliko bi vi dali za motor u ovakvom stanju i koliko mogu da trazim bez da se cenkam. Postavicu slike i podatke kao i ono sta bi trebalo srediti.

 

Kawasaki gpz500s 1996. godiste, 46.000km.

139068410202558182983854.jpg

21032014087-ex.jpg

dscn3324.jpg

dscn3325.jpg

dscn3327.jpg

dscn3328.jpg

dscn3330.jpg

dscn3331.jpg

 

Mane:

- Puknuta plastika napred gde su one dve bele sare. Takodje nosac fara je pukao na jednom mestu. Far sam namestio da stoji, ne klima se ali je puknut levi deo nosaca. (Znaci nije pukao u medjuvremenu nego je i na slikama puknuto)

- Ima sitnih ogrebotina ponegde, kao i na donjoj masci

- Akumulator treba da se promeni sl. sezone -3600din

- Cizma prednje viljuske, desna, mala pukotina. Ponekad se moze naci na ebay- 30 do 50 eur, a moze da se vari. Trazio mi je covek 1500 din. za varenje

- Nije registrovan

- Ne radi ablend, fali dugme

 

Vrline:

- Skoro nova zadnja guma - Continental Contigo 10.000

- Hromirani Nexxus top kao i originalne cevi - 290 funti nov

- Dajem rezervi automat zmigavaca 1.000

- Rucno pravljeni nosac kofera- 3.000

- Uvezen iz Austrije, pritom registrovan na 20kw .

- Napred stavljeni Lampa zmigavci 1.700din

 

Motor ne trosi ulje, nigde ne pusta ulje, ne dimi niti bilo sta slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Propiškio mi je prednji levi semering viljuške, pa mi treba savet gde kupiti, koji, koje ulje i slično :)

 

 

 

 

Ja sam skoro mijenjao ulje u viljuškama i smeninge i mislim da sam sipao motulovo ulje 10sae, ali sutra ću provjeriti pa ću pisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Pozdrav narode, zna li ko gdje mogu naci instrument tablu za ER-5? Imam neku digitalnu Acewell koja mi je malo ruznjikava na njemu, pa bih stavio orginalnu ili neku slicnu. Za sad sam vidio samo orginalne ali cini mi se da su cijene tipa 200-300e sto mi malo puno samo za estetiku dati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Nema tu puno mudrosti buraz,vidi cene na polovnim automobilima i kupujem prodajem pa izvuci neki prosek...e sad koliko ce tvoja cena ici ispod ili iznad tog proseka zavisi od mnogo faktora...koliko zuris s prodajom,ili ne zuris...hoces dobru cenu ili ti je frka za kintu. Da li si nasao vec sta bi uzeo sledece,jel ce to da se proda itd. A to samo ti znas..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Vidim ja cene, samo sto oglasi stoje po godinu dana. Neki jednostavno previse traze. Nije frka za kintu i ne zurim sa prodajom. Kada bih imao zainteresovanog kupca lakse bih se odlucio na prodaju. Da li cu uzimati nesto drugo, mozda. Ima jedan zzr600 u okolini za koji sam zainteresovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Propiškio mi je prednji levi semering viljuške, pa mi treba savet gde kupiti, koji, koje ulje i slično :)

 

 

 

 

Ja sam skoro mijenjao ulje u viljuškama i smeninge i mislim da sam sipao motulovo ulje 10sae, ali sutra ću provjeriti pa ću pisati.

 

 

Imaš li možda dimenzije semeringa? U Kompp-u nisu znali da mi kažu koje su, imaju li i slično.

 

 

@hard_rock

 

To je ok cena :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

U zadnje godinu dve sam imao par kombinacija sa gpz. Jednostavno taj motor nema neko trziste. Ljudi ili traze kle ili en ili er5, drugar je skoro prodao tek registrovanog u fenomenalnom stanju sa bas dobrim izduvima za 1150. Tako da se ne nadas bas da ces tek tako dobiti 1000e. Mislim da je 800e mnogo realnije. Ipak ima tu ulaganja, koliko god da deluje da su sitnice, nakupi se tu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

U zadnje godinu dve sam imao par kombinacija sa gpz. Jednostavno taj motor nema neko trziste. Ljudi ili traze kle ili en ili er5, drugar je skoro prodao tek registrovanog u fenomenalnom stanju sa bas dobrim izduvima za 1150. Tako da se ne nadas bas da ces tek tako dobiti 1000e. Mislim da je 800e mnogo realnije. Ipak ima tu ulaganja, koliko god da deluje da su sitnice, nakupi se tu

 

Svestan sam toga zato se i razmisljam da li prodavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja