Jump to content

Moto Zajednica

RUMUNIJA BUGARSKA 2004 MC KINGS KRALJEVO

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

RUMUNIJA  BUGARSKA 2004

Posle dragocenog iskustava u grupnoj voznji iz 2003 godine kada smo posetili Manastir Hilandar isplanirao sam na predlog mog brata Miljka, put za Rumuniju. Napravio sam mapu, Microsof autoRout 2001 i planirana je poseta Branu , Jasi, delta Dunava, Konstanca, pa za Bbugarsku, Nesebar. Kao i uvek mnogo zaineresovanih. Mnogima nije bas odgovarala ovako „dugacka“ tura, pa sam je skratio, za Jasi i deltu Dunava.

Dan polaska planiran je za 15.05.2004.godine. Kako se blizio dan polaska jedan po jedan su odustajali sa svim mogucim izvinjavajucim razlozima. Dan pred planirani polazak vracam se sa dorucka od Mila Kalca i na jednom od lezecih  policajca srecem Pera Divu. Razgovor je tekao u stlilu :“ Sale je ti ides.?. Ja Idem, a ti.? Idem i ja. Samo nas dvojica. Samo nas dvojica. Meni je vazno da ti ides. Vidimo se ujutru“.

Noc pred put, klasika nema spavanja. Krivo mi sto su ljudi odustali. Ujutru dolazim ispred zbornog mesta Caffe Kings, Petar je vec tu. Samo sto sam skinuo kacigu, pristize Mikca Batic u punoj opremi. Petar je uspeo da ga prelomi sinoc. Ispijamo kafu i polako se pripremamo za polazak. Jos jedno iznenadjenje. Vule stize sa  VN-om „sta ste mislili da idete bez mene“. Danima je Vule bio snuzden, pa se zena sazalila nije mogla da ga gleda takvog i dala mu befel da krene na turu. Nije mu bilo lako,troje sitne dece.

Na EXTRA TOUR 2004 RUMUNIJA BUGRSKA krenuli su :

Petar Đekić – Pero Diva Suzuki GSX R 1100

Ivanovic Miladin – Mikica Batic GSX R 1100

Vulic Aleksandar – Vule Kawasaki VN 800

Aleksandar Ilic – Sasasnob Kawasaki  Z 750

 

EXTRA TOUR 2004

3RZux_transilvaniarv8.jpg

 

Vreme oblacno. Samo sto smo izasli iz gradske zone, na 10 km pocinje sitna kisa. Stajemo da obucemo kisna odela. Batic je po obicaju uvek prvi. Pali bajk i kaze da ce da ode da kupi bateije za fotoaparat. Posle nekoliko minuta krecemo i mi. Na pravcu izmedju Trstenika i Krusevca zaustavlja nas murija, zbog prekoracenja. Objasnjavamo im da smo krenuli za Rumuniju i tada na tokivokiu cujemo da je neki motociklista imao udes kod Trstenika. Pitamo da li je prosao jedan zuti motor, a murijas nam kaze da jeste pre jedno 10 minuta. Nastavljamo dalje, bez placene kazne. Stizemo u Pojate, kada Peru zvoni telefon. Kalco mu javlja de je Mikica imao udes i da je posao za Trstenik po njega. Dok smo se dogavarli sta da radimo ponovo zvoni telefon, Kalco nam javlja da je Mikica posao ka Pojatama. Posle jedno dva sata evo ga Batic. Zadnja guma na Suzukiju legla. Sta je bilo? Mi smo ga prosli pored zeleznicke staniceu Vrnjackoj Banji i nismo ga videli jer je parkirao motor iza kamiona. On pozurio da nas stigne, i kao sto to obicno biva sa sporednog puta izleti mu covek sa automobilom, pocinje da koci, vlazan asfalt, klizanje jedno 50 metara, okretanje po asfaltu. Motor udara u bankinu i kucicu za alat radnika na odrzavanju puta. Mikica samo pocepao kisno odelo na laktu. Kaciga neogrebana. Podize motor i utvrdjuje da je samo izgrebana plastika. Prilazi mu vozac da vidi kako je, a kada je video da je sve ok. pocinje jesi ti lud, ti nisi normalan, vozis brzinom svetlosti etc. Na to mu je Mikica odgovorio „P... ti m.., pa zar zbog tebe da mi propadne extra tura“ i taj svoj odgovor potvrdio  manualno, desnom rukom sa savijenim prstima u obliku pesnice, u predelu vozacevog lica.. Tom priliko je video da lik nosi cipele br.44. U tom trenutku nailazi murija i normalno privodi Batica na informativni razgovor.Posle kraceg vremena ga pustaju da nastavi put.

Cekamo ponovo Mikicu da vulkanizira gumu , proveri  viljuske, pa nastavljamo put. U Zajecaru nas docekuje sunce, hamburgeri  i nas brat iz kluba Jovica. Posle klope nastavljamo ka granici, ulazimo u Bugarsku i vozimo ka Vidinu. Treba da predjemo Dunav, ali brod ide tek u 20 casova. Polako se smrkava. Najezda komaraca. Oni na Dojranu su mala deca u odnosu na ove bugarske. Vule stavio kacigu na glavu i lezi na klupi. Mi pokusavamo da ih ignorisemo, ali dzaba. Svuda se zavlace. Brod konacno stize i plovimo preko Dunava kaRumuniji - Kalfat. Predjeno 240km.

 

DUNAV

UchUm_extraturabrancaastle002md3.jpg

 

pcYCo_extraturabrancaastle001zy3.jpg

 

U gradu nalazimo jedan hotel, pored Dunava. Vule je pregovarac za cenu smestaja. Od 20 eura spustio je na 10. Frka nam je ya motore, jer ispred hotela nema nikakvog svetla. Hotel koji ima 6 spatova i ne znam koliko soba samo smo gosti i dva italijana. Ujutru pre dorucka prvo smo proverili da su motori na broju. Sve je bilo ok. Za dorucak po dva przena jaja i decija radost.

 

POGLED SA PROZORA HOTELA

 

zs7OT_extraturabrancaastle005pv6.jpg

 

Vozimo ka Krajovi, Slatina, Pitesti, Kampulung Bran. Put od 353km. Negde izmedju Slatine i Pitestia, namrcilo se ko da ce govna da padaju sto bi rekao Radovan, uvatila nas je takva kisa, da smo morali da cekamo jedno 2 sata da protutnje oblaci. Ispred prodavnice gde smo se sakrili od kise pojeli smo po sladoled.

 

KRAJOVA

LMT1J_extraturabrancaastle008pp1.jpg

 

Nastavljamo dalje. Dok smo prolazili kroz sela deca su nas burno pozdravljala sto povicima sto kamencicima. Puevi su inace solidni, ima starog ali se dosta postavlja novi asfalt. Saobracajna signalizacija je bila  veoma losa. Kroz gradove su uvek morali da zastanemo da pitamo kuda da prodjemo. Kako je sporazumevanje islo otezano to je u skoro svakom gradu, neko od upitanih prolaznika seo u svoj auto i provezao nas kroz grad do izlaska.

 

NEGDE NE ZNAM GDE

wVnZk_extraturabrancaastle010gg0.jpg

 

g8zKK_extraturabrancaastle013os0.jpg

 

Od Pitestia pocinje planinski put venac Karpata. Put je fenomenalan, pun krivina, ali smo morali da se pazimo kamiona jer voze veoma brzo. Uz put smo stali i kupili kozji sir i suve kobaje.

 

b3wFO_extraturabrancaastle019or7.jpg

 

d7c9r_extraturabrancaastle021el6.jpg

 

Priroda i predeli su fenoenalni.

 

KARPATI

cpWuU_extraturabrancaastle014eu3.jpg

 

404.jpg

 

404.jpg

 

U Bran smo stgli negde oko 7 sati. Smestili smo se u planinsku kucicu.Cena po osobi 5 eura.

 

SMESTAJ

T5nhM_extraturabrancaastle056bh3.jpg

 

Trudili smo se da odemo negde na veceru  i da to obavimo pre 12 sati, za svaki slucaj. Dva pileta ,hleb, salata i 8 piva  oko 8 eura. Brate kako se vozi 6 sati na sladoledu.

 

BRAN

tcZL6_extraturabrancaastle024dm0.jpg

 

404.jpg

 

yxEx1_extraturabrancaastle031yz4.jpg

 

Ujutru posle kafe i pregledanja vratova, obisli smo zamak. Ulaz u zamak 7 eura, ako hoces da slikas 7 eura po foto aparatu.

 

ZAMAK

HjnaI_extraturabrancaastle035wb7.jpg

 

LCqDb_extraturabrancaastle052ir7.jpg

 

Izezv_extraturabrancaastle046vi9.jpg

 

o8R1V_extraturabrancaastle040qx8.jpg

 

JeJfR_extraturabrancaastle048nw1.jpg

 

iurvg_extraturabrancaastle041zq0.jpg

 

MaEeO_kingsextratour2004ur7.jpg

 

 

TAJNI PROLAZ

X7xDT_extraturabrancaastle038kk0.jpg

 

FOLKLOR

pxi4v_extraturabrancaastle054go7.jpg

 

Posle podne nastavljamo dalje, ka Brasovu, Bizau,Slobozia, Konstanca, Mangalia, 441 km.Posle planiske voznje, iz Brasova, silazimo u ravnicu i tako sve do  do Mangalije.

 

PLANINA PA RAVNICA

m2WEC_extraturabrancaastle061sj3.jpg

 

u2Xvj_extraturabrancaastle063fg6.jpg

 

 

U Mangaliji najeftiniji smestaj 17 eura. Odustajemo i idemo dalje u Vama Veke. Tu nalzimo smestaj za 10 eura po osbi.

 

VAMA VEKE

9pbS7_extraturabrancaastle072kh3.jpg

 

f2lNp_extraturabrancaastle073sg5.jpg

 

Sutra dan nastavljamo ka Bugarskoj. Na granicnom prelazu kojije inace udalje jedno  6km od Vama Veke, ostali smo jedno dva sata. Tu je bilo slikanje sa dezurnom carinskom ekipom, jer se tog trenutka zadesio tu fotograf koji radi njihov carinski bilten, pa nas je zamolio da napravi par slika. Na putu izmedju granice i Albene, Petar i Vule su nesto zastali, a ja i mikica smo produzili dalje. U Albeni smo ih cekali jedno dva sta a od njih ni traga ni glasa. Nastavljamo dalje. Iznad mesta Rudnik pocinje jaka kisa i sklanjamo se na benzinsku pumpu koja je u izgradnji.

 

RUDNIK

 

rzblX_extraturabrancaastle074nv4.jpg

 

Samo sto smo seli stizu Patar i Vule. Na jednoj rasksnici  ja i Mikica smo skrenuli levo ka Albeni, a Petar i Vule su produzili pravo. Tu smo se razmimoisli. Kisa prestaje da pada i polazimo dalje. Nismo odmakli ni 10km, a ponovo pljusak. Vozimo uz brdo, a voda koja se sliva niz asfalt. Ma kakvi voda to su bili potoci. Voda je prelaza preko cele felne, nema stajanja idemo ko anfibije.Meni od vode  otkazuju dve svecice, tako da mogui da vozim samo 30km na sat, ni brze ni sporije. Kisa prestaje i polako se ukljucije jedna pa druga svecica i Kawa ponovo radi kako treba. Stizemo u Nesebar, predjeno 250km.

 

NESEBAR

KrsHw_extraturabrancaastle080xs1.jpg

 

 

Smestamo se u Hotel Zora, Novi Neseba, tipican socrealisticki hotel .Motore smo smestili  iza hotela na jednoj terasi. U cenu prenocista je bio uracunat i covek koji jenocu  cuvao motore.Cena prenocista  5 eura po osobi. Vecerali smo u restoranu Beograd.

Nesebar je raj za nas. Ima dosta mesta za provod a sto je najvaznije nije skup.Dva dana i tri noci smoproveli u Nesebaru. Kafici u Starom  Nesebaru su  znatno skuplji nego lokali u Novom, ali ni to nije nista strasno.

 

STARI NESEBAR

IUbMI_extraturabrancaastle082dq2.jpg

 

Izb5P_extraturanesebar008fi8.jpg

 

7B1Zt_extraturanesebar011jn7.jpg

 

jb5H9_extraturanesebar006mf5.jpg

 

Kracemo ka Srbiji. Ceka nas put od 772km, Nesebar, Svilen, Stara Zagora, Zlatista, Sofija, Dimitrovgrad Nis Pojate Kraljevo. Naviknuti na planinsku voznju kroz Rumuniju, izabrali smo ovaj pravac kroz Bugarsku,  a ne da idemo autoputem. U Rumuniji smo sreli samo jedan motor i to MZ, a kroz Bugarsku ni jedan. Mozda je bilo rano. U Nis stizemo oko 22 casa. Nigde ne mozemo da nadjemo prenociste ispod 30 -35 eura. Dovor pada, idemo negde na klopu, pa posle pravac Kraljevo. Inace Vule nas je ostavio kod skretanja za Nis, otisao pravo kuci jer ima obaveze, sitna deca. Oko 24 polazimo polazimo iz kafane. Najvise sto mrzimo je nocna voznja. U Kraljevo stizemo oko 2 sata. Naravno niko nas ne ceka.

Rumunija je ostavila fenimenalan utisak na sve nas. To je jedna od mozda najlepsih tura. Mozda zato sto nije omah krenulo sve kako treba, ali se zato zavrsila fenomenalno. Jedino mi je zao sto nismo isli do Jasia, ali ko zna zasto je to dobro?  Zato sto cemo da ponovimo ovo putovanje, ali najverovatnije bez obilaska Bugarske.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja