Jump to content

Moto Zajednica

Trazim vas savet

Recommended Posts

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Na papiru oba deluju fino, ali ovi sto se razumeju predlazu Canon. Navodno ima bolje senzore, Canon je....Nesto panaskenik, soni, samsung i drugi televizori nisu u ovom svetu popularni kao Canon ili Nikon. Aj da im verujemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Po onome sto videh na net-u jako su slicni, ja navijam za Canon SX 10IS ! ;D

 

Delim Mikkino misljenje, mada ne volim nishta da delim, ali kao CANON addict - ipak CANON, jer je to ipak firma sa jako dugom tradiciom proizvodnje foto aparata, kako digitalnih tako i onih na film.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Na papiru oba deluju fino, ali ovi sto se razumeju predlazu Canon. Navodno ima bolje senzore, Canon je....Nesto panaskenik, soni, samsung i drugi televizori nisu u ovom svetu popularni kao Canon ili Nikon. Aj da im verujemo

 

100 godina sam bio na Nikon-u dok ne shvatih da je muljavi Canon davno preuzeo primat ! Ne tako davne 1995 Canon izbacuje svoj prvi Pro digitalni aparat od 6.1MP sa cipom koji su sami razvili, a Nikon tek 1999 sa Sony-evim cipom od 2.1MP Jadno ! :(

I tako okoreli Nikondzija predje na ZILJAVOG Canona !

Ne navijam za Canon, ali ako godisnje "opalim" 100.000 snimaka, zelim da taj aparat bude do JAJA u svakom smislu i da mogu da se oslonim na nega.

Ipak zivim od njega !  ;D

Realno NE ZNAM koji je bolji od ta dva "idiota" jer ih nemam ! Predlozio sam Canon jer je svetlosnu godinu ispred svih !  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Panasonic Lumix DMC FZ28 ili Canon SX 10IS

 

Zahvalan na svim odgovorima , pogotovu onih koji se malo bolje razumeju u fotografiju

 

Simo

Ja iskreno ne bih uzeo ni jedan od ova dva :)  Oba imaju najmanje senzore koji se ugradjuju u danasnje kompact-e  (1/2.3"), sto je jako malo. Zavisi za sta ces koristiti aparat najvise, ali ja bih uzeo neki koji ima bar 1/1.7" senzor... naravno, to je obicno i skuplje :)

 

Dakle, ako ces ga koristiti za svaki dan, ovo ono, malo video snimanje itd. onda ok, za naprednije stvari i malo manje svijetla nisu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Na papiru oba deluju fino, ali ovi sto se razumeju predlazu Canon. Navodno ima bolje senzore, Canon je....Nesto panaskenik, soni, samsung i drugi televizori nisu u ovom svetu popularni kao Canon ili Nikon. Aj da im verujemo

 

100 godina sam bio na Nikon-u dok ne shvatih da je muljavi Canon davno preuzeo primat ! Ne tako davne 1995 Canon izbacuje svoj prvi Pro digitalni aparat od 6.1MP sa cipom koji su sami razvili, a Nikon tek 1999 sa Sony-evim cipom od 2.1MP Jadno ! :(

I tako okoreli Nikondzija predje na ZILJAVOG Canona !

Ne navijam za Canon, ali ako godisnje "opalim" 100.000 snimaka, zelim da taj aparat bude do JAJA u svakom smislu i da mogu da se oslonim na nega.

Ipak zivim od njega !  ;D

Realno NE ZNAM koji je bolji od ta dva "idiota" jer ih nemam ! Predlozio sam Canon jer je svetlosnu godinu ispred svih !  ;)

Iako sam i ja duboko zaglibio u Canon, u zadnje vrijeme se izgleda stvari opet polako obrcu :(  Nedje sam procitao da je nekada vazilo: "Ako hoces najbolji aparat za ulozen novac kupis Canon, a ako ces da uzmes najbolji aparat onda uzmes Nikon". Novi Nikon-ovi senzori su fenomenalni (nazalost), a tijela i objektivi su citam itekako dobri (ali i skuplji u vecini slucajeva)... Ne znam, sad mi malo krivo sto sam ulozio toliko u Canon, eto nadam se da ce u skorije vrijeme stvar opet da se promijeni u nasu korist :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jedan moj drugar i zemljak, profi fotograf, Ivan Petrovic Ipe, meni kaze "samo Nikon i nemoj da sam te cuo da si uzeo nesto drugo" Ja opet nemam iskustva kao pojedini ovde, ali mislim da kad se radi o ova dva proizvodjaca pitanje je isto kao "da li su bolje crnke ili plavuse, sta je starije, kokoska iili jaje?" Moj prezimenjak, Miroslav Zaric, fotograf, koristi godinama olympus i nikad nisam cuo da je rekao nesto lose za njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Jedan moj drugar i zemljak, profi fotograf, Ivan Petrovic Ipe, meni kaze "samo Nikon i nemoj da sam te cuo da si uzeo nesto drugo" Ja opet nemam iskustva kao pojedini ovde, ali mislim da kad se radi o ova dva proizvodjaca pitanje je isto kao "da li su bolje crnke ili plavuse, sta je starije, kokoska iili jaje?" Moj prezimenjak, Miroslav Zaric, fotograf, koristi godinama olympus i nikad nisam cuo da je rekao nesto lose za njega

Vecina ljudi krene sa jednim i vise ni ne gleda nista drugo, tako da me ne cudi kada ljudi tako cvrsto drze samo jedno i nista drugo. Rijetki su oni koji mijenjaju sistem olako, tu se uvijek mnogo izgubi. U Sustini, izmedju Canon-a i Nikon-a su jako male razlike, ostali su vec malo dalje od vrha (mada evo u zadnje vrijeme Sony opasno napada, vidjecemo...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Jedan moj drugar i zemljak, profi fotograf, Ivan Petrovic Ipe, meni kaze "samo Nikon i nemoj da sam te cuo da si uzeo nesto drugo" Ja opet nemam iskustva kao pojedini ovde, ali mislim da kad se radi o ova dva proizvodjaca pitanje je isto kao "da li su bolje crnke ili plavuse, sta je starije, kokoska iili jaje?" Moj prezimenjak, Miroslav Zaric, fotograf, koristi godinama olympus i nikad nisam cuo da je rekao nesto lose za njega

 

Jel to Ivan Petrovic iz Podgorice ? Tvoj zemljak gastarbajter u CG ? Ivan se kune u NIKON, ali ima tu i josh jedna stvar, kad radish za neku redakciju ako ta redakcija radi sa NIKON-om, onda dobijesh NIKOn, iako bi zelo CANON i obrnuto.

 

Ja sam konkretno sto godina radio sa NIKONOM, (F2 AS, F3, F4) a onda sam presao na CANON 1994 godine, i jako sam zadovoljan. Shto se tiche kvarova - mogu da kazem jedno CANON se neuporedivo manje kvari od NIKONA, i ima mnogo bolji servis od NIKONA u Srbiji.

 

U ovom trenutku, NIKON ima najbolju profesionalnu kameru a to je NIKON D3. Ocekuje se odogovor CANON-a, posle debakla na profesionalnom trzistu sa EOS-1D Mk III i problemima sa AF sistemom koji i pored vishe firmware i hardware upgrade-a nisu uspeli da reshe do danas.

 

;)

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Bas taj Ivan. On nosi D3 i D200 i primetio sam da se kune u Nikon

 

Zemljak ti je super lik, mnooooogooooo je looood.

Kad su nas ono sjebali za slikanje Madonne na Jazu - mislio sam da ce da prebije sve redom na koga naidje, i na kraju i samu Madonnu.

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Od dSLR apratata kupi šta god, a od malih igračaka u srbiji najbolja kupovina je Canon, nevezano od broja-slova: dobar servis, dobri aparati sa dobrom cenom, i jako veliki kvalitet fotografije. Svi ostali, moje mišljenje zaobilaženje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Panasonic Lumix DMC FZ28 ili Canon SX 10IS

 

Zahvalan na svim odgovorima , pogotovu onih koji se malo bolje razumeju u fotografiju

 

Simo

Evo i rezultata nekih testova:

 

http://www.dpreview.com/reviews/q109superzoomgroup/page16.asp

 

 

Ja bih tu uzeo Panasonic FZ28 i to zbog RAW-a i AF tracking-a (mada je borba jako tijesna, oba su odlicni bas!) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja