Jump to content

Moto Zajednica

Slika opomene

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Arilje

Kod svakog ulaska u krivinu, neka vam ova slika bude u glavi. Dandy i ja, letos, na putu Sjenica-Nova Varos. Dva potpuno slobodna konja (mislim na ove sa leve strane :D), u mrtvom uglu krivine.

Srecom, nismo isli iz suprotnog pravca... . ::)

 

Slikao: "zidarskomlako"

 

 

post-4673-12879006148623_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Slicno se meni desilo kada se pri izlasku iz Sremskih Karlovaca u pravcu kretanja ka Strazilovu.

Konj na sred puta....pase travicu ispod ograde....uzas!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Desava se stalno kod nas, vidjao sam vise puta domace zivotinje na putu ali konje   jok bre, sad prvi put. ;D

 

Ne citas pazljivo putopise! :)

 

fOUYe_picture0511024x768is2.jpg

 

fkuTV_picture0501024x768de6.jpg

 

Neposredno ispred Borskog jezera...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Ehehehehee, kako je ovo dobro... Vezali konja za znak... Gde je to slikano? Ja sam u julu naisao na krave na putu. Doduse bio je neki sporedni put, ali vrlo lepo asvaltiran. I nasred puta 3-4 krave. Uopste nisu htele da se pomere! Morao sam da sidjem sa motora i da ih ceskam i tapsem dok se nisu udostojile da se sklone na travu  :) Onda sam im revoltiran odbrusio da su obicne kravetine i otisao ;D ; ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Morao sam da sidjem sa motora i da ih ceskam i tapsem dok se nisu udostojile da se sklone na travu  :) Onda sam im revoltiran odbrusio da su obicne kravetine i otisao ;D ; ;)

;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Arilje

A ja mislio da je moj slucaj jedini...

Izgleda da svaki konj u Srbiji tu i tamo voli povremeno da se proseta po putu, ili da pase u krivini.  :)

 

Nesto mi pade na pamet, mozda nije losa ideja  da se ova tema preimenuje u "Slike opomene", mozda ucini "sticky", pa da svi clanovi tu stavljaju forografije raznoraznih prepreka na koje su naisli na putu. Inace na ovoj istoj voznji smo na ulazu u Novu Varos naisli na potpuno otvorenu, neobelezenu i nezasticenu sahtu! Dakle ogromna rupa, dubine 1-2 metra, na sred ulice. Ako ispred vas ide kamion ili automobil, a vi ste odmah iza njega, oni predju preko nje,  ne bi imalo sanse da je primetite.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Ehehehehee, kako je ovo dobro... Vezali konja za znak... Gde je to slikano? Ja sam u julu naisao na krave na putu. Doduse bio je neki sporedni put, ali vrlo lepo asvaltiran. I nasred puta 3-4 krave. Uopste nisu htele da se pomere! Morao sam da sidjem sa motora i da ih ceskam i tapsem dok se nisu udostojile da se sklone na travu  :) Onda sam im revoltiran odbrusio da su obicne kravetine i otisao ;D ; ;)

 

Ovo ti je slikano na kraju sela Hrtkovci, na magistralnom putu Sabac-Ruma, jedino dobro u ovome je sto  se konj pomerio metar u desno kada sam ja naisao, inace je bio vezan kanapom od bar 3 metra, tako da je lagano onako vezan setao po putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

sasvim "normalna" scena na skoro svim putevima shirom ex yu. U Bosni na potezu Gacko - Čemerno - Sutjeska će te naići na stotine koza koje se napasaju na samom putu, uz ili prelaze put. U CG ista priča, na ulasku iz pravca Novog Pazara, u prvim tunelima, u toku letnjih meseci često se desi da se u njih sklone krave. Na Kosovu slično, prvi tuneli ka Kosovskoj Mitrovici - krave a preko brda koze i krave. Srbija na deonici od Beloljina ka Blacama, slično, krave, koze...

 

I nije toliki problem stoka na putu, koliki je problem vlasnik te stoke koji istu ne poštuje, već je pušta da sama i bez nadzora tumara. Takodje vaše pravo (a i obaveza) je da upozorite nadležne organe, jer njihov posao nije samo da sede na haubama svojih peugeota i škrabuću kazne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Ma to konji strajkuju zbog zagadjenja, setili su se svojih predaka i sad hoce i oni ko njihovi preci da vuku kola i tako da smanje zagadjenje vazduha i globalno zagrevanje! xD

 

A naravno, policije nikad nema da kazni one koji ostavljaju tako konje na putu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

na putu kroz bosnu i crnu goru ima cesto krava na putu ali i pre susretanja takvi prepreka postoji znak upozorenja da je krava na putu,kada smo se bili vozili kroz planine crne gore odjedanput nam se srusio sa planine copor koza bas sam se presekao da sam isao malo brze direkno bi udari u njih

 

post-595-12879006608307_thumb.jpg

post-595-12879006608826_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Pre par godina sam isao automobilom iz Foce (Srbinja) ka Sarajevu. Na tom pravcu ima par tunela, a kako je to bilo u sred leta i na 40C, u tunelu su lezale krave koje su se sakrile od vrucine. Mislim da ne treba da vam pricam kada sa zaslepljujuce beline udjete u tunel u kome je totalni mrak i na par metara ugledate krave koje cooliraju u debeloj hladovini. Srecom pa sam isao polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ovo je sa puta Baranda - Opovo. Dugacak pravac gde sam poprilicno razvukao Kawu, ali na vreme uocio "prepreke". Iza mene ih je uslikao keni.

 

 

 

post-744-12879006663723_thumb.jpg

post-744-12879006664314_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ove krave su postale toliko poznate, da pomisao na ove krajeve vezujes za njih.

Najvise pogleda privlace u vreme letnjih odmora.

Aj cik pogodite, koji su to krajevi?

 

post-2166-12879006665297_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Evo i ja zabelezih malo stoke "letos"...

 

Krave su tek iza krivine pravile "zurku"...a konji ko konji.....snimljeno u C.Gori krave na Durmitoru konji na Komovima.....

 

7tmnhd4auhirufa8eoon.jpg

 

5dji14djoqjdunqencuj.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Po mom kraju samo dvonožni konji prave žurke po putevima, i po koja krava (što dvonožna , što četvoronožna) ali evo slike genija na kog naletite posle brze i ne pregledne leve krivine.

 

post-2283-12879007121288_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Sta reci a ne zaplakati  :o  :o  :o . Ova slika sve govori, koliko je saobracaj kod nas u haosu.

Sati 23 i kusur

Put Ruma-Novi Sad uspon ka Fruskoj Gori odmah iza Iriga

Srecom nisam vozio previse brzo, oko 80 km/h, u daljini mi se cinilo da nesto vidim, kad ono ima sta i da vidim a to je:

 

18102008282.jpg

 

patrole policije nigde, inace da je bilo stao bih i lepo im objasnio Zeleni Mercedes, NS table.

A olaksavajuca okolonst bi mu bila da mu bar na kamionu radi jedno stop svetlo, ali ne i na prikolici  :o  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja