Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Pitanje: koja je razlika izmedju Yamahe XT 600 2kf i Yamahe XT 600 z 1985 god??

razlika u izgledu je ocigledna,ali me interesuje da li je tehnologija,ogibljenje,ram i ostalo isto.....?

Ja tek sad vide ovo.

Pa glavna razlika je u hladjenju mashine. 600 z se hladi i uljno dok obichna 600ka samo vazduhom. Takodje 600 z ima alnaser dok 2kf kurblu. Razliku imaju i u kapacitetu rezervoara koji je na strani tenere (2kf ~ 13 l, tenere ~ 22 l). To bi otprilike bilo to. Sve ostalo bi trebalo da bude slichno ako ne i isto.

 

Poz Kurosava! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

ja sam sada uzeo Yamahu XT 600z 1985 god i fabricki nema alanser...

rezervoar joj je 30L  :o

 

ali mislio sam onim pitanjem da pitam da li ima razlike u ramu ??

da li pi pasovale plastike rezervoar i ostalo sa 2kf ?

 

eto usao sa i ja u vasu sektu XDD

dugo nikog nije bilo u ovoj temi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ja sam pisao o malo mladjoj teneri. Morao bi da se nadjesh sa nekim ko ima 2kf pa da proverish.

 

A shto se tiche nejavljanja u temi... pa mi ne vozimo afrike i tamo neke kangrbe pa da kukamo za delove i kvarove. Ko tera XTa, taj nema o chemu da pishe. ;D

 

Samo teraj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

teracu ja samo da skupim pare za delove....potrebno je da joj se zameni lanac bregaste i karike  ;D

ali posle toga ima da ide bar 100 000 km ;D  ;)

 

nasao sam neke polovne lance bregaste,kazu da su ok kao novi skinuti sa masine koja je malo presla....

dal da uzimam to posto mi je jeftinija varijanta ili da uzimam nov lanac koji kosta 70 e  :-\ ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

Dobar dan ! postao sam vlasnik yamahe XT 600 r, pa rekoh da se prijavim !

 

Cestitam !!!

 

Postavi slike, meni je ( a mozda ce i mnogima ) pasti napamet da je to ona ukradena u NS  ;)

Zato slike podhitno

 

;D ;D ;D

 

Nije, ja garantujem  ;)

Kupio je moju XT i sigurno će biti zadovoljan, a ja ne idem daleko iz ekipe, nadam se jednoj XTX 660

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Procitao sam citavu temu, retko je dobra i nije izofovana kao skoro sve teme na forumu.

U potrazi sam za nekim dobrim primerkom XT-a, model od 96. pa nadalje, 4PT model, pa ako neko zna za neki primerak neka javi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Primetio sam da često ljudima fali plastika sa XT-ova. Ovo je valjda sa off road-a a nisam viđao XT-jeve sa roll barovima pa se plastike češće lome. Meni recimo fali leva plastika rezervoara. Mogli bi ovde da popišemo koje plastike kome fale, pa da se organizujemo da jedni drugima pozajmimo čitave plastike sa naših motora i da ih Brrrka sa foruma napravi, pošto se čovek time bavi a sam se jednom na forumu ponudio da ih napravi prema originalu. Samim tim Brrrki će ostati kalupi od plastika pa ćemo i ubuduće moći da ih naručujemo od njega po povoljni cenama. Šta mislite?

 

Evo ga spisak za sada:

1. dcNiko - leva plastika rezervoara - model XT600E 3TB '94.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Zanimljiva ideja! ;) I meni bi trebala desna plastika rezervoara.Imam je,ali je sva izlomljena,pa sam ja to krpio sa 3 kg gita,samo se pitam kad ce otpasti... :D (u pitanju je model 3UW) Problem je sto nisam u zemlji,ali bih vam bio zahvalan kada bi mi rekli koliko to para izadje... I jos jedno pitanje:menjao sam ulje:10W40.Prethodno je bilo isto to unutra.Nakon menjanja(nesto preko 5000km),kao da mi je masina promenila zvuk? Jel moguce ili se ja to tripujem??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Shto gushce ulje, jednocilindrash manje lupka. Mogao si da stavish u njega i 15W-50 (malo gushce), pashe mu ko shamar za uvo. ;D

 

A shto se pitanja tiche, da moguce je. Svako ulje posle odredjenog broja kilometara gubi na kvalitetu i samim tim menja svojstva. Jedno od njih je da ulje postane redje i eto otud malo vishe lupkanja.  ;)

 

Koliko je plastika bash ta ispod rezervoara za XT 96. g. kod Brke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Nisam preterano kompetentan da dam odgovor, ali kapiram da je jedina razlika u tome shto cemu malo vishe vremena trebati da se zagreje, tj. nema silovanja motora jedno duzhe vreme. :)

 

Uostalom, zimi ni priblizhno ne prelazish kilometara kao leti, tako da ulje ipak ostaje za letnju sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

drugari razmisljam koji zupcanik nazad da stavim?standardni 45 ili 47?

kakva su iskustva sa 47 ....bolje ubrzava ali manja krajnja brzina?i pretpostavljam da se lanac sa 47 istegne duplo brze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

ja iskreno mislim da je izvodljivo ali da je veliki poduhvat,alanser,drugi magnet,prepravka instalacije i jos neke dadzbine....

malo sam gledao uporedjivao moju yamahu sa istom samo sa alanserom tako da je ovo moje misljenje....

e sad ako ima neko strucniji rado cu ga poslusati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

dal zna neko namotaje/kaleme/za xt600z 1VJ? ili koja je cena otprilike?

 

 

Drugar je na takvoj teneri radio namotaje za 10-15 evra, u firmi koja radi busalice, fiberke itd. Ne znam koliko je dugo to radilo, posto je odmah nakon toga i prodao motor.

 

A nov kosta: www.wemoto.com/bikes/Yamaha/XT_600_ZE_Tenere/87-88/picture/Generator_-_Stator/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Pozdrav ljudi,zanima me da li je moguce ugraditi anlaser na xt600 2kf i koliko bi to okvirno kostalo?

Moram priznati da je i meni tako nesto padalo na pamet kad sam je kupio al sam brzo zaboravio tu ideju. Sve je izvodljivo ali je pitanje koliko se to isplati.

Meni kurblanje uopste ne predstavlja problem. Ako je sajla dekompresora dobro podesena moze da se pali i rukom, provereno;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja