Jump to content

Moto Zajednica

Majstor Pera Cacak

Recommended Posts

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ma naravno da pada u vodu ( statistika mi je cista nebuloza kao i tema), nisam ni mislio da je tacna, nego mi samo bilo zanimljivo da vidim da tema ima toliko pregleda i dva negativna komentara. A za lajkove... sta ces, ljudi nasedaju na brze solucije pa lajkuju :). Ipak, ostajem pri svome misljenju da mi nesketova prica zaista ne pije vodu, a ova druga sa karburatorima ima nekog smisla, ako je stvarno sve bilo kako je napisano. Zato ja i ne teram motore kod majstora, nego kupim manual pa lagano sam, te osnovne stvari svako moze da nauci da uradi sa malo volje i strpljenja, a jos nisam vozio takav krsh da sam moram da mu radim generalnu i ne planiram, tako da me ozbiljni zahvati ne opterecuju...

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ko radi taj i gresi, a svaki covek nekad popizdi pa hoce i grub da bude i prema musteriji. Meni dodje 100x da nekog klijenta nadojim ali ne smem :lol: Da je firma moja sigurno da bih. Tako da majstore razumem nekad.

Ali druga strana medalje jeste da je ljude sramora da kazu da ih je neko zajebao i odrao. Em ih sramota em sami sebe ubede da je sve ok da bi im bilo lakse. To sam video 100x

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Zaboravio sam reci da mi je majstor Pera rekao da su polomljene dve iglice u mom karburatoru, pa me interesuje jel moze to da radi sa tim slomljenim iglicama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1999 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Kao sto vec rekoh ima tu nesto sto ne stima u celoj prici. Krenuli smo od mebrana pa smo preko gumenih prirubnica stigli do iglica, ma sta to znacilo. Plasim se da ce se na kraju pokazati kako je doticni majstor zamenio radilicu, ram ili blok motora. Sve to me podseca na onu seljacku pricu o casovnicarima koji musterijama kradu rubine iz casovnika, koji uzgred budi receno, ne vrede ni po' pi... ladne vode.

E zato u normalnoj zemlji, a mi smo dalkeko od njih, koliko i od Marsa, nema budzenja i krpljenja rupa. Doteras motor u servis i sve sto ne valja bude zamenjeno novim delovima, naravno uz adekvatnu novcanu nadoknadu koja u njcescem broju slucajeva premasuje duplo ili vise od prosecne srbistanske plate. Nazalost kod nas su majstori, zbog materijalne situacije vecine vlasnika motora, cesto prinudjeni da vade trn iz one stvari i da jos budu javno popljuvani.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja