Jump to content

Moto Zajednica

Kineski off-topic

Recommended Posts

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

@blajbinger

 

e...da je ovolika ja bi pravio 32-ojke i 64-tvorke

ove nashe su 2x manje  :o

 

pa normalno da su manje jer se kod nas vozi spoljni krug, a ne unutra kao na slici... mislim, bar smo mi na polaganju vozili spolja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ja sam vozio unutrasnji krug osmice koja je jedno 30% manja od ove sa slike.

Uglavnom treba ti motor ne duzi od 2m, sa anslagom od 40-45%. Sa kineskim kruzerima nema teorija da uradis, sve i da drzis volan do kraja sve vreme, sto je nemoguce zbog ravnoteze. A i sam motor mora da bude dobro izbalansiran da bi odrzao ravnotezu , jer cesto i sa motorom sa velikim anslagom doteras volan do kraja, ako samo malo pre toga smanjis ugao, da bi mogao da iskorigujes. Takodje je bilo zanimljivo, sto je osmica pod blagim nagibom, pa motor mora da je dobro zagrejan da se ne bi ugasio na ler gasu, a sve iznad ler gasa je prebrzo jer je nemoguce tako brzo promeniti pravac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

unutrasnji? auuuuu, eto koliko vaze ista pravila za sve. ja sam vozio spoljni krug i to nije bila osmica, nego 2 jajeta, a posto smo vozili spolja, drugu problem nam je bila bandera na 40cm od linije i trotoar na drugom kraju osmice... ali sve se da napraviti, samo da se malo snadjes  ;D  ja sam radio na princu i polozio iz prve, ali sam hvatao momenta kad je pandur gledao ovog sto je radio poligon za b kategoriju, pa sam spustio nogu  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam protero osmicu dva puta na kineskom kruzeru i to na

zadnjem tocku  ;) instruktor i onaj pandur mi cestitali   ::)

 

eh kako je lako kad si svemoguc kao Dzoks  ;D  ;D  ;D

 

a za sve ostale obicne smrtnike koji nisu kao Dzoks, vazi izreka "mito je iz raja izasao"  :D  :D  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

Ja sam protero osmicu dva puta na kineskom kruzeru i to na

zadnjem tocku  ;) instruktor i onaj pandur mi cestitali   ::)

...I ja sam...Al' helikopter...Sas sve luping...U četvrtoj,na zadnjoj elisi...

...A u medjuvremenu izilazio do prednje da pritegnem šrafče s okastu trinesticu,pošto je malo olabavilo. :P

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

unutrasnji? auuuuu, eto koliko vaze ista pravila za sve. ja sam vozio spoljni krug i to nije bila osmica, nego 2 jajeta, a posto smo vozili spolja, drugu problem nam je bila bandera na 40cm od linije i trotoar na drugom kraju osmice... ali sve se da napraviti, samo da se malo snadjes  ;D  ja sam radio na princu i polozio iz prve, ali sam hvatao momenta kad je pandur gledao ovog sto je radio poligon za b kategoriju, pa sam spustio nogu  ;D  ;D  ;D

 

Ovde je offroad oko osmice, oko nje nije asfaltirano sa svih strana, pa spoljnu ne bi mogao ni da hoces. Motorom iz autoskole i nije velika frka, jer je mali i bas lako vozi, mada uglavnom na osmici ljudi padaju koliko sam video, jbg ja se i navozah pre polaganja pa sam sve odradio iz prve.

 

Ma, sve zavisi od mesta do mesta, npr. vi vadite L tablice i placate za nju ne bas malo, a mene je obuka sa njihovim motorom izasla kao sto bi bila L tablica (ustvari i manje, kao clana moto kluba).

 

 

 

Ja sam proterao osmicu na tri tockica.Ko pogodi kako ima pice ;)

Vespa? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Ne bi da se hvalim ( ali hocju  ;D ;D ;D )

ja sam uspeo bez problema sa Princom da uradim 16 8x2 kruga

i to josh bolje nego dva lika jedan sa transalpom a drugi sa pegazom

Ali sam zato dve nedelje vozio ko manijak po svim osmicama od Zarkova do Nbgd-a

Fora je ucji pod jachim gasom pa ga oboriti do padanja i onda opet jachi gas za chupanje i tako...xexexe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ne bi da se hvalim ( ali hocju  ;D ;D ;D )

ja sam uspeo bez problema sa Princom da uradim 16 8x2 kruga

i to josh bolje nego dva lika jedan sa transalpom a drugi sa pegazom

Ali sam zato dve nedelje vozio ko manijak po svim osmicama od Zarkova do Nbgd-a

Fora je ucji pod jachim gasom pa ga oboriti do padanja i onda opet jachi gas za chupanje i tako...xexexe

Zvacemo mi tebe da probas ovaj nas poligon, pa onda stvarno da imas za sta da se hvalis. 

A eto kad smo povezali pice uz osmice, ako uspes sa Princom, imas pice, a ako ne, neko ce imati jos jedno.  ;):D

 

 

Tako je Bite imas ceps

 

Ura :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam polagao sa T14. Vrlo lagan motor. Boi mi je problem dok se naviknem na njega , menjac, gas i kocnice (nema prednju). Nije bas zgodno da predjete na motor koji je 3-4 puta laksi od onog koji vozite. Sa Princom na tom poligonu gde sam polagao nema sanse da se odradi osmica. Kad ga do kraja smotam i navalim na stranu ne moze da se zadrzi u krugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

haha probao sam ja samo da ga guram skroz smotanog po krugu i nece, ali kad ga malo zaletim pa na kvaciloXnagib uradio sam po unutrasnjoj liniji, ali cim dodam gas prednji se pomera par cm!

A ima na jednom poligonu bas mala neka osmica, moracu da probam biciklom da smotam po njoj, ali tesko. po slobodnoj proceni krug je mozda i manji od motora, znavi nekih ~ 2m. ovde gde sam polagao je osmica sirine one trake za prednju zaustavnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Danashnje cruisiranje po NBGD-u zavrsheno uspeshno  ;D ;D ;D

Danas su tri Princa krstarila a gde ste vi ostali bili  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja