Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Matrix 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima, imam skuter kineza Keeway Matrix 125 kubika i poceo je da mi trosi ulje prvo je malo trosio ali je poceo sve vise i vise dok nije dosao do 1,6l na 1000km sto je previse i odlucio sam da mu zamenim karike i gumice ventila( one su bile glavni uzrok problema) ostalo nista nisam dirao. Kada sam sve sastavio (karike sam postavio prema uputstvima proizvodjaca) sve lepo uzubio i upalio je odmah na pola kljuca. Ostavio sam ga da radi u mestu zbog razrade, i nakon nekih 25min rada je poceo nenormalno da dimi (dimio je na pocetku kad sam ga upalio zato sto sam cilindar namazao uljem ali je bilo stalo) i odmah sam ga ugasio i ostavio da se ohladi. Sutradan sam ga opet upalio i isao provozati i nakon 10min voznje (5km tacnije) bio je potrosio svo ulje iz motora (700ml) sto mi je odmah bilo cudno i odmah sam opet skinuo glavu i cilindar i video sam da su se karike pomerile ( spoj na karikama se zadesio na obe na istom mestu) pomislio sam da je to uzrok ali kada sam ga opet sastavio i usuo ulje isto se desilo nakon 10min. Moja pretpostavka je da se cilindar poderao (da je postao jajast/elipsa). Sad mi treba vasa pomoc sta da radim posto ne mogu nigde da nadjem cilindar koji za njega odgovara (nasao sam u kini ali kosta sa carinom i dostavom oko 140e sto mi je previse) a za razbusivanje cilindra ali ne mogu da nadjem klip i karike nigde koje bi odgovarale a rekli su mi da kad prave karike ti majstori da ih lose naprave i da nece dugo trajati. Molim vas ako neko ima savet neki nek napise ili ako ima /zna nekog ko moze da mi proda cilindar, moze i od 150kubika neki majstori su mi rekli da i on odgovara na ovaj od 125kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja