Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav svima!

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER 5

Pozdrav svima, novi sam clan i treba mi pomoc u vidu misljenja. Planiram da kupim kawasaki er5, prvenstveno mi je pptreban za voznju po gradu, do i sa posla. Pa me interesuje sta vi mislite o tom motoru, da li vredi kupovati ga. Meni je zanimljiv, svidja mi se. Inace sam visok 170 o tezak oko 70kg, nadam se da bi mi taj motor odgovarao. To bi ujedno bio moj prvi"veci" motor. I ako neko prodaje taj motor voleo bi da ga pogledam. Hvala svima unapred! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Pozdrav, sve preporuke za er-5, maltene neuništiva mašina. Skloni su koroziji, obratiti pažnju na to, inače sve ostalo bez greške. Za to što jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER 5
Pre 6 sati, Gordak985 je napisao:

Pozdrav, sve preporuke za er-5, maltene neuništiva mašina. Skloni su koroziji, obratiti pažnju na to, inače sve ostalo bez greške. Za to što jeste.

Hvala puno. Nisam bio siguran da li da kupujem taj motor zato sto ne poznajem nikoga ko ga ima i nisam imao skim da se konsultujem. Hvala jos jednom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kupuj bez brige, dobar je to motor, samo gledaj da je očuvan primerak redovno održavan i trajaće skoro pa večno.

Takođe razmotri i još par dobrih naked modela u tom rangu:

Honda CB500 '94-'03

Suzuki GS500E '90-'08

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER 5
pre 54 minuta, Disko Nindža je napisao:

Kupuj bez brige, dobar je to motor, samo gledaj da je očuvan primerak redovno održavan i trajaće skoro pa večno.

Takođe razmotri i još par dobrih naked modela u tom rangu:

Honda CB500 '94-'03

Suzuki GS500E '90-'08

Koji mi je od svih tih modela najbolja opcija po svasem misljenju? Gledao sam jos i bandita 600 1996 god ali ne znam kakvi su sa potrosnjom a bitna mi je, da ne moram da prodam bubreg da bi ga vozio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Koji god od uzmeš od ta tri modela nećeš pogrešiti, to su super motori, uzmi onog kojeg nađeš u najboljem stanju.

Dvocilindraši 500-tke po pravilu manje troše, ali ni Bandit600 ne troši puno, u proseku možda pola litre više

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER 5
pre 14 minuta, Disko Nindža je napisao:

Koji god od uzmeš od ta tri modela nećeš pogrešiti, to su super motori, uzmi onog kojeg nađeš u najboljem stanju.

Dvocilindraši 500-tke po pravilu manje troše, ali ni Bandit600 ne troši puno, u proseku možda pola litre više

Hvala ti puno! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pre 4 sati, Sale990 je napisao:

Koji mi je od svih tih modela najbolja opcija po svasem misljenju? Gledao sam jos i bandita 600 1996 god ali ne znam kakvi su sa potrosnjom a bitna mi je, da ne moram da prodam bubreg da bi ga vozio. 

"Koji god od uzmeš od ta tri modela nećeš pogrešiti, to su super motori, uzmi onog kojeg nađeš u najboljem stanju." - ovo podržavam od reči do reči, meni su bili primarni izbor kad sam kupovao, ali ako su sve stvari jednake (stanje godište kilometraža) ja bi ih ovako stavio na listu:

1. Honda - realno, biće najskuplja u nabavci, verovatno će se najlakše prodati kad za to dođe red

2. Kawasaki, zlatna sredina po svemu, ima ih uvek dosta na oglasima, lakše se probere dobar primerak, sutra će se teže prodati od Honde

3. Suzuki... ja sam odustao od njega jer nema vodeno hlađenje, čuo sam da je sklon pregrevanju, čuo sam i da su to besmislice, ali najviše sam čuo da ako se nađe u dobrom stanju nemaš brige. Dodatna prednost, može da se nađe u F verziji to jest sa oklopima, što mu dođe kao velika prednost ako imaš ikakve namere da ideš na duža putovanja otvorenim putevima. Ne mislim tu samo na autoputeve, ni jedan od ovih motora nije sjajan za to, po meni, već magistrale puteve, otvorene ceste, sve duže od 15ak minuta na konstantnih 80km/h počinje da smara... mene bar. S druge strane kažu da oklop pogoršava problem pregrevanja... Meh, 100 ljudi 200 mišljenja.

 

Da ti skratim muke, kupi najbolji primerak koji nađeš :lol2:

 

Civilna klasa 600, banditi, cbf-ovi, sv-ovi, svi 650 kawasakiji, sve što se vrti oko 70-ak konja, može da bude izbor ali ova 3 motorčeta su izuzetno brza po gradu a po pravilu:

- Jefinija kupovina

- Manje troše

- Jeftinija registracija

- Jeftinije gume i generalno ostali delovi

- Možda i najbitnije, za prvi veći motor, više praštaju greške i generalno su manje nagli i na gasu i na kočnici.

 

E i još nešto, ne znam šta imaš od opreme, ali ne preporučujem ni do prodavnice da se ide bez iste, to ti je MINIMUM kaciga, rukavice, jakna, čizme/patike/cipele, i realno pantalone, što mu dođe 400-500 evra da kupuješ najjeftinije a da je prava oprema. Poljubio sam asfalt prošle godine i odšepao do hladovine, ugruvan ali ceo. Bez opreme imam spisak stvari koje bi stradale, ostali tragovi na opremi. 

 

Na ovih 500 uračunaj još 500 na "prvi servis" gume, lanac i lančanici i šta možda još zatreba. Možda kupiš motor gde ovo ništa ne treba ali ne računaj na to. Otišao sam u ekonomiju sad, izvini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER 5
pre 46 minuta, Gordak985 je napisao:

"Koji god od uzmeš od ta tri modela nećeš pogrešiti, to su super motori, uzmi onog kojeg nađeš u najboljem stanju." - ovo podržavam od reči do reči, meni su bili primarni izbor kad sam kupovao, ali ako su sve stvari jednake (stanje godište kilometraža) ja bi ih ovako stavio na listu:

1. Honda - realno, biće najskuplja u nabavci, verovatno će se najlakše prodati kad za to dođe red

2. Kawasaki, zlatna sredina po svemu, ima ih uvek dosta na oglasima, lakše se probere dobar primerak, sutra će se teže prodati od Honde

3. Suzuki... ja sam odustao od njega jer nema vodeno hlađenje, čuo sam da je sklon pregrevanju, čuo sam i da su to besmislice, ali najviše sam čuo da ako se nađe u dobrom stanju nemaš brige. Dodatna prednost, može da se nađe u F verziji to jest sa oklopima, što mu dođe kao velika prednost ako imaš ikakve namere da ideš na duža putovanja otvorenim putevima. Ne mislim tu samo na autoputeve, ni jedan od ovih motora nije sjajan za to, po meni, već magistrale puteve, otvorene ceste, sve duže od 15ak minuta na konstantnih 80km/h počinje da smara... mene bar. S druge strane kažu da oklop pogoršava problem pregrevanja... Meh, 100 ljudi 200 mišljenja.

 

Da ti skratim muke, kupi najbolji primerak koji nađeš :lol2:

 

Civilna klasa 600, banditi, cbf-ovi, sv-ovi, svi 650 kawasakiji, sve što se vrti oko 70-ak konja, može da bude izbor ali ova 3 motorčeta su izuzetno brza po gradu a po pravilu:

- Jefinija kupovina

- Manje troše

- Jeftinija registracija

- Jeftinije gume i generalno ostali delovi

- Možda i najbitnije, za prvi veći motor, više praštaju greške i generalno su manje nagli i na gasu i na kočnici.

 

E i još nešto, ne znam šta imaš od opreme, ali ne preporučujem ni do prodavnice da se ide bez iste, to ti je MINIMUM kaciga, rukavice, jakna, čizme/patike/cipele, i realno pantalone, što mu dođe 400-500 evra da kupuješ najjeftinije a da je prava oprema. Poljubio sam asfalt prošle godine i odšepao do hladovine, ugruvan ali ceo. Bez opreme imam spisak stvari koje bi stradale, ostali tragovi na opremi. 

 

Na ovih 500 uračunaj još 500 na "prvi servis" gume, lanac i lančanici i šta možda još zatreba. Možda kupiš motor gde ovo ništa ne treba ali ne računaj na to. Otišao sam u ekonomiju sad, izvini.

Ma sta "izvini", eto, otvorio si mi oci sto se tice troskova. Opremu imam, kupio sam to kad sam uzeo prvi motor, opremio sam se kao da cu na h2r a seo na viraga, izgledao sam kao atomski mrav. 

IMG_20221010_155300.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

GS500E je za početnike idealan između ostalog i zato što je najprostija mašina, dvoventilac, vazdušara, nema hladnjaka, vodene pumpe, termostata, vode, antifriza... manje briga za vlasnika, ali zbog toga GS plaća danak pa je zato najslabiji od ove trojke sa svojih 45ks, ali i to je sasvim dovoljno za neku normalnu vožnju.

Ima i najbolje kočnice od trojke, prednji disk 320mm je uzet od velikog brata GSXR1100, takođe i nazad ima disk, dok CB i ER5 imaji doboše pozadi, CB je tek kasnije dobio disk pozadi.

GS ima dobru modernu šasiju, vrlo okretan, zabavan za vožnju, jeste malo mekan, ali to nije sportski motor, makanije ogibljenje lepo pegla naše loše puteve, takođe ima nazad monoamortizer, za razliku od CB i ER5 koji imaju zastarele duple amortizere.

A što se tiče pregrevanja, to su prazne priče, uglavnom od ljudi koji ih nikad nisu imali.

Oklopljeni GS500F 2001< ima dodatni mali uljni hladnjak, tako da nema govora o pregrevanju.

Inače GS500E se kao model proizvodio skoro 20godina, bez izmena na agregatu, (sem tog uljnog hladnjaka na F verziji) pa nebi ga tolke godine pravili i uspešno prodavali da ne valja, jeste najzastareliji jer vuče korene od starog GS400 s početka 80ih vrlo su slični, ali to je dobra mašina, kvalitetno urađen sklop, izdržljiv.

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
pre 24 minuta, Sale990 je napisao:

Ma sta "izvini", eto, otvorio si mi oci sto se tice troskova. Opremu imam, kupio sam to kad sam uzeo prvi motor, opremio sam se kao da cu na h2r a seo na viraga, izgledao sam kao atomski mrav. 

IMG_20221010_155300.jpg

Ja ovako kad krenem do prodavnice, zato sam prešao na biciklo po lokalu :lol2: Samo tako cepaj. Virago legenda. Hvala @Disko Nindža što popunjava rupe u mom znanju o GS500, meni je taj motor bio fascinantan iz ono malo što sam znao o njemu, da sam naišao na dobar primerak verovatno bih ga uzeo. Mada nisam se pokajao sa ER-5, pre svega jer sam uzeo odličan primerak verujem.

Promenio član Gordak985

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja ne palim motor za do prodavnice i uži lokal, grehota njakati mašinu i akumulator, zato sam kupio biciklu, i lepo topim salo skidam kile :oda2:

Meni je ER5 najlepši od trojke, pogotovo hromirani satovi, zaštita hladnjaka... zatim ide GS500E, pa CB500 on mi je najmanje lep od trojke, ali prolazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER 5

Hvala vam puno, nadam se da cu naci dobar motor i da se necu zajebati sa odabirom. Pa kad kupim da mozda sa nekim od vas odem na prvu duzu voznju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER 5

Drugari, pogledao sam danas jednog er5, prelep i sve ali vergla nesto lupa u motoru, kad se upali sve ok ne cuje se nista, ali kad vergla nesto bas lipa pa me malo brine, ne znam da li tako treba ili ne. I u auspuhu ja mislim da se nesto otkacilo, kao da neka sipkica zvecka... Ide lepo, lepo se cuje.. I prilicno je lako upalio spbzirom da nije paljen od septembra, nekoloko puta verglao po 5-6 sekundi i upalio.. Ali eto, kad je vwrglao to se culo u motoru, bas me zabrinulo, pa da vidim sta mislite. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Oko verglanja ne mogu da ti pomognem osim da ne treba tako. Fabrički lonac ume da prvi čudne zvukove, ja ga menjao, nisam ga podnosio. Ako nije palio od septembra... Iskreno, možda je i prelako upalio :-)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER 5
Pre 8 sati, Gordak985 je napisao:

Oko verglanja ne mogu da ti pomognem osim da ne treba tako. Fabrički lonac ume da prvi čudne zvukove, ja ga menjao, nisam ga podnosio. Ako nije palio od septembra... Iskreno, možda je i prelako upalio :-)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Jel ti sad vozis er-5? Vidim da si na labudovom brdu, i ja sam, pa ako imas vremena samo da bacim pogled na tvoj motor, da mi pokazes sta da gledam kad kupujrm i to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Jel ti sad vozis er-5? Vidim da si na labudovom brdu, i ja sam, pa ako imas vremena samo da bacim pogled na tvoj motor, da mi pokazes sta da gledam kad kupujrm i to. 
Da i da i rado samo je motorče garažirano kod mojih roditelja. Čim otopli, i tu mislim da se vrati dnevna temperatura na 15ak stepeni, rado ću se provozati do tebe da vidiš motor. Ponudio bi ja tebi to čim sam video da gledaš ER-5 ali ćerkica mi ima temperaturu od utorka i ja sam vezan za stan zbog toga.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER 5
pre 8 minuta, Gordak985 je napisao:

Da i da i rado samo je motorče garažirano kod mojih roditelja. Čim otopli, i tu mislim da se vrati dnevna temperatura na 15ak stepeni, rado ću se provozati do tebe da vidiš motor. Ponudio bi ja tebi to čim sam video da gledaš ER-5 ali ćerkica mi ima temperaturu od utorka i ja sam vezan za stan zbog toga.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Hvala ti puno. I nadam se da ce cerkica brzo da ozdravi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER 5

Kupio sam er5, jel znate majstora koj mozr da mi ocisti karburatorr i sinhronizuje, verovatno da zamrni vakum creva, lanac bregaste da naspanujr i ako treba jos nesto da se sredi da sredi. Ja nemam majstora. Hvala vam. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER 5
pre 41 minuta, Gordak985 je napisao:

Koliko si platio motorče i daj slike neke, čestitam!

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

 

IMG_20230304_071204.jpg

IMG_20230304_071210.jpg

IMG_20230304_071152.jpg

IMG_20230304_071158.jpg

IMG_20230304_071142.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawa ER 5
pre 13 minuta, Gordak985 je napisao:

Ko čaša. Kad smo kod toga u zdravlju ga vozio.

Samo izgleda tako, sad ce da me pojede kad ga odvezem majstoru... Izgleda da sam se zajebo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Samo izgleda tako, sad ce da me pojede kad ga odvezem majstoru... Izgleda da sam se zajebo
Sto mislis da si se zajebo?default_0a-smiley.gif

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Znajući te mašine teško da tu ima nešto mnogo skupo i komplikovano za popravku, nije nemoguće ali teško. Sa srećom svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja