Jump to content

Moto Zajednica

BMW F800GS ili R1200GS savet

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

 

U dilemi sam pa mi treba savet. Proucavam vec neko vreme razne sajtove na engleskom jeziku pokusavajuci da dokucim koji sledeci motor da kupim. Mislio sam da krenem u akciju u nekoliko sledecih meseci.

Imam F650gs. Odlicno mi je na njemu, ali kad izadjem na auto -put, mnogo vetra (imam Givi windshield - nije dovoljan) i nedovoljno brzine. Kada moja draga sedne iza mene, imam utisak da smo preteski i ne sasvim stabilni (ona ne cita ovaj forum, sva sreca). Zato hocu veci i jaci, F800gs ili R1200gs. Jedan od ova dva modela bih uvezao iz Nemacke, na sajtu mobile.de sam nasao  dosta zanimljivu ponudu skoro novih primeraka sa garancijom, itd.

Dakle, interesuju me konkretna iskustva ljudi (ako ima takvih), koji su vozili oba motora, a pre svega F800gs. Karakteristike znam. Razlike u tezini znam, cena registracije, potrosnja goriva i ostalo. Ali ne poznajem nikoga koji je vozio ili jedan ili drugi. Zato bi mi savet dobro dosao.

Nestrpljiv sam da cujem tudja misljenja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Da pokusam nesto reci o F 800 GS

 

Imam ga vec dve nedelje i presao nesto vise od 1500 km.

Utisci ?

Fantastican motor,lep ko lutka, deluje muski !

Potrosnja je smesna krece se oko 4 do 5.5 lit

Max brzina koju sam dostigao po satu 220 km/h (sam bez kofera)

Registracija za njega iznosi podnosljivih 24000 din a ono sto znam za GS 1200 je preko 40000 din

Kocnice su brutalne (brembo)

Nema neprijatnih vibracija

Odziv na gas je odlican u svim rezimima voznje (velik ortni moment)

Troskovi servisa kod ovlascenih servisera  (Radulovic) za F 800 je prihvatljivih 11000 din dok za 1200 GS 35000 din  :o (info servis Radulovic).

F 800 ima lanac (koji moras stalno da podmazujes) a GS 1200 ima kardan .

Jedino sto mi malo smeta njegova visina 880mm, a ja sam visok 170 cm i zilet tezak 78 Kg, GS 1200 je jos tezi i vislji

 

Nemoj mnogo da merkas pitaj svoje srce sta zelis i to je to.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Meni se licno vise svidja f 800 gs jer smatram da je svestraniji motor ,cak toliko da mislim da nema odgovarajuceg takmaca u savremenom moto svetu.Bez obzira sto je BMW to je model koji sam ozbiljno uzeo u razmatranje jos kad je bio u najavi i sacekacu jos malo da vidim da li ce da se pojave neki nedostaci i ko zna kako sve vise naginjem toj vrsti motora mozda ga i pazarim jednog dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

nisam veliki znalac pa necu da pametujem, ali citajuci ove postove i malo onako kontajuci mislim da je F800GS bolji izbor. Jedino ako imas viska para pa hoces eto malo da osjetis snagu ondaaaa.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

@johann

Adventure jeste viši ali običan je 1200GS niži 1 cm.

A za servis mi nije jasno otkud tolika razlika.

 

Lično i ja bih išao na F800.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Hvala svima na diskusiji.

 

Johann, vidim ti si taj sto mi je maznuo ispred nosa F800gs u Novom Sadu ;D. Srecno sa njim.

Jedno pitanje - kako funkcionise windshield, deluje nedovoljno.

I jos jedno - kako se ponasa sa saputnikom?

 

Sto se visine tice, ja sam 187, 90kg,  i nemam problema sa time.

 

Tezina r1200gs 225; f800gs 207. Nije tolika razlika,a mozda i jeste...

 

F800gs je frisak, mozda treba sacekati, da vidimo nedostatke.

 

Ujutru, mislim, kupicu F800, popodne r1200, pa onda obrnuto...

 

Odlucan covek nema sta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Hvala svima na diskusiji.

 

Johann, vidim ti si taj sto mi je maznuo ispred nosa F800gs u Novom Sadu ;D. Srecno sa njim.

Jedno pitanje - kako funkcionise windshield, deluje nedovoljno.

I jos jedno - kako se ponasa sa saputnikom?

 

Sto se visine tice, ja sam 187, 90kg,  i nemam problema sa time.

 

Tezina r1200gs 225; f800gs 207. Nije tolika razlika,a mozda i jeste...

 

F800gs je frisak, mozda treba sacekati, da vidimo nedostatke.

 

Ujutru, mislim, kupicu F800, popodne r1200, pa onda obrnuto...

 

Odlucan covek nema sta.

 

 

Ko pre devojci, njemu devojka !

 

Windshield je dosta skroman  stiti predeo oko grudi, vrat i glava je izlozen vetru al to mi ne smeta za sad. A saputnika jos nisam vozio  (razveden).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Nije bas da nije problem. Mislim lova. Ali racunam nije motor stvar koja se kupuje svaki dan. Mada,.. dva sam promenio ove sezone. U svakom slucaju ovaj je za duze, ja se bar nadam... Kad ga kupim... Kad se odlucim koji...  Ako...  Bice valjda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

meni se cini da bih ja uzeo 1200 kad bih mogao

 

Meni se takođe to čini :D Odnosno, mogao bih, ali me tako živcira cena registracije, da ne bih. Pak, 800 nije mnogo jači od 650, dele istu zapreminu.

 

[table]

[tr][td]BMW F 650 GS[/td][td]BMW F 800 GS[/td][/tr]

[tr][td]798 cm3[/td][td]798 cm3[/td][/tr]

[tr][td]69.73 KS[/td][td]84.48 KS[/td][/tr]

[tr][td]75 Nm[/td][td]83 Nm[/td][/tr]

[tr][td]Link[/td][td]Link[/td][/tr]

[/table]

 

Idealno bi bilo da prave nešto do 1100 kubika, ali to je već šta bi bilo kad bi bilo. Ako hoćeš na duža putovanja, recimo preko 1000 km, uzmi veću mašinu, mislim R1200GS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ako pazljivo definises procentualno koliko se vozis on/off road, onda ce ti verovatno biti lakse doneti odluku. Ako ides na duza putovanja, mozda sa saputnicom, svakako 1200 GS, zbog udobnosti pre svega, a i to je vec dobro proverena koncepcija i tehnologija. Ako vishe volish krace ture, vishe se vozis po gradu,  i trosis vise off-roada, onda svakako 800 GS.

 

Pitanje je naravno i budzet koji imas na raspolaganju, jer kad se kupi bilo koji GS, onda ide jos dosta para za dodatnu opremu koja je prilicno skupa, pa onda ako kupis na primer 800 GS sa full opremom. to te kosta kao osnovni model 1200 GS.

 

U svakom slucaju tesko je doneti odluku, ja bih vrlo rado bio u tvojoj kozi i na "slatkim mukama" ali i dalje nisam siguran sta bi kupio.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

 

U dilemi sam pa mi treba savet. Proucavam vec neko vreme razne sajtove na engleskom jeziku pokusavajuci da dokucim koji sledeci motor da kupim. Mislio sam da krenem u akciju u nekoliko sledecih meseci.

Imam F650gs. Odlicno mi je na njemu, ali kad izadjem na auto -put, mnogo vetra (imam Givi windshield - nije dovoljan) i nedovoljno brzine. Kada moja draga sedne iza mene, imam utisak da smo preteski i ne sasvim stabilni (ona ne cita ovaj forum, sva sreca). Zato hocu veci i jaci, F800gs ili R1200gs. Jedan od ova dva modela bih uvezao iz Nemacke, na sajtu mobile.de sam nasao  dosta zanimljivu ponudu skoro novih primeraka sa garancijom, itd.

Dakle, interesuju me konkretna iskustva ljudi (ako ima takvih), koji su vozili oba motora, a pre svega F800gs. Karakteristike znam. Razlike u tezini znam, cena registracije, potrosnja goriva i ostalo. Ali ne poznajem nikoga koji je vozio ili jedan ili drugi. Zato bi mi savet dobro dosao.

Nestrpljiv sam da cujem tudja misljenja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

meni se cini da bih ja uzeo 1200 kad bih mogao

 

Meni se takođe to čini :D Odnosno, mogao bih, ali me tako živcira cena registracije, da ne bih. Pak, 800 nije mnogo jači od 650, dele istu zapreminu.

 

[table]

[tr][td]BMW F 650 GS[/td][td]BMW F 800 GS[/td][/tr]

[tr][td]798 cm3[/td][td]798 cm3[/td][/tr]

[tr][td]69.73 KS[/td][td]84.48 KS[/td][/tr]

[tr][td]75 Nm[/td][td]83 Nm[/td][/tr]

[tr][td]Link[/td][td]Link[/td][/tr]

[/table]

 

Idealno bi bilo da prave nešto do 1100 kubika, ali to je već šta bi bilo kad bi bilo. Ako hoćeš na duža putovanja, recimo preko 1000 km, uzmi veću mašinu, mislim R1200GS.

 

 

Kubikaza novog F650 gs je ista kao i kod F800gs jer je u pitanju isti dvocilindricni motor.

Moj  F650gs je 2001 i ima jedan cilindar i tu negde oko 650kubika.

Postoji model R1100gs koji je ispod 1100 kubika, znaci cena registracija mu je bitno manja, ali on je prestao da se proizvodi 99-te. Ne znam puno o njemu osim da je tezak oko 255 kg, i da je bio veoma pouzdan motor. Zapravo on je preteca 1150gs i 1200gs.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Ako pazljivo definises procentualno koliko se vozis on/off road, onda ce ti verovatno biti lakse doneti odluku. Ako ides na duza putovanja, mozda sa saputnicom, svakako 1200 GS, zbog udobnosti pre svega, a i to je vec dobro proverena koncepcija i tehnologija. Ako vishe volish krace ture, vishe se vozis po gradu,  i trosis vise off-roada, onda svakako 800 GS.

 

Pitanje je naravno i budzet koji imas na raspolaganju, jer kad se kupi bilo koji GS, onda ide jos dosta para za dodatnu opremu koja je prilicno skupa, pa onda ako kupis na primer 800 GS sa full opremom. to te kosta kao osnovni model 1200 GS.

 

U svakom slucaju tesko je doneti odluku, ja bih vrlo rado bio u tvojoj kozi i na "slatkim mukama" ali i dalje nisam siguran sta bi kupio.

 

;)

 

 

Nije mi tesko to definisati. 95% na putu, ostatak na zemljanim putevima, makadamu i sl. Nisam zainteresovan za neki tezi off road. Planiram da proputujem Evropu i Tursku, mozda preko Spanije do Maroka, sve to u nekoliko sledecih godina. Sam, ponekad sa svojom dragom.

 

Znam, svi ce te reci, sa pravom - r1200gs, opet, ja se po gradu dosta vozim, skoro cele godine i bojim se da je preveliki za to.

 

U stvari voleo bih da cujem kako se snalaze po gradskim guzvama vlasnici r1200gs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Jedno pitanje:

 

Zasto mislite da F800 GS nije kadar za daleka putovanja ?

 

Razlika u kubikazi jeste velika, al u snazi nije F 800 ima 85 ks a GS 1200 ima 100 ks a GS je dosta tezi tako da se razlika topi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Jedno pitanje:

 

Zasto mislite da F800 GS nije kadar za daleka putovanja ?

 

Razlika u kubikazi jeste velika, al u snazi nije F 800 ima 85 ks a GS 1200 ima 100 ks a GS je dosta tezi tako da se razlika topi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja ne mislim tako  ;) odnosno mislim da je 85 ks sasvim dovoljno za bilo kakav put ,ali ono sto mozda ne ide u prilog F800 je udobnost pa me zanima tvoje misljenje kakvo je sediste i vesanje za duze ture,posto i mene licno vrlo intrigira F 800 GS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja