Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Motocikl: honda cbf600

Na starom magnetu je jedan marker dva senzora.Stavio sam magnet od zzr600 napravio marker sam i motor radi normalno s tim sto su problemi sa gasenjem i igranjem skale obrtomera ostali isti i pre i posle.Motor je presao 3000 km bez ikakvog problema a onda je pre neki dan pocela da igra skala obrtomera kada sam dao kontakt i motor je otezano upalio.Posle nekog vremena je upalio potpuno normalno i sada se vozi normalno.Cudna stvar?

Oksidacija ili prljavstina na kontaktima, uzmi WD40, malo smirgle, krpe i ocisti i naprskaj sve kontakte, buksne i dzekove, ako mozes umjesto WDa koristi neki kontakt sprej, mada ce i WD da zavrsi posao.

 

Hvala kolega na savetima.Sada radi normalno pa prvi put kada poklekne probacemo sa WD sprejem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1032 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Promenio sam ovaj glavni osigurac ,oprao reyervoar, sipao normalno gorivo upalio i puuuuuuun gaaaas kukuuuuuu kako ide, kaplje po malo cesma za gorivo( sto pre cu je srediti) moraju da se ociste karbovi u neko dogledno vreme i td... E sad ono sto me najvise brine je sledece, dole na prozorcetu gde se gleda nivo ulja ceo je beo od majoneza (mesanje ulja i vode ako se nevaram :zbunjen: ) i na poklopcu uvek ima po malo majoneza e sad kad ispustim ulje ono normalno nema znakova mesanja, sta mu jeeeeeeeee popizdecu 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1032 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

pali kao mina ide kao mecava :takoje: al me brine taj majonez al trenutno je u motoru ulje motul al neko novo 10w40 al ya automobile ne za motore, mozda zbog toga se javlja taj majonez, moyda samo ulje ima vlege- vode :zbunjen: To sam sipao privremeno do 25-og dok ne legne plata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Promenio sam ovaj glavni osigurac ,oprao reyervoar, sipao normalno gorivo upalio i puuuuuuun gaaaas kukuuuuuu kako ide, kaplje po malo cesma za gorivo( sto pre cu je srediti) moraju da se ociste karbovi u neko dogledno vreme i td... E sad ono sto me najvise brine je sledece, dole na prozorcetu gde se gleda nivo ulja ceo je beo od majoneza (mesanje ulja i vode ako se nevaram :zbunjen: ) i na poklopcu uvek ima po malo majoneza e sad kad ispustim ulje ono normalno nema znakova mesanja, sta mu jeeeeeeeee popizdecu 1hmm.gif

kupi slavinu za 560 din ima otvori, zatvori, stavis je na crevo od rezerve, zatvoris prime, na karbove gde su bili vakumi stavis kapicu od gume ili crevo koje je bilo skratis i zapusis odozgo. i nema curi nema preliva nema zeza. Kad stanes zatvoris kad krenes otvoris :) jedini zajeb je sto moras da pratis kilometrazu od sipanja do sipanja. slavinu sam uzo u novom sadu poslali mi postom moto shop.

post-19856-0-33363300-1368568314_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

pali kao mina ide kao mecava :takoje: al me brine taj majonez al trenutno je u motoru ulje motul al neko novo 10w40 al ya automobile ne za motore, mozda zbog toga se javlja taj majonez, moyda samo ulje ima vlege- vode :zbunjen: To sam sipao privremeno do 25-og dok ne legne plata

za majonez otidi do nekog majstora pa sa njim istoci dole na sraf nek vidi covek, mozda ti prelivaju karbovi pa imas benzina u gorivu ako ti slavina ne drzi, a iglice ne valjaju.Ja idem kod DR Gorana kad mi nesto nejasno :) imas fon na forumu da ja ne reklamiram sad. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1032 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Gde ti kaplje cesma? Da li mozes da utvrdis gde na cesmi? :)

 

kaplje sa donje strane, ne znam kako da ti objasnim :neznam: Mislim da su moji svi problemi vezani za cesmicu i karbove i da se desi da nalije klip gorivom vise no sto treba pa da pokvasi svecicu i samim tim i jedan cilindar stane pa posle 5 min ponovo ozivi i sve tako :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Motocikl: honda cbf600

Rade majonez u ulju je pouzdan znak prisustva vode u ulju sto znaci da je probio dihtung glave motora.Sto se tice povremenog izostajanja paljenja jednog cilindra problem je strujne prirode tu trazi resenje.Za slavinu postoji set gumica za reparaciju bio je oglas na forumu ili na oglsima BJ potrazi malo prodaje covek jeftino,Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1032 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

jel komplikovana radnja ZAMENA DIHTUNGA??? Al kad ispustim ulje iz motora nema majoneza samo se pojavi na poklopcu i prozorcetu za ulje :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1032 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

pa sad ne gubi ali je gubio zato sto mu je curelo na crevu iznad svecice leve p0a je zbog toga izlazilo na onu rupicu na agregatu-slivnik za to udubljenje za svecicu al sad ne curi tu pa tako i ne gubi tecnost bar ja ne primecujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1032 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

nisam ga bas ni vozio od kad je poceo da me zajebava... 1hmm.gif al su creva dosta tvrdja kad motor radi za razliku kad neradi tj kad je ugasen... Nisu bas onako da kad pipnes budu kao kamen vec su samo tvrdja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Motocikl: honda cbf600

Isprati malo duze nivo tecnosti pogotovu kada se malo ostrije vozi i agregat ugreje dobro.Ako ne gubi tecnost onda dihtung glave motora iskljucujes.Inace promenu dihtunga treba povezati i promeniti barem i lanac bregaste o jednom trosku.Sve to Bokilic radi zatvorenih ociju.Znaci nije komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1032 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

nisam ja menjao vec drugar od kog sam kupio :takoje: Inace icicu kod Bokilica al mi daleko pa nemam para da ga teram plus i nije bas najjeftiniji, jeste dobar al ume i da naplati svoje znanje sto postujem al se plasim ako je neki veci kvar cime da mu platim, jedino da mu perem sudove godinu dana :lol: Pripravnicka plata bas i ne pokriva moje zelje :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja ne, mada ovako deluje fluidnije nekako :). Do sada retko kada sam i ubacivao u 6. brzinu jer volima da ga imam na obrtajima, znaci vozim 5,5-6k mada u poslednje vreme vozim brze pa sam poceo i 6. koristiti. Sve u svemu za sada retko prelazim 7k :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1032 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Ode motor za 450 eur. Da li je samo meni dosao takav baksuzan motor ili sta al nekako sam mnogo srecan sto sam ga se resio :zvizduk: NIKAD VISE KAWASAKI GPZ 500s - bar ne mladji od 96 god... Hvala vam svima na strpljenju u pokusaju da mi pomognete da resim milion problema na njemu

:takoje: Sad vozim malog kineza i to je to. Imao sam ranije jednog i presao sa njim mnooogo km za razliku od ovog gpz-a. Boze kako lose iskustvo- al ne diktira pravilo naravno... pozzzzzzz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja