Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------
Pre 2 sati, KoleD je napisao:

Ja sam jedan od dvadesetak veličanstvenih.. emoji12.png

Nego, nisu se nešto pokazale.. Rade odlično dok rade a ne rade nikako posle jedne celodnevne kiše (više poplava) i jednog temeljnog pranja posle puta.

Obdukcija je pokazala da je lampe uhvatila korozija, a da su prekidač i instalacije preživeli.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

@živke
@Djomla_
@Rider000

 

Ako si gruvao peracem pod pritiskom po njima, nije ni cudo. 😁

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3678 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Ljudi, ne znam da l se dobro razumemo. Maglenke vezane na aku su skroz ok i bez brige. Jedino taj signal za rele valja da bude sa kontakta da djeca ne bi svetlela bez kljuca i to je to. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Ja se nesto ne razumem u elektriku ali kontam da je to okej. Ovo o cemu ja pricam, kod drugara, je naklemano direkt na aku. Ugasis motor, izvuces kljuc, maglenke sijaju idalje. 😃

 

Promenio član Rider000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Pozicija fabricki moze da se ostavi upaljena. 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Da li je mozda neko vozio Stroma 650 mk1, 2007,8,9 recimo i noviji 2013,14? Koja je razlika, osim u ceni za koju sam negde procitao da je taj noviji model u startu kostao oko 2000e vise? Da li je i bolji od starijeg, udobniji? Koja je bolja kupovina polovnjaka od te dve varijante? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

A što ga čovek ošuri... 😁 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 925 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
On 17. 9. 2024. at 17:50, Andrej_Hotstepper je napisao:

Verovatno i jeste tuđi. Al je botomovao, nije mi se dalo gledati. 

Ако није проблем, да ли можеш да преведеш на српски језик ријеч из твоје реченице коју сам означио црвеном бојом? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, draki said:

Ако није проблем, да ли можеш да преведеш на српски језик ријеч из твоје реченице коју сам означио црвеном бојом? 

Svakako kolega, i izvinjavam se na tako lakomisleno upotrebljenom izrazu iz englicističkog dijalekta. 

 

Bottom - ili kako je najčešće prevodeno u našem jeziku je imenica dno koja označava najniži deo neke stvari, predmeta ili predela. 

 

U ovom konkretnom slučaju odnosilo se na to da je cenjeni kolega šofer lakog motornog vozila koje je po našem zakonu klasifikovana pod oznakom L (mopedi, motocikli, tricikli i četvorocikli, *) koristeći vozilo marke Suzuki, model Vstrom 650, na nestručan način, zanemario konstrukciona svojstva vozila predviđena od strane konstruktora, i ne prilagodivši vožnju i brzinu vozila stanju puta i uslovima saobraćaja, izazvao da predviđeni hod vešanja dovede u neželjeni krajnji donji položaj i prevazivši konstrukcione mogućnosti vozila, čime je doveo u opasnost tehničku ispravnost vozila i potencijalnu opasnost za beznedno upravljanje vozilom, zanemarući sopstvenu bezbednost. 

 

Nadam se da sam bio dovoljno transparentan ovaj put. 

😉👍

 

 

 

* izvor:

WWW.EXPERTISE.IN.RS

Vrsta L - mopedi, motocikli, tricikli i četvorocikli Vrsta M - vozila za prevoz lica Vrsta M - motorno...

 

PS. 

Latinica je ravnoprano pismo, te sam zadržao pravo da vam odgovorim na njoj iako je pitanje postavljeno na ćiriličnom pismu, to svakako nisam zanemario ali me mrzi da je instaliram na telefon, nadam se da će te prihvatiti odgovor. 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12368 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Немојте да вас мрзи да пишете ћирилицом. 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 772 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
pre 59 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Svakako kolega, i izvinjavam se na tako lakomisleno upotrebljenom izrazu iz englicističkog dijalekta. 

 

Bottom - ili kako je najčešće prevodeno u našem jeziku je imenica dno koja označava najniži deo neke stvari, predmeta ili predela. 

 

U ovom konkretnom slučaju odnosilo se na to da je cenjeni kolega šofer lakog motornog vozila koje je po našem zakonu klasifikovana pod oznakom L (mopedi, motocikli, tricikli i četvorocikli, *) koristeći vozilo marke Suzuki, model Vstrom 650, na nestručan način, zanemario konstrukciona svojstva vozila predviđena od strane konstruktora, i ne prilagodivši vožnju i brzinu vozila stanju puta i uslovima saobraćaja, izazvao da predviđeni hod vešanja dovede u neželjeni krajnji donji položaj i prevazivši konstrukcione mogućnosti vozila, čime je doveo u opasnost tehničku ispravnost vozila i potencijalnu opasnost za beznedno upravljanje vozilom, zanemarući sopstvenu bezbednost. 

 

Nadam se da sam bio dovoljno transparentan ovaj put. 

😉👍

 

 

 

* izvor:

WWW.EXPERTISE.IN.RS

Vrsta L - mopedi, motocikli, tricikli i četvorocikli Vrsta M - vozila za prevoz lica Vrsta M - motorno...

 

PS. 

Latinica je ravnoprano pismo, te sam zadržao pravo da vam odgovorim na njoj iako je pitanje postavljeno na ćiriličnom pismu, to svakako nisam zanemario ali me mrzi da je instaliram na telefon, nadam se da će te prihvatiti odgovor. 

Hoces reci sabio mu je do kraja?

 

 

Mislim na amortizere, perverznajci jedni...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Malo pre*eravanje ali ok... 

Promenio član Rider000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

V Strom svakako nije kros motocikl, ali evo vidi se da može i to.

Ako je suspenzija ispravna, dolaženje do kraja hoda nije nikakav problem. To je predviđena situacija, za koju je napravljen prostor. Naravno da će biti potrebe da se češće servisira, ako je amortizer takav da to dopušta (to ovde nije slučaj). Za slučaj da se ima namera da se ovako konstantno tera, onda se adekvatno i opremi. Verujem da prvenstveno zadnjem amortizeru nije bilo dobro...ali to sve ide u rok službe. On nije tu da traje koliko i motor. Baciš, kupiš drugi....samo ta koncepcija kod nas nije ni u malom mozgu, niti možemo da je potkrepimo lovom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Naravno da je bolje imati kros viljušku za ovakvu vožnju. Kako rekoh, ako nekoga greje da VStroma stalno tera ovako, morao bi da uloži neku kintu. Ne u kofere, nalepnice, otvoren auspuh i kineske maglenke

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo dva članka..kao recept za "krosovanje" VStroma..

WWW.ADVPULSE.COM

Suzuki’s V-Strom 650 has been a prodigious seller for nearly two decades, beloved around the globe...

 

https://www.advpulse.com/adv-news/suzuki-sr75-race-team-give-v-strom-650xt-rm-z-treatment/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 925 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
On 19. 9. 2024. at 8:06, Andrej_Hotstepper je napisao:

Svakako kolega, i izvinjavam se na tako lakomisleno upotrebljenom izrazu iz englicističkog dijalekta. 

 

Bottom - ili kako je najčešće prevodeno u našem jeziku je imenica dno koja označava najniži deo neke stvari, predmeta ili predela. 

 

U ovom konkretnom slučaju odnosilo se na to da je cenjeni kolega šofer lakog motornog vozila koje je po našem zakonu klasifikovana pod oznakom L (mopedi, motocikli, tricikli i četvorocikli, *) koristeći vozilo marke Suzuki, model Vstrom 650, na nestručan način, zanemario konstrukciona svojstva vozila predviđena od strane konstruktora, i ne prilagodivši vožnju i brzinu vozila stanju puta i uslovima saobraćaja, izazvao da predviđeni hod vešanja dovede u neželjeni krajnji donji položaj i prevazivši konstrukcione mogućnosti vozila, čime je doveo u opasnost tehničku ispravnost vozila i potencijalnu opasnost za beznedno upravljanje vozilom, zanemarući sopstvenu bezbednost. 

 

Nadam se da sam bio dovoljno transparentan ovaj put. 

😉👍

 

 

 

* izvor:

WWW.EXPERTISE.IN.RS

Vrsta L - mopedi, motocikli, tricikli i četvorocikli Vrsta M - vozila za prevoz lica Vrsta M - motorno...

 

PS. 

Latinica je ravnoprano pismo, te sam zadržao pravo da vam odgovorim na njoj iako je pitanje postavljeno na ćiriličnom pismu, to svakako nisam zanemario ali me mrzi da je instaliram na telefon, nadam se da će te prihvatiti odgovor. 

Кажу да је добар дан онај када научиш нешто ново, а ја сам данас то свакако урадио. Хвала, колега, на одговору. Било је задовољство читати га. 

 

Што се тиче латиничног писма, воља свакога је да користи оно што жели. Богу хвала спадам у малу групу људи на свијету која може равноправно да користи оба писма. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja