Jump to content

Moto Zajednica

karbovi za gpz?

Recommended Posts

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

ovako. imao sam vec problem nesto sa motorom.na leru se ugasi, do 4k radi na jedan cilindar...zamenih mu svecice i puf, proradio. tj. radio je 2-3 nedelje i onda opet krenuo da s**e! otvorim ga i vidim da mu je svecica sa desne strane opet zaprljana, a leva odlicna!... ajd mi sada recite, da li ima nade da se ovo nekako sredi? ili da krenem da trazim druge karbove za gpz-a? i koliko oni  kostaju?... nosio sam ih na ciscenje, plovak je u redu, sve je oke. ali i dalje on prlja tu jednu je***u svecicu >:(!... hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Možda nije problem u karburatorima već u struji koja dolazi na svećicu tj. da ne baca varnicu. Porbaj da zameniš kablove svećica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

pa ne verujem. baca on varnicu,  nego kao da ne dolazi dovoljno vazduha... raspitivao sam se i na ex-500.com (forum za gpz-ove) i rekli su mi da je problem mozda 'float valve'. ali problem je sto ja ne znam sto je to :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

raspitivao sam se i na ex-500.com (forum za gpz-ove) i rekli su mi da je problem mozda 'float valve'. ali problem je sto ja ne znam sto je to :-\

 

pa pitaj i shta je to! :D Sigurno T nece zameriti, pogotowo ako znaju da si iz Srbije! ;)

 

Mozhda uopshte nije do karbowa.... oni samo koriguju odnos goriwo/wazduh, nemaju weze sa uljem.... probaj da nagoworish nekog struchnijeg da dodje do tebe da T proweri kompresiju na cilindru! Swe mi to nekako 'smrdi' na karike....

 

Ako nishta zameni ponowo swecice i wozi se josh 2-3 nedelje, i onako ce zima! ;D ;)

 

pozdrav i sa srecom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

i josh neshto - twoj motor beshe ima dwa auspuha?! Probaj da ga upalish kako znash i umesh pa tradicionalno omirishi izduwe... Mozhda T se 'posreci' (pu pu daleko bilo)! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Ajd da vidim sa Prokom sta on misli ...

Tvoj GPZ je njegove kalibar , sigurno ce znati i presuditi za sigurno sta ti je chiniti ... mislim u EUR ...:(

Mozes li se dokotrljati ikako do BGDa , radi li kawa uopste ...

 

Z

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

float valve je iglica na plovku koja treba da zatvori gorivo kad se plovak digne i lonche napuni do odredjenog nivoa. kad te iglice crknu, dolazi do prelivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

a jel ti troskari ulje po malo,,kakve sve boje izbacuje na auspluh..... ??? ??? ???

 

pa, posto kada ga upalim radi na jedan cilindar sve do 4-5k obrtaja, izbacuje crni gusti dim. ali kada proradi na oba onda je ok. a kada mu pustim gas, onda mu ler padne i ugasi se... sada trebam da zovem nekog 10-tog majstora da vidim da li on moze konacno da nesto uradi :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Ajd da vidim sa Prokom sta on misli ...

Tvoj GPZ je njegove kalibar , sigurno ce znati i presuditi za sigurno sta ti je chiniti ... mislim u EUR ...:(

Mozes li se dokotrljati ikako do BGDa , radi li kawa uopste ...

 

Z

 

 

 

pa, ide on kada mu svecice promenim...videcu, ako ne sredim ovde, donecu ga u BGD...

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Ma ja ti preporucujem da mrdnes iz ovog Zrenjanina, i skoknes do NS-a ili BG-a, jer ga ovde neces namestiti, tako da ne bi bilo lose da neko predlozi neki servis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Sredio sam ga! jej ;D... ima druge karburatore sada. nije bas jeftina popravka kojoj sam se nadao, ali ide kao zmajcek ;D! upravo sam dosao iz Temerina gde su ga Sale 'mcm-racing' i njegov sin ceo dan opravljali...

pozzz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Super,

 

Prichacemo o tome .. Znaci spreman si za Subotu ko zapeta puska..!?

Ja sam danas prichao sa likom za F. registrovan , punomoc ce danas biti gotova a ako sve bude OK F u garazi kod Radovana u Cetvrtak ili Petak uvece. Jos samo mesto u garazi da napravimo , nisam stigao za Weekend ... najverovatnije danas pravim mesto u garage ...:)

 

Pa onda do Subote , i Intruderi su spremni ...

 

Z

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja