Jump to content

Moto Zajednica

Mali servis

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav svima.

Hteo bih da odradim mali servis prvi put na svom motoru, u pitanju je kawasaki ninja 250R, 2009 godiste.

Sta bih sve trebao da odradim u sklopu ovoga i da li moze preporuka za ulje, filter, i ostale delove ako ih ima potrebe menjati redovno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2884 postova

ja sam pre godinu dana drugaru pomogao oko toga .Uradili smo filter,ulja i ulje što je i dovoljno za to što ti pitaš.Ako motor nema poznatu istoriju onda svećica,filter vazduha ,kočiono ulje napred nazad,antifriz,a vratili smo i fabričke žmigavce umesto leda.

Ulje može 10-40 a može i 15-50 ako ima malo više km ,proizvođač u zavisnostti kolko para hoćeš da daš,svećice ngk ili denso,filteri hi-flo

Majstori u NS su mu tražili oko 8000 dinara za ruke za sve to

Ako te zanimaju detalji  možeš i na pp

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Najkvalitetnije? Verovatno najskuplje što Motul prodaje u toj gradaciji a da je za motore. Čična preporuka da uzmeš Fuchs Comp, ako ti baš nije žao para imaš i Fuchs Pro. Pre svega prvi put radiš mali servis na tom motoru, ko zna šta ćeš zateći, možda će trebati "ispiranje", tj da provozaš malo, prospeš pa ponovo sipaš novo. S tim na umu ne bi preterivao sa cenom, neka srednja klasa. I da, ja ne znam mnogo ali koliko vidim i čujem dosta zavisi od motora do motora, nekim motorima leži neko ulje, cena i kvalitet na papiru nebitni. Sad mislim dok pišem, možda si i pitao imajući sve ovo u vidu. Elem, vozim Kawasaki paralelni dvocilindraš, Fuchs Comp se meni dobro pokazao.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
AKORD.RS

Veleprodaja i maloprodaja auto-delova i opreme za motorna vozila I SERVIS ZA PUTNIČKA VOZILA

ovako nesto? Znaci bilo koje polusinteticko ulje 10w40 ? Porucio sam hiflo filter vazduha i ulja, samo jos ulje da ubodem, ne znam gde mogu da ga kupim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2410 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Možeš to. Ima u Delmaxu. Naručiš i stigne ti na kuću. Silkolene je odlično ulje. 

Comp 4 je polusintetika. 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2410 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

I to Ipon je ok. Ja sam ga vozio u BMW-u, naravno mineralno 20w50. Ipak, posle njega sam sipao Silkolene i po meni je to mnogo bolji izbor. Ja ga sad sipam u sve moje motore. 

Delmax ima i maloprodaju i možeš slobodno da kupuješ kod njih. Imaju prodavnicu u NS. Ako nema na stanju oni naruče i stigne sutra. Ili porucis na adresu. Desi se da kažu da nemaju Silkolene, ali ti tražiš FUCHS ulje za motocikle. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 354 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Koja je to radnja ako moze informacija za nas neupucene ns.

Jel to ovo na BE ?

AF1QipO3u-iSqoKCoDEtefCNZNXT-9_AtLHILeGG

Promenio član plumber.ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Jeste, ja bio zimus da se raspitam. Naručiš pa sutra - prekosutra stigne. Spremi šifru proizvoda jer će konverzija biti lakša. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 354 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Bio sam kod njih i imaju samo motul u ponudi. Tako da... Ložiću na IPONE još ovu sezonu. Šit je što niko u NS nema Bardahl ulje koje je po meni odlično.

Promenio član plumber.ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja