Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Pa gaghi nece valjda garaza biti problem ,evo kod mene ce uvijek biti mjesta da se na sigurno parkira 2-3 stroma ;D

Ali problem su koferi!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Goldwing bager 1800

I ja da se upisem

 

1.Zeky

2.Aspirinikus

3.MILJAN-DARK

4.tep3a

5. zzz

6. doktor

7.Danilo

8.Saxi

9. severian

10. Dimac

11. IvanS

12.Smajser

13.tuono

14.DusanP

15.bojan.p

16. Niksloter

17.Stromer

18. Gaghi

19. PECA

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Stromaši treba mi pomoć.

Interesuje me razlike izmedju modela 2006 i mladjih.Da li je taj stariji model mnogo lošiji koje su mu mane i koji kvaliteti.

Interesuje me potrošnja ,način i cena održavanja itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Stromaši treba mi pomoć.

Interesuje me razlike izmedju modela 2006 i mladjih.Da li je taj stariji model mnogo lošiji koje su mu mane i koji kvaliteti.

Interesuje me potrošnja ,način i cena održavanja itd

 

kojeg stroma? 1.000 ili 650?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Stromaši treba mi pomoć.

Interesuje me razlike izmedju modela 2006 i mladjih.Da li je taj stariji model mnogo lošiji koje su mu mane i koji kvaliteti.

Interesuje me potrošnja ,način i cena održavanja itd

dl650 nije imao greskice.dl1000 je imao problem sa korpom kvacila.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Izvinjavam se DL 650 je upitanju

Dl650 je bolje pogodjen bajk a i isplativiji ti je.Mnogo manje trosi od dl1000.Medjutim,na njemu neces imati adrenalina pri odvrtanju rucice gasa.Dok dl1000 dize na zadnji kao nista na manji cimaj...Sve zavisi sta zelis od motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova

@Jevta68

 

 

Koliko sam ja uspeo svojevremeno da nadjem je to da su na modelima od 2007. godine poceli da ugradjuju po dve svecice po cilindru kao i to da su od te godine poceli da rade verziju sa ABS-om, sve ostalo je manje vishe ostalo isto (kochnice, ogibljenje ... ).

 

Sto se ti ce potrosnje goriva to ti je sve relativno, koliko zavrcesh gas toliko ce da ti i troshi (moze da se krece od 3 i neshto pa do 6 i neshto litara, sve je do vozacha), fakat je da sa punim rezervoarom i nekom umerenom voznjom (ni da jurcash kao lud a ni da kilavish) mozesh da isterash i 400 km. bez dosipanja naravno  ;) (ja uspeo mnogo puta).

 

Troshkovi servisa ... nishta neizdrzivo ... po specifikaciji ulje koje ide u njega moze da bude polusintetika i sintetika pa ti od toga i varira cena (cca900 din./lit. ili 1800 din/lit motul 5100 vs 300V a sa filterom stane ako se ne varam manje od 3 lit.-- 2,7lit.) , Set guma je cca 22000, din (Continental Conti trail Attack) ... servisni intervali su mu na po 6000 kilometara (kod nas se vade na losh kvalitet goriva pa ga skracuju na svakih 5000 ...)Ja sam bio na servisu kod Joce Profimoto i sve je bilo kako treba od usluge do racuna, shta je recheno to je i uradjeno i po ugovorenoj ceni. Sve u svemu ja nemam ama bash nikakvih zamerki, meni udoban motor, pouzdan i upotrebljiv za moje potrebe. Nije kabast i pitom je za gradsku guzvu a dovojlan je i za duza putovanja.

 

 

Ja imam toliko da ti kazem  i nadam se da sam pomogao bar malo, e sad mozda je nekom skupo mozda nekom jeftino, nekom se dopada na izgled a nekom ne,  nemam pojma ... ja i dalje funkcionishem po sistemu: Svaka budala ima svoje veselje pa ako volish brate mili ti teraj, samo nemoj druge da peglash da moraju isto tako ...

 

 

E sad shto se tiche adrenalina to ne znam da ti objasnim ... nekom adrenalin skache ako gleda kako se dve bubamare razmnozavaju a nekom ni strom od kilo nije dovoljan ...hebem li ga  ;)

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

Ja cuh, samo za jednu 1000-ku, da je imala problemsa kvacilom. To ne znaci da su svi (1000ccm)  imali lose kvacilo. Veliki je imao, samo problem s losim kocnicama i pomalo s elektronikom ( koji je mogaoda se sredi i koji je fabrika, na modelu od 06g. sredila ). Veliki ja odlican motor i ne volim da cujem pljuvku po njemu. Nije li Koma stigao do Japana ? Da nisu prestali da ga prave, ja ne bih kupio Varadera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Mane najviše interesuje onaj detalj dodate svećice.Da li je promenjen i sistem paljenja ubrizgavanje i još ponešto ili samo još dve bobine i pikap, da li je zbog toga teže naći delove za stariji model....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Ja cuh, samo za jednu 1000-ku, da je imala problemsa kvacilom. To ne znaci da su svi (1000ccm)  imali lose kvacilo. Veliki je imao, samo problem s losim kocnicama i pomalo s elektronikom ( koji je mogaoda se sredi i koji je fabrika, na modelu od 06g. sredila ). Veliki ja odlican motor i ne volim da cujem pljuvku po njemu. Nije li Koma stigao do Japana ? Da nisu prestali da ga prave, ja ne bih kupio Varadera.

 

gago, dark ima velikog iskustva u čitanju raznoraznih foruma i rekla-kazala priča, a koma, ti i ja smo ga samo vozili, ili još uvek vozimo.. ::)

stoga je njegovo poznavanje problematike daleko veće od našeg.. ;D

 

i ja se zaprepastim svaki put kad pročitam njegov komentar, ali zato uvek naučim nešto novo.. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ljudi treba mi pomoć

nešto sam se istripovao da su mi prednje vile mnogoogo mekane čak i kad dotegnem do kraja, jel može neko sa 650 da izdvoji neko vreme pa da se nadjemo i uporedimo. Piće na moj račun bilo gde u gradu ili van  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova

Ja cuh, samo za jednu 1000-ku, da je imala problemsa kvacilom. To ne znaci da su svi (1000ccm)  imali lose kvacilo. Veliki je imao, samo problem s losim kocnicama i pomalo s elektronikom ( koji je mogaoda se sredi i koji je fabrika, na modelu od 06g. sredila ). Veliki ja odlican motor i ne volim da cujem pljuvku po njemu. Nije li Koma stigao do Japana ? Da nisu prestali da ga prave, ja ne bih kupio Varadera.

 

gago, dark ima velikog iskustva u čitanju raznoraznih foruma i rekla-kazala priča, a koma, ti i ja smo ga samo vozili, ili još uvek vozimo.. ::)

stoga je njegovo poznavanje problematike daleko veće od našeg.. ;D

 

i ja se zaprepastim svaki put kad pročitam njegov komentar, ali zato uvek naučim nešto novo.. ;D ;D ;D

 

 

Uh dobro je ... sada mi je lakshe , ja sam mislio da je u meni problem .... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: dl 1000

Da li neko zna gde u Srbiji mogu da uradim remapiranje ubrizgavanja na hiljadarci, čuveni Yoshi Box je u pitanju.Sve sam našao na net-u,objašnjenje problema i kako se rešava i neverovatno mi je da to ovde baš niko ne radi???JBG ako ja kao vozač treba sa time da se zezam.POMAGAJTE!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Da li neko zna gde u Srbiji mogu da uradim remapiranje ubrizgavanja na hiljadarci, čuveni Yoshi Box je u pitanju.Sve sam našao na net-u,objašnjenje problema i kako se rešava i neverovatno mi je da to ovde baš niko ne radi???JBG ako ja kao vozač treba sa time da se zezam.POMAGAJTE!!!

Cuo sam da je Joca sa Kraburme dobio joshi box. Dodjes, popijemo pivo, odvemo te tamo, i... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5511 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nije problem ko to radi, vec je potreban uredjaj, Yosh-box koji je skup pa se to ovde nikom ne isplati da nabavi. Registruj se na forum

V-strom.com.hr,

organizuju se svake godine okupljanja Stromere, ove godine je poslednji vikend maja u Slavoniji, pa idi na okupljanje i tu ces moci to da uradis. Mozda budes imao sanse i da to uradis u Umagu na skupu.

 

Evo Joca me preteknu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Da li neko zna gde u Srbiji mogu da uradim remapiranje ubrizgavanja na hiljadarci, čuveni Yoshi Box je u pitanju.Sve sam našao na net-u,objašnjenje problema i kako se rešava i neverovatno mi je da to ovde baš niko ne radi???JBG ako ja kao vozač treba sa time da se zezam.POMAGAJTE!!!

 

ako budeš išao kod joce /profimoto/, traži da ti podesi:

 

+ 2,5% na leru

+ 5% na 1/3 gasa

 

to su iskustveno najoptimalnija podešavanja. nemoj da učitavaš neke druge parametre..!

 

kolege iz HR to već dobro znaju, oni su došli do tih podataka, tako smo remapirali i doktor, i yoman i ja, i problem je rešen.. :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ja cuh, samo za jednu 1000-ku, da je imala problemsa kvacilom. To ne znaci da su svi (1000ccm)  imali lose kvacilo. Veliki je imao, samo problem s losim kocnicama i pomalo s elektronikom ( koji je mogaoda se sredi i koji je fabrika, na modelu od 06g. sredila ). Veliki ja odlican motor i ne volim da cujem pljuvku po njemu. Nije li Koma stigao do Japana ? Da nisu prestali da ga prave, ja ne bih kupio Varadera.

 

gago, dark ima velikog iskustva u čitanju raznoraznih foruma i rekla-kazala priča, a koma, ti i ja smo ga samo vozili, ili još uvek vozimo.. ::)

stoga je njegovo poznavanje problematike daleko veće od našeg.. ;D

 

i ja se zaprepastim svaki put kad pročitam njegov komentar, ali zato uvek naučim nešto novo.. ;D ;D ;D

 

Uh ala k....s. ;D

Zoran Brzakovic vozi dl 1000 i moj je drugar.Vec pocinje zestoko da se cuje korpa kvacila i morace da kupuje drugu.To mi je drugar i taj V-strom solidno dugo i ja vozio.Problem se javio vec na 28000 km.Znaci znam a ne citam. ;D

Potom,Doktor(Dare),ako se dobro secam,je isto imao problem sa korpom kvacila.To su ljudi iz mog okruzenja.Ah da.I ovlasceni serviser Gagi u Balosavi je imao tih intervencija na dl1000(korpa kvacila).

PS.citiram @Doktora:"Da ne otvaram novu temu sa identicnim naslovom...

Korpa na mom motoru je lupala kao luda, narocito kad se motor zagreje, sada je na zameni. Vidim da se predlaze zamena za korpu od 04-05?

Uz to jos se desavalo i sledece-

Pri kretanju sa vecim obrtajima, npr. kad sa semafora hocete da krenete energicnije da vas auto ne zatvori, malo proklizaju lamele i zatrese dok uhvati. Sada se menjaju i lamele. Pri tom, malo pred odlazak na servis, izgubilo se ulje za kvacilo, a da se nigde nije poznalo da vlazi... Ja dolijem ulje i ozracim i predjem nekoliko stotina km pre servisa i sve ok, ne gubi ulje?!

Sve u svemu, nove lamele, korpa kvacila, neki propratni delovi, lanac i lancanici, spaceri...Malo li je?"-zavrsen citat.

Takodje Bojane i ti si na Hrvaskom forumu pisao o toj korpi kvacila a sad se pravis blesav. ;D   'Oces da i tebe citiram? ;D

Takodje problem je odavno pronadjen i obrazlozen.Na modelima k1 i k2 se to odmah javilo a Suzuki je menjao sve to odmah o svom trosku....Medjutim,problem se javljao  i kasnije...Mogu i o tome ovde ali me smara......

Znaci,frivolnim osobama ne vredi pisati a onaj ko zeli da prihvati info neka prihvati...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5511 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Korpe kvacila su pravile narocito veliki problem na modelima K2 i K3. To se desavalo skoro po pravilu izmedju 20 i 30000km. Uvek je zamena sa korpama od K4 na dalje jer su prethodne ukinute. Medjutim, nije garancija ni da nove ne prolupaju, ali prelaze znacajnije vise kilometara, pa je cesto da predju skoro po 100000km pre zamene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Korpe kvacila su pravile narocito veliki problem na modelima K2 i K3. To se desavalo skoro po pravilu izmedju 20 i 30000km. Uvek je zamena sa korpama od K4 na dalje jer su prethodne ukinute. Medjutim, nije garancija ni da nove ne prolupaju, ali prelaze znacajnije vise kilometara, pa je cesto da predju skoro po 100000km pre zamene.

Ispravi me ako gresim ali su valjda u modelima 2005 promenili spojke na lameli....? ???

Drugar Brzakovic je posizeo kada je pocela da tresti na 28000 km....Cuje se sasvim jasno... :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

miljane, niko nije rekao da dl 1000 nije imao problema sa kvačilom. tačnije imao je model K2-K3, na modelima K4+ je to poboljšano..

svako ko iole zna da koristi google može to da sazna, tu mu ne trebamo ni ti ni ja..

meni lično smeta tvoj agresivni nastup i komentari, nametanje sopstvenog mišljenja i iznošenje tvrdnji za nešto sa čime nemaš mnogo ili nimalo iskustva.. šta misliš, šta neko ko možda želi da kupi dl 1000, i ovde postavi neko pitanje za savet ili iskustvo, može da zaključi iz tvojih postova..!? a ti pritom i nemaš dl 1000!?

 

pročitaj još jedanput šta si sve pisao, kojim tonom, pa razmisli..

 

ne bih se više prepucavao sa tobom i kvario temu, poenta je da bude korisna svima nama..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Tvoj odgovor je da tog problema nema.I pokusao si cinicno da me demantujes.Ali ja pamtim malo bolje....ZNaci,procitaj sta si napisao.Ja ne lazem coveka koji je postavio pitanje.Drugo,nemas pojma i ne mozes znati koje sam sve motore imao pa je tvoja tvrdnja o mompoznavanj dl1000,zapravo prezumpcija i to pogresna.Odlicno poznajem dl1000..stavise... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja