Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Nemoj da ti cev auspuha bude deo rama, nema potrebe za time, tanak je to zid i trese od motora. Stavi ozbiljno parce metala da povezes te dve uske, vodi se sipkom sa druge strane koja to radi, treba ti barem tolko isto jaka veza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

Da, fabricki auspuh ima dovoljno debele zidove, a i tako je projektovan, da prenese sve sile na donji deo rama.

 

Ovaj tvoj je previse elastican i tanak, pa ce prosto da se izbocava (neprimtno ocima, al pod jakim dinamickim silama, hoce). Tako da je pozeljno ubaciti nesto slicne debljine izmedju.

 

Mada mnogi voze i takobez, kazu nista ne fali :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ne znam samo ko je od tih inženjera došao na tu genijalnu ideju da napravi ovakav ram? :stabre:

 

Pa da li je toliki kompromis morao da se napravi kraćenjem jedne šipke rama od 40cm? :jok:

 

Strašno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Cekaj sad...jel to tako resenje i kod Tenera ili samo kod 3TB? I moj je custom top pa nisam ni obracao paznju na to da li je takav ram i kod mene. Nesto mi ne lici da je moj ram od 3AJ te kontrukcije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Sad sam nesto gledao po manuelima od 3AJ i kod mene je drucaciji ram. Izgleda je to resenje sa auspuhom kao delom rama samo kod 3TB uradjeno...

 

Koliko se i ja sećam čini mi se da se takav ram počeo proizvoditi od 3TB modela pa nadalje.

 

 

EDIT: Izgleda da je takav ram ipak ''rezervisan'' samo za 3TB model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Goske je u pravu...tako je samo na 3tb ramu...oni pre i posle njega su simetricni sa obe strane i nemaju tu prazninu...a ja sam mislio na dve uske za kacenje ali to je samo za ucvrscivanje sklopa lonac-grane za ram...

Evo i rama od 3AJ

post-11995-0-20870000-1423907327_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Da se pohvalim, danas je pala prva vožnja u 2015 :moto3:! Oko 40km, doduše ne baš egzotičnih ali BRZIH :takoje:!

 

Pogled mi se gubi po Sremskoj ravnici...

gallery_12186_1355_24949.jpg

U susret Suncu!

gallery_12186_1355_33889.jpg

Svetlo, svetlije, najsvetlije...

gallery_12186_1355_63996.jpg

Da potvrdim - moram da očistim i podesim karburator, bilo bi dobro ultrazvučno čišćenje. Onda malo vožnjice pa ću da vidim da li ostaje ista konfiguracija ili da se re-jet-uje. Jel imate neku preporuku za majstora, da je u BGD ili blizini?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

i ja sam juce zgazio nekih 30-40 km...mene zezao filter vazduha, potpuno je za zamenu pa mi motor trokira na 5000 obrtaja...sutra idem kod majstora da to sredimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Da se zahvalim Bishketu, po drugarskoj ceni mi je ustupio pinjon i originalni štitnik lanca (koji neće biti montiran :) - već je uzet za mustru za projekat aluminijumskog). Danas montiran pinjon - obrtaljka radi ko' sat. Da li neko zna koje sijalice idu u taho i obrtaljku? Da li ste možda probali konverziju u LED i sa kojim LEDovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Da li ste možda probali konverziju u LED i sa kojim LEDovima?

 

 

 

Ja sam u km/h sat ubacio LED i jako sam zadovoljan, jer umesto žućkastog imam beličasto svetlo na satu.

Evo kako izgleda http://forum.bjbiker...ost__p__1403095

 

Probao sam da zamenim i sijalicu migavca ali radi samo na jednu stranu zbog polariteta.

Posle toga sam ugradio pištavac i odlično me služi..

 

btw, LED sijalice sam kupio u auto-prodavnici - model kao što je postovao kolega zuna. Gledaj da imaju neki manji Alu hladnjak, jer se greju kad rade bar ove moje su takve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Kolege zuna, baltrekk, hvala i +1 od mene. Da li se sećate koliko sijalica ide u taho a koliko u obrtaljku i koje ste uzeli bele ili žute? Baltrekk krajnji efekat na slici mi se sviđa, pretpostavljam da su u pitanju bele LED diode?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Kolege zuna, baltrekk, hvala i +1 od mene. Da li se sećate koliko sijalica ide u taho a koliko u obrtaljku i koje ste uzeli bele ili žute? Baltrekk krajnji efekat na slici mi se sviđa, pretpostavljam da su u pitanju bele LED diode?

 

Kod mene je, koliko se sećam, samo jedna na satu, jer 3TB nema obrtaljku. 1hmm.gif

 

Da, bele LED.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Bice da je jedna po satu

+1 Mind Resetting hvala puno!

Ja sam u utorak čačkao malo, pa sam uspeo da slikam AirBox tek da vidite kako izgleda.gallery_12186_1358_69812.jpg

U pozadini se vidi jedan otvor od Keihina sa trubicom. Sad kad sam bolje pogledao i amortizer nije stok, menjan je, kad skinem AB reći ću vam šta je ali sija kao zlatni Öhlins :). Ovde se vidi gornji deo i opet Keihin otvoreno grlo

gallery_12186_1358_15830.jpg

Biće priličan problem napraviti dovod od AB do karba, baš zbog amortizera, čini mi se da je ovaj nešto deblji, mesta nigde a kamoli da provedem creva sa svake strane po jedno. Videćemo....

Što se tiče sijalica malo sam gledao po oglasima, imaju ove SMD-COB varijante,

biggest_1tile-1418086642.jpg

trebalo bi da su one širokopojasne i da ove trokrake bacaju ravnomernije. Pitanje je da li mi treba podnožje ili da uzmem bez? Razlika u ceni je smešna. Goshke, 2 komada je 200 bez kućišta, sa kućištem je 300 ovde sam ih našao, mada ih ima na mnogo više mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Društvo,

 

Ima li ko zainteresovan za Xross Challenge ove godine?

 

Voziće se na Tari i verujem da će biti jako zanimljivo.

 

 

Ja sam se prijavio i vidim da ima još jedan XT (ne znam da li je neko iz sekte - mogao bih da se javi ako jeste) , a nas ima mnogo više nego ta dva prijavljena motora. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Neki dan se malo provozao oko grada i snimih onako neki video...nije bas najmerodavnije za procenu zvuka ali ja sam prezadovoljan i zvukom i ponasanjem motora posle ugradnje  :takoje:

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja