Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson

Postovanje i pozdrav braco bajkeri.

Trenutno se nalazim u Americi,oblast Maine. Dosao sam pocetkom ovog mjeseca i radicu do kraja septembra kako bi skupio novac i odvezao rutu 66.

Gledao sam cijene rentanja motora po netu nisu ni malo jeftine. Da li mozda neko od vas ima iskustva ili poznaje nekoga ko je vozio rutu 66 ako je raspolozen da mi da neki savjet. Hvala unaprijed. Veliki pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Glendao sam jednu reportežu o R66, velikim dijelom prolazi kroz skoro sasvim napuštena i zapuštena mala mjesta, gdje često nema niti restorana niti tankštele.
U USA imaš definitivno puno ljepših ruta za uživanciju.

PS
Red bi bio da se predstaviš u za to namijenjenom podforumu. LP
„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Iako sam planirao, nazalost jos uvek nisam izvozao tu rutu. Sve sto mogu da ti pomognem je da postavim link ka kompaniji koja se (po meni) najozbiljnije pozabavila rutom 66. Sa njima sam svojevremeno i bio u kontaktu. Imas ture sa i bez vodica... baci pogled, mozda pomogne.

 

WWW.EAGLERIDER.COM

Learn how EagleRider can help you explore Route 66 on a motorcycle, from motorcycle rentals to entire vacation packages.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Kolega @korvin je bio sa prijateljima pre par godina i koliko se sećam priče, mogu potvrditi što reče @el classico , taj put je generalno napušten, ostao je kao sećanje na neka prošla vremena i lepo je videti ali dosta usputnih "stanica" je zatvoreno, proveri ali možda i nije pametno to obilaziti mopedom.

Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Kao što reče @Chika Jimi, ja sam bio 2019. sa prijateljima i prošao Rutu 66 od Čikaga do Los Angelesa. Mi smo išli autom i super smo se proveli. Iskreno taj put nije za voznju motora iz više razloga, iako se bogznakako reklamira kao bajkerska ruta. Mnogo deonica je zatvoreno za saobraćaj tako da ideš paralelnim autoputevima. Nepregledni pravci bez ikakvih krivina - dosadno za vožnju, a nesnosna vrućina (mi smo bili u drugoj polovini juna). Takođe, na tim pravcima moraš da se baš kontrolišeš zbog ograničenja brzine a najveća dozvoljena na tim autoputevima je 65 mi/h, a na samoj ruti 66 manje. Generalno, taj put je sada više romantično podsećanje na ono što je nekada predstavljao. Mnogo gradića i mesta je napušteno. Ima mnogo muzeja posvećenih ruti 66 i raznoraznim drugim stvarima, a Ameri od svega naprave turističku atrakciju (veliki totem koji je neko napravio ili neka velika skulptura ili ogromna flaša kečapa itd.). Nama je na kraju putovanje obeležilo posećivanje malih kraft pivara i klopa u svakom gradu gde smo bili ili uzput gde god bismo videli znak za skretanje ka pivari. Obišli smo naravno i mnogo tih atrakcija rute 66... 

U svakom slučaju, da ne dužim, šta god te zanima pitaj...    

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja